Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Zwracam się o pomoc w dwóch kwestiach.

Sprawa nr 1. Proszę o poradę jak rozłożyć kolorystykę ścian w pokoju zobrazowanym na zdjęciach? Myślałem o zastosowaniu dwóch barw: pomarańcz lub zieleń oraz szary. Jednak nie wiem czy takie połączenie będzie się nadawało do mojego pokoju. Meble posiadam w kolorze olchy, panele w kolorze buku.

Sprawa nr 2. Na mniejszej ścianie chciałbym umieścić fototapetę (tak jak to zobrazowałem na zdjęciu, które jest tylko poglądowe) z obrazem jakiegoś krajobrazu oraz kanapę. Tutaj proszę również o pomoc jaką kolorystykę, obraz fototapety najlepiej wybrać, aby nie zaciemnić, zagłuszyć pokoju.

W związku z tym nasuwają mi się kolejne pytania.
Jakiej wielkości powinna być fototapeta? Czy na całą ścianę, czy też z pozostawieniem miejsca po bokach z obu stron (jeżeli tak, to na jaki kolor pomalować pozostawioną przestrzeń)? Oraz jaki kolor ściany umieścić na ścianie przeciwnej do fototapety, gdzie będzie znajdowała się szafa oraz komoda z telewizorem.

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
W niedużym pokoju proponuję ograniczyć się do fototapety i jednego koloru, ewentualnie w 2 odcieniach. Fototapeta na krótszej ścianie (całej), może być ciemniejsza (to poprawi proporcje wnetrza), ale raczej nie powinna dawać silnego wrażenia głębi. Do tego dłuższe ściany ściany w jasnym kolorze, zharmonizowanym z fototapetą, a ściana naprzeciwko fototapety, o ton ciemniejsza. Do mebli w kolorze olchy dobrze będzie wyglądała fototapeta z lasem - podobna jak na wizualizacji, wtedy ściany mogą być jasnoszare
lub w kolorze magnoli

Można też wybrać motyw fotografii czarno-białej (do tego ściany w jasnoszare) lub w kolorze sepii (na ścianach rozbielona sepia). Sufit w każdym wypadku biały.

Dodatkowo polecam artykuł: Jak dobrać kolor ściany do fototapety?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kolorystyka pozostałych ścian zależy od fototapety. Punktem wyjścia w projektowaniu powinno być wybranie zdjęcia i dopiero w oparciu o nie, szukanie właściwej barwy, by aranżacja wnętrza stanowiła przemyślaną i spójną całość. Kolor pozostałych ścian powinien pojawiać się na tapecie ale ponieważ trudniej jest dobrać tapetę do koloru farb, dlatego proponuję zrobić to odwrotnie. Tapeta powinna zajmować całą ścianę, a pozostawienie marginesu zabierze efekt optycznego złudzenia i sprawi, że będzie ona po prostu obrazkiem na ścianie. Do małych wnętrz dobrze jest wybierać obrazy jasne i przedstawiające przestrzeń, to optycznie powiększy wnętrze.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Pan Śnieżka z pewnością dobrze prawi - zgodność kolorów na pewno ważna jest przy fototapetach, ale niektóre takie zdjęcia nie nadają się do pokoju - brak im jakiegoś dominującego motywu, koloru - po prostu podobają się jako zdjęcie, ale ciężko je wpiąć w aranżację - ten widok na morze akurat jest okej. icon_smile.gif A śnieżka zresztą ma w palecie kolor lazurowe wybrzeże. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tapeta może optycznie powiększyć pokój jeśli będzie przedstawiać morze, łąkę czy inną większa przestrzeń. Temat tapety również powinien być zgodny z efektem, jaki chcemy osiągnąć we wnętrzu. Do wypoczynku z pewnością zachęci widok morza lub fragment plaży. Las pomoże nam się zrelaksować, a zaciszny klimat możemy uzyskać prezentując np. małą lizbońską uliczkę. Jak więc widać, fototapeta jest ciekawym pomysłem, ale determinuje charakter, kolorystykę i ogólny klimat, jaki otrzymamy we wnętrzu. Należy, więc uważnie przemyśleć jej wybór.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...