Skocz do zawartości

sciany fundamentowe


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Panie T. Brzęczkowski,czyli co?

Jestem na etapie wznoszenia scian,według tego co pan mowi ściany powinno sie izolowac od środka a nie od zewnątrz?
Pytam bo jetem ciekawy,wszystkie publikacje z ktorymi sie spotykam w pismach branży budowlanej
(a czytam ich mase,bo przy budowniu chce miec jak najwieksza wiedze o tym co sie dzieje na mojej budowie,zeby nie polegac tylko na wiedzy ekipy budowlanej)
wszedzie jest napisany podzial na wewnetrzna warstwe(czyli sciane nosną) i zewnetrzna (czyli ocieplenie),czytam wypowiedzi na forum i widze ze tylko pan lansuje izolowanie scian od wewnatrz.
Link przez pana podany jest ładny, bardzo poruszajace animacje,ale (moze to wina mojego niedokrztałcenia) nic nie dowiedziałem sie z niego bo wszystko po fracusku.

Jak to sie ma w przełożeniu teorii na praktyke,czy są gdzieś w polsce domy wybudowane w tej technologii w systemie murowanym z izolacja od wewnatrz?

Chce miec dom na lata,ciepły i przyjazny dla mnie i rodziny,zdrowy i oszczedny!!!

Czy sa jakieś polskie strony mowiace o tym ze powinno sie izolowac sciany od wewnątrz a nie z zewnątrz?

Pozdrawiam i licze na odpowiedz icon_cool.gif
Link do komentarza
Dom ciepły może być nawet źle izolowany, za temperaturę odpowiada ogrzewanie. Izolacja i wentylacja odpowiada za zdrowie, i opłaty. Izolacja to temos, nie ma więc czegoś takiego jak izolacja ściany... W Polsce jak się kogoś pyta jak ma dom izolowany, odpowiada co ma w ścianie. Proszę pamiętać , że nie zimno wchodzi a ciepło wychodzi, więc ściana stojąca na fundamencie, będzie odprowadzać ciepło przez ten fundament do gruntu. Niezabezpieczona hydroizolacją od środka (jak w dachu) będzie gromadzić wilgoć.
Masa ściany znakomicie utrudni sterowanie ogrzewaniem. Domy ocieplane budowane najczęściej zużywają powyżej 120 kWh/m2 rocznie, a dyrektywy, podają 40kWh/m2 !!! Można zobaczyć przekroje na mojej stronie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...