Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Olek zgoda owszem, jednak zarówno Kanadyjczyk z USA nie mają nic wspólnego z naszymi (i dzięki bogu) , natomiast stare domy drewniane w Polsce nie mają wiele wspólnego z obecnymi a szkoda. Podobnie dom murowany z XIX wieku zbudowany jest z cegieł a obecny lepiej nie wiedzieć z czego z mieszanki popiołów i innych dodatków wątpliwej jakości.  Poza tym uważam ze w każdej technologii należy być fachowcem a z twojej wypowiedzi ze wiedza potrzebna jest do szkieletówek a beton może postawić beton, a to tak chyba nie do końca. 
  • Gość Zbyszek
   Czy zbiornik naziemny można ogrodzić np. betonowym płotem oczywiscie bez dolnego przęsła by zachowany został przewiew. Zachowam dystans 1 m od zbiornika kształt ogrodzenia to litera U dopełniona siatką z furtką.
  • Nasi dziadkowie mieszkali w drewnianych chatach, które stoją puste do dziś w niektórych rejonach kraju. Wtedy ludzie budowali a nazwa pojawiła się potem. Wtedy potrafiliśmy budowac z drewna i teraz chyba też potrafimy - szkielet, bal czy inne wariacje "kanadyjczyków". Teraz można w zasadzie budować nawet z tworzywa sztucznego tylko trzeba to zrobić zgodnie ze sztuka budowlaną i zachowac stabilność całej konstrukcji. A i jeszcze doszło nowe hasło - EKOLOGIA. Wracając do szkieletu. Szybka budowa systemowa opatrzona całym zapleczem technologicznym do wykończenia. Pytanie powinno raczej brzmieć - czy ktoś mieszkał w takim domu w USA i chce cos takiego odwzorować w Polsce? Inna kwestia - JAK? Trzeba przeszkolić ekipy, rozpisać moduły na polskie, mieć zaplecze warsztatowo-materiałowe. Myślę, że w "epoce" domów na pozwolenie 35m2 taka idea powinna się sprzedać w sekundę z małymi modyfikacjami i adaptacje na polskie realia. Wystarczy prześledzić oferty architektów i ich portfolio domów bez pozwolenia. I wszystko stanie się jasne.
  • Widziałem podobne systemy dekoracyjne np. w firmie STO. Ten system dekoracji nazywa się Marmorino Decorative Sto Calce.  
  • Gont bitumiczne mają wiele zalet. Trwałość dobrej papy modyfikowanej SBS a wygląd dachówki. Kolory, cieniowanie etc. Mamy pełne deskowanie, lekką konstrukcję dachową, szybki w miarę montaż i oczywiście trwałość pokrycia. Można znaleźć tez opinię, że takie pokrycie przy odrobinie dekarskiego zacięcia można ułożyc samemu i nie trzeba dźwigać rolek papy :). Załączam kilka zdjęć dachów krytych gontem Katepal.  Własność STEMA.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...