Skocz do zawartości

Czy papa wystarczy pod blachę?


Gość

Recommended Posts

Proszę o udzielenie odpowiedzi, czy wystarcza pod blachodachówkę pokrycie sztywne, pokryte tylko papą wierzchniego krycia? Chodzi mi o to, czy taka papa stanowi wystarczające zabezpieczenie przed wodą, np. gdy pod blachodachówką skrapla się woda, co jest częstym zjawiskiem. Czy na/pod papę trzeba położyć dodatkowo np. folię, ktora też wygłuszałaby odgłos deszczu?
Link do komentarza
Gość Redakcja__
Jeśli poddasze będzie ocieplane to na krokwiach koniecznie trzeba ułożyc najpierw folię wstępnego krycia o wysokiej paroprzepuszczalności, która umożliwi odprowadzenie pary wodnej przenikającej przez warstwę ocieplenia. Zapewnia ona również dostateczną ochronę przed przenikaniem wody, która może pojawić się pod pokryciem. Zbędne jest więc wykonywanie deskowania i krycie go papą. Blachodachówki montuje sie wtedy na łatach zamocowanych do kontrłat o grubosci ok 3 cm.Utworzona w ten sposób pustka powietrzna umożliwi wentylację przestrzeni pod pokryciem. Wyciszenie dachu można poprawić przez założenie możliwie najgrubszej izolacji z wełny mineralnej, która jednoczesnie pełni rolę ocieplenia.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
POD BLACHE NIE ZALECA SIE STOSOWANIA PAPY, NAJLEPSZYM ROZWIAZANIEM JEST JEJ USUNIECIE I ZASTOSOWANIE FOLII PAROPRZEPUSZCZALNEJ ORAZ ŁAT W CELU ODPOWIEDNIEJ WENTYLACJI DOMU . POZDRAWIAM

POLECAM USŁUGI FIRMY DACH_BUD WYKONUJĄCĄPOKRYCIA DACHU ORAZ ICH REMONTY BARDZO TANIO A ZARAZEM SOLIDNIE . REZERWACJE TERAZ NA SEZON 2005 NIOSĄ ZA SOBĄ UPUSTY. WYKONUJEMY DACHY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU. KONTAKT : TEL.0880926689 , GADU GADU 3655657 , MEIL : DACH_BUD@vp.pl
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Na wstępie witam wszystkich bo to mój pierwszy post icon_biggrin.gif
Moim zdaniem stosowanie papy pod blachodachówkę ani zbędne ani nie jest błędem a odprowadzenie pary wodnej z ocieplenia mozna rozwiązać na dwa sposoby. Albo stosując folie o niskiej paraprzepuszczalności albo utworzyć 3-4cm przestprzeń powietrzną między deskowaniem a izolacją umożliwiającą jej wentylację przy czym ja zastosowałbym raczej to drugie.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...