Skocz do zawartości

Jak "grzeje posadzka z drewna" na ogrzewaniu podłogowym


Recommended Posts

Cytat

No i super,może w końcu zniknie głupi mit,że drewno nie nadaje się na wodną podłogówkę i że na niej mogą być jedynie kafle.



W zasadzie każdy materiał ma pojemność cieplną, to i drewno też. Może kiedyś ktoś zrobi warstwę wody przykrytą szkłem i też będzie OK.

Co nie zmienia faktu, że ceramika w dowolnym wydaniu jest chyba bardziej praktyczna. Wnioskuję, że Ty arturo72 masz drewno na podłogach.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

W zasadzie każdy materiał ma pojemność cieplną, to i drewno też. Może kiedyś ktoś zrobi warstwę wody przykrytą szkłem i też będzie OK.

Co nie zmienia faktu, że ceramika w dowolnym wydaniu jest chyba bardziej praktyczna. Wnioskuję, że Ty arturo72 masz drewno na podłogach.


80% podlogi w panelach,20% podłogi w kaflach.
Oczywiście,że ceramika lepiej przewodzi ciepło ale nie ma to żadnego znaczenia dla temp.w domu a ceramika nie jest bardziej praktyczna na podłodze niż drewno bo nie rozumiem pod jakim kątem mogła by być praktyczna np w salonie ?
Głupi mit,zresztą powielany również tutaj na forum,przekazywał,że jeśli podłogówka wodna to tylko kafle a to bzdura. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

80% podlogi w panelach,20% podłogi w kaflach.
Oczywiście,że ceramika lepiej przewodzi ciepło ale nie ma to żadnego znaczenia dla temp.w domu a ceramika nie jest bardziej praktyczna na podłodze niż drewno bo nie rozumiem pod jakim kątem mogła by być praktyczna np w salonie ?
Głupi mit,zresztą powielany również tutaj na forum,przekazywał,że jeśli podłogówka wodna to tylko kafle a to bzdura.



W zasadzie racja bo bilans cieplny musi się zgodzić - o ile drewno nie jest izolatorem i ciepło nie ucieka do gruntu to "wszystko zostaje w rodzinie"

Ja mówiłem o kumulacji i oczywiście o oddaniu tego ciepła do pomieszczenia - wszak piece budowało się z cegły a nie z drewna
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ja mówiłem o kumulacji i oczywiście o oddaniu tego ciepła do pomieszczenia - wszak piece budowało się z cegły a nie z drewna


Dzisiaj jest dzisiaj,całkowicie inne niż było kiedyś a niektórzy jeszcze żyją zamierzchłymi czasami icon_smile.gif
Dzisiaj ciepło w domu robi się bez ognia czy ogniska a ciepło z powietrza powstaje przy jego temperaturze nawet -20st.C i niższej czego właśnie Ci niektórzy nie mogą pojąć bo tak kiedyś nie było to jak to możliwe icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzisiaj jest dzisiaj,całkowicie inne niż było kiedyś a niektórzy jeszcze żyją zamierzchłymi czasami icon_smile.gif
Dzisiaj ciepło w domu robi się bez ognia czy ogniska a ciepło z powietrza powstaje przy jego temperaturze nawet -20st.C i niższej czego właśnie Ci niektórzy nie mogą pojąć bo tak kiedyś nie było to jak to możliwe icon_smile.gif


Musisz w kolejnym temacie kasztanić nie na temat?
A taki fajny temat był.
A ciekawe z czego prąd się robi?
Link do komentarza
Cytat

Wsiada się pewno na rower, jak za starych dobrych czasów icon_razz.gif

arturo72 - widzę, że sprytnie uniknąłeś odpowiedzi o kumulacji ciepła bo byś musiał przyznać, że drewno gorzej kumuluje niż ceramika. To może z jastrychu też zrezygnujemy???



Wbrew pozorom ciepło właściwe drewna dębowego jest blisko trzykrotnie wyższe od ciepła właściwego klasycznej ceramiki (cegły, kafli z jakich budowano piece).

Natomiast sama pojemność cieplna drewna dębowego jest niewiele mniejsza od pojemności w/w ceramiki.

Piece kaflowe potrafiły zgromadzić znaczną ilość ciepła dzięki nagrzaniu do znacznie wyższej temperatury niż moglibyśmy nagrzać podłogę.
Link do komentarza
Cytat

Wbrew pozorom ciepło właściwe drewna dębowego jest blisko trzykrotnie wyższe od ciepła właściwego klasycznej ceramiki (cegły, kafli z jakich budowano piece).

Natomiast sama pojemność cieplna drewna dębowego jest niewiele mniejsza od pojemności w/w ceramiki.

Piece kaflowe potrafiły zgromadzić znaczną ilość ciepła dzięki nagrzaniu do znacznie wyższej temperatury niż moglibyśmy nagrzać podłogę.



A pozostałe gatunki??? Wszystko można ale należy to rozpatrywać jako alternatywę a nie jako zacofanie.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...