Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

A widziałeś na tej stronie centrale WM (przekrój prostokątny) z rekuperacją do domów jednorodzinnych ?

Ps. To co widnieje na zapodanej stronie jest tylko rekuperatorem (wymiennikiem). Aby chodziło trzeba podłączyć do WM nawiewno-wywiewnej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...
Witaj!
Proponuję zapoznać się z naszą ofertą cetral wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, dla przykładu z centralą Vitovent 300-W TUTAJ więcej informacji.

System wentylacji mieszkań Vitovent 300-W pracuje w sposób wyjątkowo energooszczędny. Wydajny wymiennik ciepła wykorzystuje w ciągu zimnej pory roku nawet 93 procent zawartego w powietrzu usuwanym ciepła do podgrzewania napływającego świeżego powietrza.

Zamontowany elektryczny element grzewczy podgrzewu wstępnego chroni system Vitovent 300-W przed zamarznięciem nawet przy niskiej temperaturze na zewnątrz.

Dostarczany wraz z urządzeniem moduł zdalnego sterowania umożliwia wygodną regulację urządzenia wentylacyjnego z pomieszczeń mieszkalnych.

W budownictwie mieszkań odnotowano znaczny postęp w zakresie oszczędzania energii. Zapotrzebowanie na ciepło w starym domu jednorodzinnym wynosi ok. 200 kWh/m² rocznie. Dzięki zastosowaniu nowych skutecznych metod izolacji w nowym budynku wartość ta wynosi dziś zaledwie ok. 70 kWh/m² rocznie.

Tak niskie zapotrzebowanie na energię przemawia za montażem wentylacji w mieszkaniu: wentylacja zapewnia dopływ świeżego powietrza i przyjemny klimat w pomieszczeniu oraz stanowi barierę dźwiękową. Chroni to substancję budowlaną, pozwala zaoszczędzić energię i chronić środowisko.

W razie pytań - jestem do dyzpocyji!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jestem na etapie planowania wentylacji w moim domu jednorodzinnym 100m planuję zakup rekuperatora (przekrój prostokatny) Na co zwrócić uwagę, czym się sugerować przy wyborze.Duży wybór znalazłem na stronie vents24. Ceny różne, ile można dzięki temu zaoszczędzić?Witam,

Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonego rekuperatora, polecam centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus, którą można sterować za pomocą prostego regulatora - pilota zdalnego sterowania RCV lub bezpłatnego programu komputerowego Configuration Tool. Urządzenie dostępne jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Jego wysoka sprawność (do 90%), pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...