Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Odnośnie lepiku i papy: https://www.riserdomy.pl/poradniki/prawidlowe-izolacje-fundamentow-cz1.html Cyt: "Izolacje poziome Izolacje poziome układa się pod ławami fundamentowymi - na podłożu z chudego betonu, pomiędzy ławami i ścianami fundamentowymi bądź ścianami piwnic (chyba że te dwa elementy są żelbetowe i stanowią monolit) oraz na ścianach fundamentowych (bądź ścianach piwnic) - na styku ze  ścianami parteru. Izolacje te przede wszystkim pozwalają zapobiec podciąganiu wilgoci w ścianach. Najczęściej stosowanym materiałem izolującym fundamenty w kierunku poziomym jest papa na lepiku bądź termozgrzewalna. Stosować można również grubą folię PCV. W przypadku folii bądź papy niepiaskowanej, izolacja tworzy również dodatkowo warstwę poślizgową, która pozwala uniknąć nadmiernej koncentracji naprężeń na styku dwóch pracujących materiałów konstrukcyjnych". https://receptynadom.pl/czego-zrobic-pozioma-izolacje-scian-fundamentowych/ cyt: "DWA RAZY PAPA NA LEPIKU Kiedyś prawie automatycznym odruchem projektanta był dokonanie zapisu w projekcie, że na ścianach fundamentowych należy wykonać izolację z dwóch warstw papy ułożonych na lepiku asfaltowym („2x papa na lepiku”). Dziś bywa z tym różnie, ale ten tradycyjny sposób izolowania ścian domu od gruntu wciąż jest stosowany i ma bardzo dobrą opinię. Choć nie wszyscy przy tym pamiętają (lub wiedzą), że izolacją jest tutaj lepik, a papa stanowi tylko zbrojenie warstwy izolacyjnej. I czasem wykonują tę izolację jedynie ze złożonych na pół arkuszy papy, w ogóle bez stosowania lepiku („przecież ściana je i tak przyciśnie”)… Oczywiście dzisiejsze papy i lepiki są lepsze i trwalsze niż kiedyś, ale i teraz można spotkać domy, stawiane sto pięćdziesiąt i więcej lat temu, głównie w zachodniej Polsce, w których izolacja nie tylko jest nienaruszona, ale też widać przy dotknięciu, że zachowała elastyczność. Z obecnie dostępnych materiałów można polecić grubą papę termozgrzewalną, składającą się w dużej mierze z lepiku asfaltowego, którą przykleja się do podłoża przez rozgrzanie jej za pomocą palników gazowych (Fot. 2). Mniejsze zaufanie budzą w tym zastosowaniu różnego rodzaju folie budowlane, choć i one mają swoich zwolenników."   To odnośnie  - co o papie i lepiku @demo - a co eksperci.  
    • Tu też się zjawiłeś żeby napisać coś nie na temat. Nie potrafisz z godnością przyjąć na klatę żadnej krytyki ?.
    • Ja normalnie nie wiem jak z tym człowiekiem rozmawiać. Napisałem wyraźnie, co powyżej cytuję, że izolacja ciężka nie polega na zwielokrotnianiu ilości warstw papy, bo taka izolacja to zastosowanie innych materiałów i wyliczyłem jakie.  Bo wcześniej pisał że trzeba 3x dać papę do izolacji ciężkiej. A on wkleja takie coś : i uważa że ma rację a ja bzdury piszę. Niby że to na czerwono oznacza że kilka warstw papy ?. No jasne że nie, bo mu wyliczałem jakie to produkty. Eeeeeeeee...........żesz ty !.   I sadzi mi kolejne impertynencje na temat mojej inteligencji: No ludzie szkoda czasu, to jakaś rzeczywistość równoległa. Do tego tak samo jest z kolejnymi jego "argumentami". Może gdyby mniej pisał i nie cytował byle co, to dało by się jakoś porozumieć. A tak wszystko jest tak zafajdane byle czym że szkoda czasu. Dobrej nocy wszystkim.
    • Witam, Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na parterze, które znajduje się nad halą garażową, mieszkanie jest jako drugie od bramy wjazdowej (wjazd ma postać dłuższego tunelu zakończonego bramą). Informacja od dewelopera odnośnie przekroju stropu miedzy mieszkaniem a garażem: - panele podłogowe, wykładzina pcv, terakota (w łazienkach elastyczna masa uszczelniająca np. WODER E f. Atlas) - posadzki pływające 2,0 cm - Jastrych cementowy 5MPa, z dodatkiem włókien polipropylenowych w ilości 0,6kg/m3, zatarty na gładko, dylatowany obwodowo styropianem FS 20 o grubości 1 cm - podłoga pływająca 5,0 cm - Folia polietylenowa - Styropian EPS 5,0 cm - Strop filigran 18,0 cm - Fazowana wełna mineralna lamelowa klejona 15,0 cm - farba gruntująca - farba strukturalna Proszę wymianę doświadczeń osób mieszkających w tego typu mieszkaniach. Pytanie do osób znających się na budownictwie, czy taka konstrukcja stropu będzie wystarczająca w zimie? Czy to jest dostateczna bariera akustyczna aby wyciszyć odgłosy z garażu? Pozdrawiam
    • 1. Brawo - określenie znawcy: wentylator (taki malutki   pewnie taki tyci tyci  Pewnie w sądzie też byś tłumaczył - wentylatorek był tyci tyci - ale ekspert by przeliczył m3 i wydajność - i miałby w nosie,że taki malutki  2. "mam Go w ignorowanych" - nie wiem, na co się to przekłada, ale rozumiem że na pewno na twą miłość własną  no to na zdrowie!  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...