Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie. Nie mam żadnych filtrów bo mieć nie muszę. Ale jeśli chcesz dyskutować, to stosuj określenia ścisłe, a nie prymitywne hasła. Bo co to znaczy  Umrę jak ją wypiję? To chcesz mi zasugerować? Więc bez obaw. Mnóstwo lat temu, jeszcze za dinozaurów, kiedy byłem dzieckiem, to jadałem lód z rzeki jak też śnieg. Wodę zdemineralizowaną (oraz nie tak brudną jak obecnie) i wciąż żyję! Ta woda bez minerałów wcale mi nie zaszkodziła. Czyli zwyczajnie mijasz się z prawdą, mówiąc bardzo delikatnie.
    • Warto zapoznać się z podstawami fizyki o podczerwieni. Tam wyraźnie jest napisane co się dzieje z promieniowaniem podczerwonym w atmosferze ziemskiej i jaka długość fali tego promieniowania pochłaniana jest przez parę wodną znajdującą się w powietrzu. Długość fali określa też temperaturę. Tak się składa, że w temperaturze powyżej 25°C większość energii pochłaniana jest przez parę wodną. Mamy wtedy do czynienia ze zjawiskiem konwekcji. Dopiero powyżej 70°C otwiera się w widmie promieniowania podczerwonego następne okno, w którym energia rozchodzi się w postaci promieniowania elektromagnetycznego, a nie wiru ciepłego powietrza. W zakresie temperatur 70° do 120°C pracują niskotemeraturowe promienniki podczerwieni. Powyżej 120°C znowu większość promieniowania pochłaniana jest przez parę wodną. Jest jeszcze jedno okno, w którym pracują wysokotemperaturowe promienniki podczerwieni. Jest to zakres temperatur pomiędzy 350°C, a 400°C.   Nie potrzeba być filozofem, by zrozumieć  czy mamy do czynienia z ogrzewaniem na podczerwień ( w którym większość energii rozchodzi się w postaci promieniowania elektromagnetycznego ), czy z ogrzewaniem konwekcyjnym, ( w którym energia rozchodzi się w postaci wiru ciepłego powietrza ). https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Atmosphärische_Durchlässigkeit_DE.svg
    • Jest wspólnota, ale bardzo powoli te mieszkania były kupowane, więc każdy we własnym zakresie robił ogrzewanie. Sam kupiłem mieszkanie, w którym jeszcze nikt nie mieszkał i jest do zrobienia, a blok trochę lat już ma. 
    • Podpowiem Ci lub raczej innym z podobnym problemem patrząc na datę Twojego wpisu. To nie są drzwi antywłamaniowe. Drewniane antywłamy z taką klamką??? Nie ma szans. Co najdalej klasa RC2, a antywłamaniowe umownie są w klasie 3-4. Kolejna rzecz jakiej nie wiadomo to jaki jest tam zamek - czy tylko zamek bolcowy znajdujący się w okolicach klamki czy jest to zasuwnica hakowa na całej wysokości skrzydła. Druga opcja znacznie trudniejsza. Może drzwi lekko opadły na zawiasach i zasuwnica się zawiesiła. Jak jest to zamek bolcowy to warto posłuchać czy nie ma nic niepokojącego w pracy wkładki (co to za marka wkładki jest?). Czy z drugiej strony wszystko działa tak samo. Czy może pomaga lekkie podnoszenie drzwi za klamkę i próba przekręcenia klucza? 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...