Skocz do zawartości

Jakie są koszty miesięczne ogrzewania elektrycznego podłogi?


Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

Wady i zalety posiada każdy system grzewczy to fakt niezaprzeczalny ale ty dalej nie pojmujesz że elektryczna podłogówka to nie to samo co wodna, i tu jest sedno całej zadymy jaką tu prowadzisz.
A tematem nie są wady elektrycznej podłogówki tylko koszty ogrzewania.


no cóz...
Cytat

Twierdzisz,że wodna podłogówka grzana grzałką zasilaną prądem z gniazdka to nie jest ogrzewanie elektryczne tak jak kable grzejne zasilane również prądem z gniazdka.




Koszty będą IDENTYCZNE !!!! mhtyl-zrozum to wreszcie.
Koszty to ilość zużytej energii do ogrzania danego pomieszczenia a one będą takie same przy kablach i przy wodnej podłogówce grzanej grzałką gdyż oba źródła zasilane są tym samym prądem,prądem z gniazdka ze sprawnością prawie 100%. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Między podłogówką grzaną kablami grzewczymi podłogówką hydrauliczną (pomijam źródło ciepła) jest kilka istotnych różnic, takich jak samoregulacja, możliwość swobodnego zagospodarowania pomieszczeń, jednorodność temperatury, możliwość akumulacji ciepła ...

Które właściwości, którym rozwiązaniom należy przypisać to tematy do bardziej rzeczowej dyskusji.

(poruszamy się w strefie kabli stało oporowych)




Cytat

Twierdzisz,że wodna podłogówka grzana grzałką zasilaną prądem z gniazdka to nie jest ogrzewanie elektryczne tak jak kable grzejne zasilane również prądem z gniazdka.


Olewasz moje argumenty, masz prawo ale to świadczy nie o mojej wiedzy tylko o twojej.
Wypowiedział się fachowiec i co ty na to? Uważasz, że On też jest nie kumaty? Bo dalej brniesz w swojej upartej masochistycznej wiedzy że elektryczna i wodna to to samo.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Olewasz moje argumenty, masz prawo ale to świadczy nie o mojej wiedzy tylko o twojej.
Wypowiedział się fachowiec i co ty na to? Uważasz, że On też jest nie kumaty? Bo dalej brniesz w swojej upartej masochistycznej wiedzy że elektryczna i wodna to to samo.


Fachman jakim jest niewątpliwe Parkiet Komplex napisał to o czym ja wiem i o czym piszę cały czas.
Kable i wodna podłogówka zasilana grzałką róznią się niuansami ale nie o to chodzi jak sam pisałeś żeby wymieniać wady i zalety.
Podstawa to jest to,że jeśli chodzi o zasilanie to oba systemy są systemami ELEKTRYCZNYMI,oba systemy z uwagi na te samo zasilanie zużyją IDENTYCZNĄ ilość energii,oczywiscie w tym samy domu dla tych samych parametrów czyli takiej samej temp.w domu.
Nie nawidzę "widzimisie" bo to ogłupia... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Fachman jakim jest niewątpliwe Parkiet Komplex napisał to o czym ja wiem i o czym piszę cały czas .


Ja pierdziele, spadłem z wózka!
:takaemotka:
Arturku, a teraz uważaj, bo to co napiszę może Cię przerosnąć, ale spróbuj to jednak rozkminić pomiędzy kolejnym drinem i buchem tego miętowego kurestwa, co kurzysz .
Ludzi można podzielić wg takich kryteriów:
1) Ci co wiedzą i wiedzą o tym, że wiedzą (to nie Ty),
2) Ci co wiedzą, ale nie wiedzą o tym, że wiedzą (to też nie Ty),
3) Ci co nie wiedzą, ale wiedzą o tym, że nie wiedzą (no, to też nie Ty),
4) Ci co nie wiedzą i nie wiedzą o tym, że nie wiedzą (to TY!). Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Robiąc u szwedziuków to skumałem że oni mają dwa odrębne określenia dla ogrzewania elektrycznego i wodnego -jeśli chodzi o podłogówkę ,



Wszędzie tak jest - nawet u nas:

- elektryczne grzejniki bezpośrednie (w tym podłogowe kablowe),
- ogrzewanie podłogowe elektryczno-wodne,
- ogrzewanie podłogowe wodne.

Różnica tkwi też w sprawności wytwarzania ciepła w źródłach, sprawności w dystrybucji ciepła, sprawności regulacji.
Dla bezpośredniego elektrycznego (w tym podłogowe kablowe) sumarycznie sprawność około 0,97, dla podłogówki elektryczno-wodnej, bez bufora i z regulacją temperatury w pomieszczeniu i centralnie, sprawność około 0,90.

Tylko uzupełniając wypowiedź joks.

Link do komentarza
Cytat

Ale mówimy przecież o podłodze ogrzewanej prądem .............



Czyli elektryczny układ grzewczy:
- mata lub kabel grzewczy (prąd), ogrzewa podłogę, a ta ogrzewa pomieszczenie.

Jest też elektryczno-wodny układ grzewczy:
- grzałka (prąd) ogrzewa wodę (w tym przypadku centralnie), woda krąży w obiegu za sprawą pompy obiegowej i ogrzewa podłogę, a ta ogrzewa pomieszczenie.

W pierwszym przypadku, podłogę i pomieszczenie ogrzewa prąd, a w drugim woda.
Prościej się nie da.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...