Skocz do zawartości

Elewacja drewnianego domu


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Witam,

Posiadam dom drewniany wybudowany z bali grubości 10 cm. Wykończony jest deską szalunkową. Z uwagi na wiek i zużycie elewacji chciałbym ją wykonać od nowa. Czy na takim budynku mogę położyć styropian?
Proszę o wskazówki, szczegóły, opis warstw i grubości czy lepsza będzie elewacja wykonana z wełny? Zależy mi na położeniu tynku a nie szalówki.
Link do komentarza
Optymalnym sposobem ocieplenia domów drewnianych jest zastosowanie metody lekkiej-suchej z użyciem wełny mineralnej i stelaża elewacyjnego. Stelaż drewniany powinien umożliwić ułożenie ocieplenia grubości 15 cm osłoniętego od zewnątrz wiatroizolacją. Na listwach dystansowych mocowana jest następnie elewacja z sidingu lub szalówki. Inne rozwiązanie to użycie ryflowanych płyt styropianowych mocowanych na ścianie drewnianej pokrytej wiatroizolacją i wykończenie elewacji tynkiem cienkowarstwowym.
Link do komentarza
Cytat

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Witam,

Posiadam dom drewniany wybudowany z bali grubości 10 cm. Wykończony jest deską szalunkową. Z uwagi na wiek i zużycie elewacji chciałbym ją wykonać od nowa. Czy na takim budynku mogę położyć styropian?
Proszę o wskazówki, szczegóły, opis warstw i grubości czy lepsza będzie elewacja wykonana z wełny? Zależy mi na położeniu tynku a nie szalówki.


Kręcisz drewniane łaty przy okazji pionując , między łaty wełna , nałaty i wełnę wiatroizolacja , na to płyta osb , na płytę środek szczepny , kleisz styro na klej z puszki , kołkujesz kołkami na wkręty , siatka na klej , grunt , tynk.
Link do komentarza
Cytat

Kręcisz drewniane łaty przy okazji pionując , między łaty wełna , nałaty i wełnę wiatroizolacja , na to płyta osb , na płytę środek szczepny , kleisz styro na klej z puszki , kołkujesz kołkami na wkręty , siatka na klej , grunt , tynk.



Strasznie to skąplikowane. Nie lepiej skończyć na wiatroizolacji + dystanse + elewacja z desek z zachowaniem wentylacji warstwy izolacyjnej. Membrana uchroni przed zamakaniem, dystanse zapenia pustke powietrzna i wentylację.
Wlot powietrza przy cokole, wylot pod okapem???

Nie lepiej właśnie tak. Oczywiście Twórca tematu upiera się przy styropianie i BSO ale można to jeszcze przemyśleć.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...