Skocz do zawartości

Kable alarmu sieci monitoringu krzyżujące się z elektrycznymi


Recommended Posts

Witam mam miejsce na ścianie w którym krzyżuje się sporo kabli alarmowych i ethernetowych oraz monitoringu z kablami elektrycznymi. Zastanawiam się czy nie mogę w tym miejscu zastodować jakieś izolacji ktora zmniejszyłaby zakłucenia itd.
Cześć kabli jest FTP bitner 5e ale większa część to kable alarmowe bez ekranu oraz skrętka UTP bitnera 5e zdarzy się też kilka koncentryków. Podobno FTP musze uziemnić bo w przeciwnym razie będzie gorzej niż z skrętką UTP. Prawda to? Jeśli tak to jak mam to zrobić? Podobno też najlepiej zrobić oddzielne uziemienie to tego typu sprzętu. Nie korzystać z uziemienia elektrycznego... ale dlaczego to nie pamietam...icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Podobno FTP musze uziemnić bo w przeciwnym razie będzie gorzej niż z skrętką UTP. Prawda to?


Tak, bo ekran będzie gromadził ładunki statyczne.

Cytat

Podobno też najlepiej zrobić oddzielne uziemienie to tego typu sprzętu. Nie korzystać z uziemienia elektrycznego... ale dlaczego to nie pamietam...icon_smile.gif


Bo w razie przebicia w ekran skrętki może pójść 230V, a on cieniutki jest. Za cienki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...