Skocz do zawartości

Hol, detale. Pomożecie? :)


Recommended Posts

Witam serdecznie icon_smile.gif
Mam wielki hol-przedpokój z otwartym salonem i kuchnią.
Natomiast chce zmienić ścianę, bo wydaje mi się, że jest pusto tam. Mianowicie chodzi mi o ścianę gdzie jest długa komoda. Myślałam o białej cegle? albo o jakimś obrazie? Tylko jakim? Albo może macie inne pomysły?

Dodatkowo tam gdzie są drzwi od wiatrołapu (krzyż na górze drzwi) po prawej stronie planuje w białej ramce podłużne wąskie lustro a po lewej lampę, którą odnawiam. (Stara lampa,tłoczona ręcznie, która baardzo mi się podoba) . Pomaluję ją na biało i kupię abażur w kolorze beżu icon_smile.gif Dodatkowo będzie miała włącznik - łańcuszek icon_smile.gif

Czekam na podpowiedzi ;)
Dzięki!

Zdjęcia w załączniku.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, póki co zajmuję się ścianą w salonie i ona będzie w ramkach i nie wiem czy powiele w holu też ramki bo jak się wchodzi do domu to widać i ścianę w salonie i w holu.
I może za dużo tych ramek będzie?...

Taki układ ramek planuje w salonie w kolorze białym i czarnym.

Białe i czarne ramki dlatego,że meble w salonie też mam białe i teraz obudowaliśmy sobie kominek z czarnego gresu i tapetą.

Tak się prezentuje otwarty salon z holem.

I właśnie planujemy te białe i czarne ramki na ścianie przy stole plus dwie półki nad telewizorem białe i też na półkach dodatki białe i czarne.

Ostatnie zdjęcie jak kominek wyglądał.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Gorzka_Słodka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Galeria zdjęć to znany trik dekoratorski, który może się także tutaj sprawdzić. Nadaje to indywidualny charakter wnętrzom i stanowi wyjątkową dekorację. Mam tylko wątpliwość czy powtarzanie tego samego pomysłu w kilku wnętrzach nie przyniesie efektu odwrotnego do oczekiwanego -nie zgasi jej siły wyrazu. Moc takiej galerii zależy także od samych zdjęć. Warto wybrać te najlepsze, by nie same ramki były jej ozdobą.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...