Skocz do zawartości

montaż drzwi tarasowych w ścianie z ytonga40


Recommended Posts

witam. mam pytanie na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. jak poprawnie zamontować okno tarasowe z pcv w progu w ścianie z ytonga 40 cm?, jaką zostawić szczelinę pomiędzy ytongiem a ościeżnicą(progiem)?, montaż w 1/2 szerokości bloczka?, jak wykonać połączenie posadzki wewnątrz z przejściem na taras?
Link do komentarza
Cytat

witam. mam pytanie na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. jak poprawnie zamontować okno tarasowe z pcv w progu w ścianie z ytonga 40 cm?, jaką zostawić szczelinę pomiędzy ytongiem a ościeżnicą(progiem)?, montaż w 1/2 szerokości bloczka?, jak wykonać połączenie posadzki wewnątrz z przejściem na taras?



Widziałem instrukcje montażu na www.montazokien.pl/porady.php
Link do komentarza
Polecamy artykuł: Wymiana okien i drzwi


https://budujemydom.pl/remont/388_wymiana_okien_i_drzwi/

Fragment artykułu
Przed wstawieniem okna musimy zdemontować wszystkie skrzydła. Zależnie od sposobu zamocowania w ościeżnicy, wiercimy otwory pod dyble lub przykręcamy, bądź zaczepiamy stalowe kotwy. Mocowania powinny być rozmieszczone w odległości ok. 20 cm od narożników oraz między nimi – w odległości nie większej niż 70 cm. Ościeżnica drzwiowa musi być mocowana w murze za pomocą kotew (trzy po bokach i po jednej w nadprożu i progu), a następnie obmurowana. Może być dodatkowo wypełniona betonem lub montażową pianką poliuretanową.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...