Skocz do zawartości

APS151/Archi-Projekt


stomka1

Recommended Posts

Witajcie

właśnie zakupiłem projekt APS151 firmy Archi-Projekt i zamierzam rozpocząć budowę. Zapraszam do pisania i kontaktowania się osoby które już budują, wybudowały lub zamierzają budować taki domek.
Będziemy mogli wspólnie rozpatrywać kwestie budowy
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

My wlasnie wybudowalismy APS151.
pozdrawiam


Jeżeli mozesz to napisz mi jakiekie zmiany wprowadzaliście w projekcie
chodzi mi mianowicie:
- z jakiego materiału wybudowaliście,
- jaki był strop (projektowy teriva) czy może drewniany "kanadyjski"
- jakich zmian ew. dokonaliście (może warto z nich skorzystać)
- czy były jakieś problemy których ja ewentualnie dzięki waszej pomocy mógłbym uniknąć
- jak zrobiliście "wole oko" na dachu - (zgodnie z projektem czy może jakieś modyfikacje)
- czy moglibyście zamieścić lub przesłać mi na @ zdjęcia domu z zewnątrz i np. wnętrza

no i wasza ogólna ocena po wybudowaniu icon_wink.gif

będę bardzo Wam wdzięczny za podzielenie sie opiniami

pozdrawiam
Jarek
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witajcie

właśnie zakupiłem projekt APS151 firmy Archi-Projekt i zamierzam rozpocząć budowę. Zapraszam do pisania i kontaktowania się osoby które już budują, wybudowały lub zamierzają budować taki domek.
Będziemy mogli wspólnie rozpatrywać kwestie budowy




Właśnie kończymy budowę APS 151. pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

My wlasnie wybudowalismy APS151.
pozdrawiam


Witam.Na jakim etapie jesteście?Czy zamieszkaliście już w nim?My mamy w stanie surowym.Czy możliwe byłoby przesłanie paru zdjęć?

Cytat

Witam.Mamy właśnie APS 151 w stanie surowym.Zmiany jakie wprowadziliśmy to :przesunięcie garażu do tyłu,doprojektowaliśmy absydę i wole oko zamieniliśmy na trójkąt.Pozdrawiam.

Link do komentarza
Witam wszystkich budujących APS 151.
W sobotę 30 czerwca zacząłem budowę tego domu - czyli wykopy.
W środę lub czwartek zalewam betonem ławy, potem ściany fundamentowe z bloczków betonowych, a ściany konstrukcyjne robię z bloczków z betonu komórkowego białe grubości 42 cm (jednowarstwowe).
Postaram sie zamieszczać zdjęcia z budowy.
Pozdrawiam wszystkich
Mariusz z Jarosławia
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Przesyłam stronkę ze zdjęciami (z zeszłego roku). Niedługo będą następne.
www.marren.w.interia.pl



Chciałem zapytać jak się mieszka w tym domu?? Czy "bawole oko " nad wejściem zostało przez Pana nieco poszerzone? - wydaje mi się że w projekcie jest węższe. Takie jak u Pana bardziej mi się podoba.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Chciałem zapytać jak się mieszka w tym domu?? Czy "bawole oko " nad wejściem zostało przez Pana nieco poszerzone? - wydaje mi się że w projekcie jest węższe. Takie jak u Pana bardziej mi się podoba.
Pozdrawiam


Jeszcze nie mieszkam, dzisiaj robią u mnie wylewki. Bawole oko jest wykonane wg projektu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Czy ktoś z Państwa adaptował APS151 na wersję z garażem 2-stanowiskowym? Czy 2000zł (tyle mi zaproponowano za taką zmianę ) to według szanownych forumowiczów przystępna cena?
Dziękuję za informację.


Trudno powiedzieć ponieważ rozbieżnośc cen w tych kwestiach jest ogromna,
dla porówania w warszawe mam projektanta/architekta i kierownika budowy w jednym za ryczałtowo 2200 PLN za kompleksowe prowadzenie inwestycji począwszy od adaptacji projektu , kierowanie budowy i nanoszenie wszystkich nawet najbardziej urozmaiconych zmian.

PS. jeżeli zdecydujesz się na zmianę miej pewnośc że osoba adaprująca bardzo dobrze zrobiłą zmiany w więźnie

pozdr
J
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam!
U mnie powoli wykończeniówka - płytki, kominek, kostka, potem parkiet. Niedługo będą nastepne zdjęcia na mojej stronce.

Nowy kominek... jeszcze nie ukończony.
[attachment=1468:103_0007.JPG] [attachment=1469:103_0014.JPG]

Pozdrawiam.


no no Maxim

kominek pierwsza klasa, bardzo mi się podoba ten styl

czy masz w nim płaszcz wodny

pozdr
Jarek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam po długiej przerwie.
U mnie jeszcze trwa wykończeniówka - płytki położone, drzwi zakupione, trwa powoli malowanie wewnątrz.
Ostatnio położyłem kostkę na schodach i tarasie (gr. 4 cm) - wygląda dobrze, myślę że lepiej się sprawdzi jak płytki.

DSC01446.jpg


...schody z przodu
i taras z tyłu...

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Zrobiłem też podbitkę (podsufitkę) pod dachem, zgadnijcie, z czego?

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



A tak prezentuje się w całości, prawie...

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
Ciekawa jestem czym przykryty jest dach, ze zdjęć wnioskuję, ze jest to blachodachówka. Rozmawiałam z gościem od dachów i do tego typu proponował jednak dachówkę ceramiczną ponieważ wtedy będzie to bardziej ekonomiczne ze względu na dużą ilość odpadów blachy. Interesuje mnie również jak rozwiązaliście sprawę ogrzewania domu.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Ciekawa jestem czym przykryty jest dach, ze zdjęć wnioskuję, ze jest to blachodachówka. Rozmawiałam z gościem od dachów i do tego typu proponował jednak dachówkę ceramiczną ponieważ wtedy będzie to bardziej ekonomiczne ze względu na dużą ilość odpadów blachy. Interesuje mnie również jak rozwiązaliście sprawę ogrzewania domu.
Pozdrawiam.


Witam.
Jeśli o mnie chodzi to faktycznie jest blachodachówka. W moim przypadku po wykonaniu całej konstrukcji dachu, przyjechała firma od blachy, pomierzyli wraz z cieślami dach, wrzucili to na kompa, program policzył i odpowiednio "pociął" arkusze. Następnie fabryka przygotowała na podstawie tego odpowiednie arkusze blachy. Na budowie po wyłożeniu dachu blachodachówką okazało się, że zostały jeszcze trzy duże arkusze wszystkie po 2,5 m długie. Po prostu chłopaki układając blachę wykorzystywali tzw. "odpady" (program tego nie robił). Pozostałe arkusze oczywiście oddałem, za blachodachówkę zapłaciłem z 7% VATem, a pozostałe odpady wystarczą na porządną altanę i budę dla psa. Robocizna wyniosła 30 zł/m2. Po przeliczeniu całości wyszło na pewno mniej niż dach ceramiczny (choć ceramika z pewnością będzie wyglądać efektowniej). Jeśli jest kasa to polecam dach z dachówki ceramicznej.
maxim
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam wszystkich budujących dom aps151.kupiłem dzisiaj ten projekt,napewno będęmiał wiele pytań .
Chciał bym wiedzieć jakie zmiany wykonali ci co są już trochę dalej .czy budowali wszystko tak jak w projekcie .zastanawiam sę czy lepsza będzie ściana zewnetrzna z prothermu 44 tak jak w projekci czy proterhorm 30 z welną mineralną 10cm. Czy ktoś przedluźył sobie dach nad tarasem.cz można dołożyć z przodu kolumny .
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam wszystkich budujących dom aps151.kupiłem dzisiaj ten projekt,napewno będęmiał wiele pytań .
Chciał bym wiedzieć jakie zmiany wykonali ci co są już trochę dalej .czy budowali wszystko tak jak w projekcie .zastanawiam sę czy lepsza będzie ściana zewnetrzna z prothermu 44 tak jak w projekci czy proterhorm 30 z welną mineralną 10cm. Czy ktoś przedluźył sobie dach nad tarasem.cz można dołożyć z przodu kolumny .



Witam,
my zaczęliśmy budowę we czwartek (06.08.)
Nasz projekt jest nieco zmodyfikowany :
-garaż dwustanowiskowy
-wykusz w salonie
Ściany będą z silki 24 + wełna 12.
Długo zastanawialiśmy czy nie zrezygnować z wolego oczka z uwagi na koszt dachu , stanęło jednak na tym że oczko zostanie tylko nieco zmodyfikowane tak aby łagodnie było połączone z resztą dachu (bez wcięcia)
Pozdrawiam i powodzenia.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...