Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

oszczędzanie na lokacie - czy to ma sens


Recommended Posts

Hej, zastanawiamy z żona nad własnymi czterama kątami i chcemy zacząć powoli oszczedzać na ten cel. Oboje zarabiamy w okolicach średniej krajowej i chcielibyśmy stała częsc tej sumy wpłacać na lokate. Myślicie że to ma sens? Może inwestować w coś żeby te pieniążki lepiej pracowały ? ;)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może modne i jest ale na ile jest to bezpieczna forma oszczędzania to nie wiem.. W przypadku większych pieniędzy można liczyć na fajny zysk ale jak wyjdzie taka sytuacja jak ostatnio z brexitem to straty mogą być masakryczne. Lokata to zawsze bezpieczniejsza forma, zysk jest stały i pewny. Ja ostatnio założyłam sobie lokate w ideabanku na całkiem rozsądnych warunkach i z niezłym oprocentowaniem z możliwościa założenia online.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Lepiej trzymać kasę na lokacie niż w domu w skarpecie.Co z tego że oprocentowanie jest niskie.Nawet te 2% przy odpowiedniej sumie potrafi znacznie wzrosnąć z czasem. Poza tym wiele banków ma promocje na pierwsze lokaty dla nowych klientów gdzie można zyskać całkiem niezłe procenty.Na przykład lokata w Nest banku:

4% dla nowych klientów 
2% na nowe środki 
2,1 % na nowe srodki w skali 6 miesięcy

https://www.nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokaty są dobre, tylko jedynym ich minusem jest to, że mrozi się na nich pieniądze na jakiś czas. Załóżmy że do końca rocznej lokaty pozostało 2 miesiące, a my musimy pilnie zerwać lokatę. No szkoda. Na koncie oszczędnościowym na pewno nie doszłoby do podobnej sytuacji. Przy czym jak się patrzy na http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konto-oszczednosciowe/

to łatwo dojść do wniosku, że lokaty i kąta oszczędnościowe są bardzo podobnie oprocentowane.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tak, ale nie całość środków. Oszczędzanie porównałbym do krzywej. Z jednej strony na osi jest ryzyko z drugiej strony na osi pionowej jest wiek oszczędzającego.

A wiec im człowiek starszy, tym powinien wybierać bezpieczniejsze formy inwestowania, bo czasu pozostało coraz mniej.

Ciekawy zysk przynoszą fundusze inwestycyjne, ale jak się patrzy na https://www.union-investment.pl/fundusze-inwestycyjne

To cóż, jest to jednak ryzyko.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...