Skocz do zawartości

Sztywne rurki, czy elastyczny wąż - przepychanie kabli pod ziemią


mesmariusz

Recommended Posts

Witam.

W ostatnich dniach położyłem rury PCV odprowadzające wodę z rynien wgłąb ogrodu. Chciałbym w te rowy (skoro już są wykopane), przed zasypaniem położyć również coś, co w przyszłości, w razie potrzeby pozwoli mi położyć kable elektryczne. Chcę sobie pozostawić możliwość na łatwe i szybkie pociągnięcie kabli wgłąb ogrodu, gdy zajdzie taka potrzeba. Jakiego materiału użyć (rurki sztywne / wąż elastyczny?) który pozwoli na łatwe przepchnięcie kabla na odcinku ok. 50 m?

Dzięki piękne za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
Cytat

Witam.

W ostatnich dniach położyłem rury PCV odprowadzające wodę z rynien wgłąb ogrodu. Chciałbym w te rowy (skoro już są wykopane), przed zasypaniem położyć również coś, co w przyszłości, w razie potrzeby pozwoli mi położyć kable elektryczne. Chcę sobie pozostawić możliwość na łatwe i szybkie pociągnięcie kabli wgłąb ogrodu, gdy zajdzie taka potrzeba. Jakiego materiału użyć (rurki sztywne / wąż elastyczny?) który pozwoli na łatwe przepchnięcie kabla na odcinku ok. 50 m?

Dzięki piękne za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Mariusz



Nie próbuj podcierać doopy szkłem i to sięgając prawą ręką przez lewe ramię. Kable elektryczne układa się bezpośrednio w ziemi, na głębokości 60 - 70 cm i bez żadnych rurek, więc nie odkrywaj Ameryki bo znajdziesz się niechcący w Rowie Mariańskim.

Rysunki znajdziesz tutaj układanie kabli w ziemi
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...