Skocz do zawartości

Wiata garażowa i altana a pozwolenie na budowę


Recommended Posts

Mam działkę o powierzchni 500 m2, na której w ubiegłym roku wybudowałem dom. W tym roku chciałbym na niej postawić wiatę garażową na dwa samochody, a w przyszłym – altanę. Jakich formalności powinienem w związku z tym dokonać?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/22265-wiata-garazowa-i-altana-a-pozwolenie-na-budowe

Link do komentarza
Czy na pewno wiata o powierzchni do 50 m2 wymaga zgłoszenia? W art. 30 ust. 1 Prawa Budowlanego nie ma wymagów zgłaszania dla obiektów wymienionych w art. 29 ust. 1 pkt 2c (wiaty o pow. do 50 m2).
Link do komentarza
Gość Komes
W artykule jest zapis "Budowę planowanych obiektów należy zgłosić w starostwie powiatowym" a art.30 ust. 1 nie ma obowiązku zgłaszania wiat wymiwnionych w art. 29 ust. 1 pkt 2c. Nie pisałem o pozwoleniu tylko o zgłoszeniu. Artykuł odnosi się między innymi do wiat i Państwo sugerujecie, że taki obowiązek istnieje. Jeżeli się mylę to proszę o wyjaśnienie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Mamuśka
Co zrobić gdy sąsiad bez mojego zezwolenia postawił w granicy działki do użytkowania wiatę na drewno do kominka 2,2m wysokości i 4,5 m od okna mieszkania oraz postawił garaż na fundamentach zaraz za wiatą, także pod oknem. Działka będąca współwłasnością, po podziale sądowym podzielona do użytkowania. Słyszałam że powinien wystąpić o naszą zgodę z tytułu tego że prace jakie dokonał ( przekraczają zakres zwykłego zarządu art. 199 k.c )Jak prawnie to wygląda. Mamuśka
Link do komentarza
Cytat

Co zrobić gdy sąsiad bez mojego zezwolenia postawił w granicy działki do użytkowania wiatę na drewno do kominka 2,2m wysokości i 4,5 m od okna mieszkania oraz postawił garaż na fundamentach zaraz za wiatą, także pod oknem. Działka będąca współwłasnością, po podziale sądowym podzielona do użytkowania. Słyszałam że powinien wystąpić o naszą zgodę z tytułu tego że prace jakie dokonał ( przekraczają zakres zwykłego zarządu art. 199 k.c )Jak prawnie to wygląda. Mamuśka


Spory o użytkowanie współwłasności rozstrzyga sąd, a z opisu trudno wnioskować czy naruszone zostały przepisy Prawa Budowlanego.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
jasne chyba, ze jest to działka siedliskowa ale autor tej informacji nie czyta całych zdań do końca. takich specjalistów nam potrzeba dzięki nim każdego takiego dnia przybywa nowych spraw w nadzorze budowlanym.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość grze
Mam działkę o pow. 0,4031 ha na której istnieje dom mieszkalny, budynek gospodarczy, pozostała część to trawniki i drzewa ozdobne, istnieje stara altanka 9 m2, właśnie uzyskałem odpowiedź na moją skargę z SKO, że nie mogę postawić altany (wiaty), grunty klasy III, o pow. 16 m2, kto tu robi z ludzi idiotów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...