Skocz do zawartości

Recommended Posts

Regulacja nie jest skomplikowana.
Jakiej firmy masz okucia?
Być może wystarczy jak troszkę obniżysz element ryglujący który jest przykręcony do ramy, znajduje się na ramie pionowej w połowie jej wysokości.
Link do komentarza
Okucia są Winkhausa, wiec popularne. Wydaje mi się, że powinno dać się je podregulować kluczem imbusowym na śrubach. Robiłem coś takiego parę lat temu na innych oknach. Tylko nie bardzo już pamiętam, którą śrubą w jakiej płaszczyźnie regulowało się okno. Na ślepo nie chcę kręcić, żeby nie napsuć więcej. Miałem taki fajny poradnik, tam wyznaczało się chyba ile skrzydło ma nachodzić na ramę. Niestety, gdzieś mi wsiąkł.
Link do komentarza
Cytat

Okucia są Winkhausa, wiec popularne. Wydaje mi się, że powinno dać się je podregulować kluczem imbusowym na śrubach. Robiłem coś takiego parę lat temu na innych oknach. Tylko nie bardzo już pamiętam, którą śrubą w jakiej płaszczyźnie regulowało się okno. Na ślepo nie chcę kręcić, żeby nie napsuć więcej. Miałem taki fajny poradnik, tam wyznaczało się chyba ile skrzydło ma nachodzić na ramę. Niestety, gdzieś mi wsiąkł.


Nie będę nie oryginalny jak powiem że po wpisaniu frazy w googlach bez problemu znajdziesz jak reguluje się owe okucia.
Regulacyjne śrubki znajdują w zawiasie dolnym. Regulacja jest w zakresie o ile dobrze pamiętam +- 2 mm w pionie i w poziomie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wielke dzięki, Demo. Byłem wczoraj na wsi - dwa okna podregulowałem zgodnie z instrukcją. Ten najtrudniejszy przypadek zostawiam sobie na weekend, jak będę miał więcej czasu.



Mój znajomy 5 lat wstawiał okna jednej z krakowskich firm. Wszystko się da, nawet szybę zespoloną można wymienić w 30 minut. Zanim mnie nie uświadomił, myślałem, że pakietu szybowego się nie wymienia.
Link do komentarza
Cytat

Mój znajomy 5 lat wstawiał okna jednej z krakowskich firm. Wszystko się da, nawet szybę zespoloną można wymienić w 30 minut. Zanim mnie nie uświadomił, myślałem, że pakietu szybowego się nie wymienia.



Sytuacje takie nadal maja miejsce, a że pakiety bezpieczne i antywłamaniowe to rzadkość, warto mieć na uwadze możliwość wymiany pakietu szybowego zamiast całego okna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...