Skocz do zawartości

Trawa a ziemia leśna, ( piach, torf )


Bajla

Recommended Posts

Witam,
Mam pytanie odnośnie gatunku trawy.
Nasza działka jest działką leśną, rosną na niej sosny.
Ziemia jest bardzo kiepiska piach, torf ( jak w lesie ) i do tego to bardzo suchy teren.
Na działce sieje trawę.
Wyprubowałam juz kilka gatunków ale żaden nie jest "idealny"
Może ktoś sie orientuje jaki rodzaj/garunek trawy byłby najlepszy na taki grunt.
Pozdrawiam, Bajla
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
bez mocnego lania nie ma szans. Swojego czasu zamówiliśmy parę wywrotek leśnej ziemi. Na działce tragedia, niczym gwiezdny pył. Mały wiaterek i chmura pyłu unosiła się w powietrze. Po wyrównaniu terenu wspomnianą "ziemią" wysypaliśmy torf ogrodniczy, mocne podlewanie i najzwyklejsza mieszanka traw. Trawa rośnie już drugi rok i jest ok. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Witam,
Mam pytanie odnośnie gatunku trawy.
Nasza działka jest działką leśną, rosną na niej sosny.
Ziemia jest bardzo kiepiska piach, torf ( jak w lesie ) i do tego to bardzo suchy teren.
Na działce sieje trawę.
Wyprubowałam juz kilka gatunków ale żaden nie jest "idealny"
Może ktoś sie orientuje jaki rodzaj/garunek trawy byłby najlepszy na taki grunt.
Pozdrawiam, Bajla


Cze.W moim lesie powstał trawnik w ten oto sposób.Teren spryskany randapem i skopany.Wygrabione kotyry i kłącza,posiana trawa przysypana cienką warstwą ziemi ogrodniczej i ubita walcem.Podlewanie codziennie wieczorem.Rośnie extra pod warunkiem że jest nawożona okresowo i regularnie.Pozdro
Link do komentarza
Cytat

Cze.W moim lesie powstał trawnik w ten oto sposób.Teren spryskany randapem i skopany.Wygrabione kotyry i kłącza,posiana trawa przysypana cienką warstwą ziemi ogrodniczej i ubita walcem.Podlewanie codziennie wieczorem.Rośnie extra pod warunkiem że jest nawożona okresowo i regularnie.Pozdro


Mąż mówi a ja potwierdzam że trzeba podlewać i nawozić i trawa wyrośnie na piasku nawet.Polecam trawę wembley można po niej biegać dowoli.Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...