Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Różnicówki - sposób podłączenia


Recommended Posts

Spotkałem sie z twierdzeniem, że w wyłącznikach różnicowoprądowych zasilanie należy przyłączć od góry, do górnych zacisków. Inni twierdzą, że nie ma to znaczenia, ja też nie pamiętam, żeby producenci stawiali taki wymóg. Czy firma ABB ma jakieś wytyczne w tym zakresie?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
Taka opinia o konieczności zachowania odpowiedniej strony względem zasilania i odbioru jest rzeczywiście dość rozpowszechniona. Jednak, przynajmniej obecnie, producenci nie stawiają takiego wymogu. Z praktyki wynika zaś, że wyłączniki różnicowoprądowe działają równie dobrze z zasilaniem podłączonym od góry jak i od dołu.
Nie wykluczam jednak, że w jakiś starszych konstrukcjach robiło to różnicę. Spotkałem się z opiniami, że tak było.
Reasumując, o ile producent nie zastrzega określonego sposobu podłączenia, śmiało można stosować oba.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Spotkałem sie z twierdzeniem, że w wyłącznikach różnicowoprądowych zasilanie należy przyłączć od góry, do górnych zacisków. Inni twierdzą, że nie ma to znaczenia, ja też nie pamiętam, żeby producenci stawiali taki wymóg. Czy firma ABB ma jakieś wytyczne w tym zakresie?


o ile od dołu wszystkie esy mają miejsce na listwę
o tyle od góry nie wszystkie
znaczy wygodniej zasilanie podpiąć z góry a dołem rozprowadzić listwą
zamiast bawić się w zawijanki


wśród różnicówek nawet spotykamy takie gdzie N masz z lewej strony
w zależności od wizji podłączenia rozdzielni
czy z lewa w prawo , czy z prawa w lewo . O to jest pytanie icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
 • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Pierwsze zdjęcie najgorsze, ale jest spore pęknięcie i to bardziej wygląda na to że mimo wszystko budynek trochę pracuje, co do tego się nie odniosę, bo dla mnie to jest przegięcie. Te płyty na suficie i przy tym pęknięciu się w miarę trzymają? Reszta pęknięć to po prostu fuszerka, zagłaskane. Przy każdym połączeniu dwóch płyt ma być taśma tkzw. ślizgowa, by płyty bezpośrednio nie były połączone żeby właśnie nie pękało, na to akryl albo zwykły gips szpachlowy, gładź na nią siatka/flizelina i jeszcze raz gładź. Na pionowych wygląda tak jakby taśmy nie było. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • ebłem po przeczytaniu wpisów  Chyba nie oczekujmy od autora ad vocem
  • Aż tak zle?... Szpachlowanie - jeśli dobrze pamietam to na spoiwa pionowe płyt położona była taśma (ale nie jestem pewna czy w rogach tez), natomiast na łączeniach ściany z sufitem tylko akryl i to na samym końcu. Czy to normalne? Czy wszędzie na spoinach nie powinien być najpierw gips a na to taśma/siatka i potem znowu szpachla?     
  • Dlatego ja  nie rozumiem histerii że importujemy  średnio 10% prądu po cenie 62 Euro /MWh a produkcja u nas jest 64 Euro/MWh  i do tego syf. Nikt nie  jest od nikogo niezależny w 100%  i trzeba to zaakceptować a nie mieć mentalność jak sprzed 1795 roku., co i tak gówno dało bo doszło do rozbiorów. 
  • Firma sugeruje zasłonięcie ewidentnego swojego partactwa. Płyty g/k nie zostały prawidłowo zamocowane, prawdopodobnie spartaczone jest wykonanie stelażu. Całość do ekspertyzy i całkowitego zwrotu kosztów. Roboty trzeba wykonać od nowa. Być może również źle wykonano szpachlowanie, spoiny nie są bandażowane. Ale bez właściwego stelażu i mocowania końców płyt g/k, nie pomoże nawet Święty Boże, pęknięcia wylezą zawsze. Nawet w budynkach murowanych, o fundamentach ustabilizowanych przed laty.    Żadne naprawianie nie pomoże, to jest fuszerka nie z tej ziemi. To wszystko trzeba zdjąć i robić konstrukcję od nowa.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...