Skocz do zawartości

dziury w ścianach = kobieta w opałach


Recommended Posts

sprawa wygląda następująco:

Dostałam mieszkanie w spadku po babci. Blok ma z 50 lat jak nie więcej. Swoimi siłami i jak najtańszym kosztem próbuje przenieść moje nowe lokum do współczesności, bo póki co wygląda jak z lat 70. W korytarzu oczywiście była okropna boazeria którą po prostu musiałam zdjąć. Po oderwaniu jej od ścian pozostało pełno dziur i wyrw (do wglądu w dokumentacji zdjęciowej). W internecie pełno poradników jak sobie z tym poradzić, ale mam wrażenie że wszystkie mówią o małych dziurkach i pęknięciach. Planuje jakoś załatać te dziury (i muszę to zrobić sama bo nie mam kasy na ekipy remontowe) a na to dać jakaś grubą tapetę co by za dużo nie szlifować/wyrównywać czy jak to tam się nazywa. I tu moje pytanie: jak i czym załatać takie dziury ???

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Nad drzwiami, po usunięciu ostatnich listew montażowych po boazerii będziesz pewnie chciała ukryć w tynku te wiszące kable antenowe i sieciowe - musisz zachować ostrożność, bo właśnie nad drzwiami prowadzono wszystkie przewody elektryczne, zasilające gniazdka i oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach. Przy wykuwaniu bruzd pod te kable możesz trafić w taki przewód i byłby wtedy problem z jego łataniem... Tymczasowo można te przewody schować w specjalnych naściennych listwach montażowych.

Te bruzdy również można zakleić Knauf'em - jest on chyba przyjaźniejszy dla początkujących...
Niech Cię nie zwiedzie nazwa - nazywa się "maszynowy", ale bardzo dobrze aplikuje się go również ręcznie :icon_smile:, a rozrabia ściśle wg przepisu na worku.

Wszystkie te dziury należy obmieść i zagruntować np. Unigruntem Atlasa - nie będzie sypał się piasek z tych dziur i lepiej przywrze tynk. Po całkowitym wyschnięciu gruntu - możesz łatać :icon_lol:

Nie usiłuj za pierwszym podejściem wyrównać wszystkiego "na lustro" - połóż warstwę, odczekaj, nadrosty usuń szpachelką, dołóż kolejną warstwę.

Powodzenia w pracy :icon_lol:

Link do komentarza
Cytat

Przy wykuwaniu bruzd pod te kable możesz trafić w taki przewód i byłby wtedy problem z jego łataniem... Tymczasowo można te przewody schować w specjalnych naściennych listwach montażowych.



Szkoda kasy na te listwy i ich dodatkowe montowanie.
Drutem wiązałkowym zepnij i podciągnij wyżej na ścianie.
No i uważaj przy kuciu.
Link do komentarza
Cytat

Szkoda kasy na te listwy i ich dodatkowe montowanie.
Drutem wiązałkowym zepnij i podciągnij wyżej na ścianie.
No i uważaj przy kuciu.



Czekaj, czekaj...
Chodzi mi o to, że zamiast wkuwania tych przewodów, czyli antenowego, sieciowego, które ukryte były pod boazerią, można je schować w te listwy i nie kuć na nie bruzd...

Możliwe, że można było z mojego postu zrozumieć, że na czas kucia bruzd schować je w listwy, ale na to bym nie wpadł ... Faktycznie podciągnąłbym je wyżej na ścianie - niekoniecznie drutem wiązałkowym - i uważał przy kuciu .

A w tym, co pisze retro - też jest dużo prawdy ...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Szanowna Pani,

podstawą będzie usunięcie wszystkich luźnych fragmentów ściany oraz przygotowanie powierzchni do dalszej pracy. Po usunięciu luźnych fragmentów podłoże należy zagruntować gruntem głęboko penetrującym, np. ACRYL-PUTZ® GP 41. Zgodnie z wcześniejszymi uwagami internautów, przy kuciu należy uważać na przewody, które mogą być ukryte w ścianie, trzeba też schować w bruździe, listwie lub związać przewody widoczne na zewnątrz, również z zachowaniem ostrożności.

Do uzupełnienia ubytków zalecam zaprawę wyrównawczą ACRYL-PUTZ® ZW 50, a następnie nałożenie gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Wyroby te należy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta. Użytkownicy Forum słusznie zwracają uwagę, aby nie starać się wszystkiego wyrównać „na raz”. Ubytki są dość głębokie, dlatego koniecznie będzie nałożenie kilku warstw zaprawy.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...