Skocz do zawartości

Pozwolenie na budowę przez Internet


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...

Tak korzystam.
W sumie polecam.
Nie wszytsko można załatwić i nie w każdym urzędzie ale jest ok.

Wizyta jednorazowa aby profil aktywować w ZUS lub US męcząca ale warto.

Załatwiłem wszystkie formalności przy wymianie dowodu osobistego na nowy.
Da się dzięki niemu wejść do ZUS i obejrzeć wiele rzeczy o sobie oraz można skałdać formularze zgłoszeniowe.

Acha - żeby była jasność. Trzeba mieć obowiązkowo telefon GSM - gdy podpisujemy dokument składany do urzędu system wysyła sms celem weryfikacji - trzeba kod przepisać.

PS. Profil zaufany to taka "PROTEZA". Normalnie trzeba by było mieć podpis certyfikowany (czytnik + karta z chipem jak bankomatowa + pin ) za co trzeba zapałcić na wejscie ok 300 zł potem 100-200 na 2 lata. Taką funkcję w planach miał spełniać dowód osobisty za darmo. No ale nie wypalił...... Taki podpis na terenie polski dostarczją tylko 3 firmy

Certum

Krajowa Izba Rozliczeniowa

oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. - linku nie znalazłem.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Z pozwoleniem na budowę i szczególnie WZetkami - byłbym ostrożny. Nie sprawdziłem jeszcze tej opcji - ale już teraz z pozwoleniami i WZetkami jest, moim zdaniem, wielki klopot - i to często większy dla sąsiadów, niż dla inwestora.

Krótkie terminy odwołań, dziwnie pisane warunki zabudowy - to wszystko już teraz pogarsza radykalnie prawa sąsiadów - a korzystają na tym nieuczciwi projektanci, inwestorzy (deweloperzy) i urzędnicy.  Czy "internet" nie pogłębi  tego - obawiam się , że tak.

Sprawy bardziej marginalne - nie dotykające sąsiednich nieruchomości - jak najbardziej tak!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...