Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Smyro

Panele na starej podłodze

Recommended Posts

Witam
Będę zabierał się za remont swojego pokoju. Mam jednak problem z podłogą, obecnie jest to sosnowa drewniana podłoga(zdrowa) 1,5cala położona na legarach(pokój na piętrze) i chciałbym przykryć ją panelami. Tak wiem nie ma nic lepszego jak drewniana podłoga też jestem tego zdania ale gwoździe bite od góry więc cyklinowanie odpada do tego szpary między deskami 0,5-0,8cm Problemem jest to że deski są wybrzuszone i nierówności sięgają do 1cm.
Proszę poradźcie co najtaniej będzie zrobić aby dało się położyć panele. Myślałem o położeniu płyt OSB i przykręcenie ich do podłogi i na to panele, zda egzamin? O podniesienie poziomu nie mam się co martwić i tak jest próg 4cm obecnie

Gość stach
Przyjrzyj się podłodze, czy deski nie mają luzów - jeśli mają, to podokręcać długimi wkrętami - położyć OSB, dokręcić i dać panele, tak jak planujesz i będzie dobrze icon_biggrin.gif

Użyj, tak jak piszę, wkrętów, a nie gwoździ do ustabilizowania desek.

Krzywa podłoga może uniemożliwić równe ułożenie płyt OSB dlatego konieczne będzie zestruganie/zeszlifowanie większych nierówności. Grubość płyt powinna zapewniać stabilne podłoże (bez ugięć) nawet bez przykręcania do podłogi.
  • Lubię to 1

Podłoga jest zdrowa i nie ma żadnych luzów, bita gwoździami przypominającymi wkręty. Czym takie największe nierówności można zestrugać? Jaka grubość OSB będzie wymagana? Pokój jest w kształcie kwadratu 4x4m

Płyta OSB na nierównym podkładzie, jaki jest nierówna posadzka z desek nie załatwi problemu. Proponuję dwie opcje:

1. Dobić gwoździe lub dokręcić wkręty kilka mm poniżej płaszczyzny podłogi, szczególnie w miejscach uniesionych. Dalej zlecić szlifowanie zgrubne cykliniarką. Po wyszlifowaniu klasyczny podkład bez folii i panele. Będzie zdrowo i szybciej i taniej.

2. Zeszlifować lub zestrugać wzniesienia istniejącej posadzki drewnianej z desek, po czym przykleić na klasyczny klej do parkietu płytę OSB grubości ok 12 mm. Zamiast kleju można zastosować piankę poliuretanową niskoprężną, przy czym wymaga to doświadczenia. W jednym i drugim przypadku trzeba zastosować wkręty co 0,5 m. Dalej podkład i panele.

Osobiście jestem przeciwnikiem OSB w mieszkaniu ze względu na formaldehyd, który jest w ilości dopuszczalnej, ale jest i coraz częściej się o tym mówi.
  • Lubię to 1

Sprawdzę czy uda się tak dobić gwoździe ale obawiam się ze przy zdrowej gęstej desce i wielkości kapeluszy w tych gwoździach może być z tym problem. Gdyby się to udało to może rzeczywiście to by było najlepsze wyjście chociaż nie orientuje się co do cen cyklinowania.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie śledziłem wątku zbyt dokładnie,poza tym jest rano i dopiero zaczynam pić kawę więc może napiszę bzdurę ale: tam gdzie masz 30 cm powiesisz ręczniczek albo dasz jakieś chromowane półeczki na mydło w płynie lub inne utensylia i będzie to wyglądać na głęboko przemyślaną decyzję. PS. Też dostawałem szału gdy coś nie było symetryczne,równoległe lub prostopadłe 
    • O przekładce termicznej dowiedziałem się już po postawieniu ścian piwnicy, nie mniej jednak takie pustaki termiczne są bardzo drogie i w moim przypadku wyliczyłem ich koszt na 2200 zł w przypadku 6cm Thermoblocka i 3900 zł za 12 Isomur. Czy przelozy się to na oszczędność w stracie ciepła? Może za kilkadziesiąt lat.  Mury zejścia w kształci C są wysarowane masą Kmb, nie mam zamiar ich ocieplać, może tylko kubełek położę jak będę miał czas. A ścianę piwnicy przy zejściu oczywiście ociepleń całą tylko mi XPS brało i będzie to 15cm. Ale czy nie uważasz że posadzkę zejścia też powinno się nieco ocieplić? Chociażby dla samej ochrony płyty zejścia przed wysadzeniem gliny. A czy obłożenie ław styropianem 5cm zmniejszy trochę mostki przy gruncie? 
    • Nie nauczyli cię w technikum czytać ze zrozumieniem, np znaku "?" I sentencji filozofów?  
    • Gość Marcin Kowalewski
      Witam, przez jaka firme zostaly wykonane okna? podobaja mi sie. Pozdrawiam
    • Dom postawili z Porothermu i ocieplili styropianem. Do większych „niespodzianek” należało wycofanie się ekipy dekarzy dzień przed układaniem dachu, co spowodowało konieczność zatrudnienia wykonawców „z łapanki”. Skończyło się licznymi poprawkami i nieszczelnymi obróbkami, które do dzisiaj sprawiają kłopoty przy większych deszczach Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/906-klopotliwa-facjatka
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...