Skocz do zawartości

Naprawa baterii termostatycznej w prysznicu


Recommended Posts

Próbował ktoś naprawiać taką baterię?

Z tego, co wyczytałem w necie w bateriach często zatykają się filtry siatkowe. U mnie prawdopodobnie właśnie przytkany filtr jest powodem usterki, bo z wylewek leci zbyt ciepła woda i na to nie pomaga żadna próba regulacji.

Spróbuję więc najpierw rozkręcić zawór i wyczyścić wszystkie filtry.
Pytanie - czym wyczyścić te filtry żeby ich nie uszkodzić?

Sprawdzałem - nowy termostat 400-600, nowa bateria 1500, więc byłoby szkoda coś zniszczyć ;)
Link do komentarza
Cytat

Próbował ktoś naprawiać taką baterię?

Z tego, co wyczytałem w necie w bateriach często zatykają się filtry siatkowe. U mnie prawdopodobnie właśnie przytkany filtr jest powodem usterki, bo z wylewek leci zbyt ciepła woda i na to nie pomaga żadna próba regulacji.

Spróbuję więc najpierw rozkręcić zawór i wyczyścić wszystkie filtry.
Pytanie - czym wyczyścić te filtry żeby ich nie uszkodzić?

Sprawdzałem - nowy termostat 400-600, nowa bateria 1500, więc byłoby szkoda coś zniszczyć ;)




1. Z reguły baterie termostatyczne mają sitka na głowicy termostatycznej wewnątrz baterii oraz na wejściach ciepłej i zimnej wody.
Na początek sprawdziłbym uszczelki z sitkami na wejściu baterii łączące mimośród z nakrętką baterii. Zapewne chodzi o zimną wodę, ponieważ leci za ciepła woda.

2. Mogła się również zmienić temperatura gorącej wody na zasilaniu baterii. Wtedy należy odpowiednio skalibrować termostat w baterii - zgodnie z zaleceniami producenta.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

1. Z reguły baterie termostatyczne mają sitka na głowicy termostatycznej wewnątrz baterii oraz na wejściach ciepłej i zimnej wody.
Na początek sprawdziłbym uszczelki z sitkami na wejściu baterii łączące mimośród z nakrętką baterii. Zapewne chodzi o zimną wodę, ponieważ leci za ciepła woda.

2. Mogła się również zmienić temperatura gorącej wody na zasilaniu baterii. Wtedy należy odpowiednio skalibrować termostat w baterii - zgodnie z zaleceniami producenta.



Z tego wynika, że głowice termostatyczne również wymagaja okresowej regulacji??
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...