Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę przy zakupie alarmu


Recommended Posts

Cześć, chciałbym zakupić zestaw alarmowy/alarm. Czytam różne fora, ale chciałbym się spytać jeszcze Was o zdanie. Czym się kierować przy zakupie alarmu. Czytałem że warto żeby w takim zestawie był czujnik PIR. Chciałbym zabezpieczyć swój budynek. Ile potrzebowałbym wydać na średniej klasy zestaw alarmowy?
Link do komentarza
Cytat

Cześć, chciałbym zakupić zestaw alarmowy/alarm. Czytam różne fora, ale chciałbym się spytać jeszcze Was o zdanie. Czym się kierować przy zakupie alarmu. Czytałem że warto żeby w takim zestawie był czujnik PIR. Chciałbym zabezpieczyć swój budynek. Ile potrzebowałbym wydać na średniej klasy zestaw alarmowy?


Myślę, że trochę za mało informacji podałeś nt. oczekiwań, tego gdzie ten alarm miałby być zainstalowany oraz tego co już posiadasz.
Jaki to budynek, czy masz jakieś okablowanie, zamierzasz omiatać okolicę czy tylko wnętrza?
Link do komentarza
Dziękuje za tak szybkie odpowiedzi.

Budynek jest już istniejący, trochę starej generacji bo w ścianach jeszcze waty i słoma dlatego wolałbym montowanie nie inwazyjne. Chciałbym wyłącznie środek zabezpieczyć na pierwszym piętrze w którym mam 4 pomieszczenia z oknami, na piętro chyba nie ma sensu zakładać bo komu będzie się chciało drabinę wstawiać w środku nocy przy ulicy. W sieci wpadłem na taki zestaw http://www.ceneo.pl/28301426 . Na oko osoby która nie ma obycia w tym wydaje się okej. Jest bezprzewodowe, wychodzi jeden czujnik na jedno pomieszczenie + czujnik na wejście i pilot. Montaż chyba do trudnych nie należy w tym zestawie, więc dałbym radę. Oczywiście jeżeli znacie lepszy zestaw, który łatwo się montuje to z chęcią skorzystam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli poszukujesz systemu antywłamaniowego to może Ci wystarczyć to co zaproponowałeś. Jeśli oczekujesz bardziej elastycznego systemu z możliwością jego rozbudowy, opartym na technologii ZigBee (także bezprzewodowy i energooszczedny, stosowany również np. przez LG), z możliwością sterowania i monitorowania przez smartfona, tablet to proponuję popatrzeć na Ferguson SmartHome Security Kit
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jeśli poszukujesz systemu antywłamaniowego to może Ci wystarczyć to co zaproponowałeś. Jeśli oczekujesz bardziej elastycznego systemu z możliwością jego rozbudowy, opartym na technologii ZigBee (także bezprzewodowy i energooszczedny, stosowany również np. przez LG), z możliwością sterowania i monitorowania przez smartfona, tablet to proponuję popatrzeć na Ferguson SmartHome Security Kit



A masz moze kolego jakies dojscie aby zalatwic taki system troche taniej?
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Tak, niby można montować inne czujniki niż ruchu, ale osobiście nie wiem czy to jest do końca dobre rozwiązanie z tego względu, że większa ilość czujek, to także większa ilość możliwych fałszywych alarmów. A jak wiadomo, fałszywe alarmy po pewnym czasie zmniejszają czujność właścicieli czy firmy ochroniarskiej.

Zresztą dopytaj kogoś kto się zajmuje takimi rzeczami na co dzień - np tutaj: http://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-systemy-alarmowe/index.html

To jest szerokie zagadnienie, dlatego lepiej poznać kilka niezależnych opinii.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

 

 

sugeruję wybrać urządzenia z protokołem komunikacji Z_Wave (bezprzewodowe), ponieważ panująca opinia o korzystaniu z technologii systemu Z-Wave była by droga i uciążliwa jest nieobiektywna. Podczas podłączania urządzeń jesteśmy w stanie samodzielnie określić koszty, a sama instalacja jest bardzo prosta, nie wymagająca wizyty instalatora. przy takiej konfiguracji, to My decydujemy jakie urządzenia zintegrujemy w budynku dla naszych potrzeb. Dzięki sieci Z-Wave jesteśmy w stanie zbudować system alarmowy a także rozszerzyć go do urządzeń pod system sterowania inteligentnym domem 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...