Skocz do zawartości

moje marzenie


Recommended Posts

Witam, wiem może bede was nudzić ale chciałam opisać jak realizuje swoje marzenie - czyli budowe domu.
Nie mam jeszcze projektu ( zastanawiam się miedzy belindą a merkurym 2), ale mam już podpisaną umowę przedwstępną na kupno działki ( to już coś) - pierwszy krok zrobiony. Działka jest super ma 16 arów nie wiem czy to duża czy mała ale chyba jest ok.
jestem szczesliwa ale się boję - ktoś sie spyta czego??
Boje sie "papierologii" - ale jestem optymistką.
chciałabym być już na etapie wykańczania wnętrz, wiem że długa droga przedemną przynajmniej 1,5 roku.
W tym roku chce się zamknąć w stanie surowym zamkniętym - mam nadzieję że mi się uda.
Trzymajcie kciuki icon_biggrin.gif
i życzcie powodzenia

Pozdrawiam
Żona



acha zapomniałam
podobno pierwszy dom buduje sie dla wroga
drugi dla przyjaciela
a dopiero trzeci dla siebie - mam nadzieje że mój pierwszy dom bedzie dla mnie:)
Link do komentarza
Zastanawiałem się, czy wyprowadzac Cię z tak optymistycznego podejścia do budowy i... postanowiłem trochę opowiedzieć o rzeczywistości:

Jeśli nie masz poumawianych pracowników to nie masz co liczyć na stan surowy, co najwyżej wylejesz na jesieni fundamenty. Pamiętaj o zamówieniu materiałów, bo na te też trzeba długo czekać, zwłaszcza na surowce podstawowe.

Na okna drewniane z sokółki trzena czekać ponad dwa miesiące!

Po prostu warto już teraz pozamawiać materiałby, bo nie musisz ich teraz odbierać, zaoszczędzisz nerwy i pieniądze, bo wszytko drożeje.

Życzę powodzenia
Link do komentarza
Witam Cię serdecznie!
Opowiem Ci troszkę o tym co już za nami icon_smile.gif Kupno działki, notariusz i księgi wieczyste-ok.2-3miesiące. Kupno projektu, ewentualne zmiany, dodstosowanie do warunków klimatycznych i terenu-3-4 m-ce. Projekt zagosporarowania działki, uzgodnienia (prąd, woda, gaz) i sąsiedzi - to też trochę biegania. Zgoda na budowę i jej prawomocność. Koparka, geodeta, stal, deski, gruszka z betonem i WYKONAWCA - czy już go masz? No i tak jak pisał poprzednik - materiały (na ściany, więźba dachowa, dachówka, okna i drzwi) w tym roku to koszmar - terminy 2-6 miesięcy.
Życzę Ci dużo siły, optymizmu i wiary! Ale obawiam sie że z tym stanem surowym zamkniętym to będzie ciężko zdążyć icon_neutral.gif
Napisz co tam u Ciebie i jak postępy. Pozdrawiam - Piotr icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam, dzięki że ktoś tu zagląda - trochę ostudziliście mój entuzjazm - ale jak to wszyscy powtarzają (z mojego najbliższego grona) jestem terminator i dam radę icon_smile.gif mam nadzieję.

Przeglądam dokumenty które muszę zebrać do pozwolenia na budowę i oczywiście mam sto pytań do:)
czy mogę zacząć składać dokumenty o wydanie warunków technicznych dostawy mediów nie będąc jeszcze prawnym właścicielem działki?? - nie wiem

Jeżeli chcodzi o materiały budowlane to akurat nie będe miała z tym problemów:)
Jeżeli chodzi o firmy to chyba icon_smile.gif też nie - staram się już to teraz załatwiać

Jestem na razie na etapie optymistycznego podejścia do sprawy chociaż kosztorys budowy trochę mnie przeraziłicon_smile.gif, ale kto ma dać radę jak nie ja:) tyle osób się już wybudowało i tyle jeszcze się buduje, że dlaczego mam nie spróbować.icon_smile.gif

Powiem wam coś dziwnego czego nie rozumiem, dlaczego wszyscy fachowcy z którymi rozmawiam na temat budowy dziwnie się na mnie patrzą i się pytają gdzie mąż - ja im odpowiadam że ja się zajmuję budową a nie mąż, a oni tak dziwnie na mnie patrzą....


Pozdrawiam wszystkich którzy się budują
żona
Link do komentarza
Cytat

Przeglądam dokumenty które muszę zebrać do pozwolenia na budowę i oczywiście mam sto pytań do:)
czy mogę zacząć składać dokumenty o wydanie warunków technicznych dostawy mediów nie będąc jeszcze prawnym właścicielem działki?? - nie wiem



Warunki jakie powinny być spełnione przy ubieganiu się o przyłączenie do mediów określają ich dostawcy - zakład energetyczny, gazownia, zakład wod-kan. i tam najprościej uzyskać informacje o wymaganych dokumentach. Nie będąc właścicielem nieruchomości z reguły można wystąpić z prośbą o określenie możliwości przyłączenia działki np. do sieci elektroenergetycznej podając rodzaj planowanej budowy i przewidywany pobór mocy. Dostawca w odpowiedzi określi jakie warunki muszą być spełnione do wykonania przyłączenia.
Link do komentarza
icon_smile.gif deszcz pada, a mi tak jakoś wesoło dzisiaj, co do domku na razie wszystko po staremu- ktoś sie spyta to dlaczego ci tak wesoło??

mam marzenia które zaczynają się realizować - może dlatego:)icon_smile.gificon_smile.gif

Ciekawa jestem jak inni podchodzili do swojego własnego wymarzonego domku?? czy też tak emocjonalnie??

chodzi mi po głowie tekst piosenki:
w moim magicznym domu wszystko się zdarzyć może..........

ciekawe czy bedzie magiczny???

Pozdrowionka
śle żonka:)
Link do komentarza
Wiaj :!:

Tak trzymaj,nie słuchaj jak ci ktos mówi ze nie dasz rady
bo kto ma dac jak nie Ty :!:

My z żoną zaczynaliśmy budowe w zeszłym roku,w lipcu i było super,pamietam jek dziś jak chodziliśmy po działce planując gdzeie co bedzie,jakie bedą okna,jakie ściany, gdzie jakie meble poustawiamy icon_razz.gif
W tym roku jesteśmy na etapie wznoszenia ścian parteru,materiał mamy juz zapłacony,ekipa umówiona,czekamy tylko na dostawe z hurtowni.
Do tej chwili było miło,a teraz życie:
Nie kupowalismy materiałów w zeszłym roku bo miała być zima i miały troche stanieć(taki był plan) icon_rolleyes.gif a zima swoje icon_redface.gif i na materiałach na ściany stracilismy jakieś 30%,na dachówce 30%,drewno na więżbe podrożalo o 20%,jedyne co udało nam sie jeszcze kupić przed podwyżką to okna dachowe a jesteśmy dopiero na etapie wznoszenia ścian.Ręce opadają icon_evil.gif

Ale przychodzi czas ze ide se wieczorem z żoną na budowe , patrzymy na te nasze wypociny które z dumą nazywamy domem i serce się raduje, że na przekór wszystkiemu i wszystkim jakoś powolutku to sie kręci,każda zdobyta cegła,wywalczony rabat daje nam siłe na dalszą budowe.

Zyczymy ci aby i twoja budowa mimo wszelkich kłopotów i przeciwności (złośliwości) dawała ci tyle radości w tych tak trudnych dla nas BUDOWLAŃCÓW czasach, trzymamy kciuki :!: :!: :!:
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
hura!! ceny zaczynają spadać i są materiały (oczywiście nie wszystkie) w hurtowniach.

To dobry znak:)

u mnie na razie czas oczekiwań, niestety nie możemy się zdecydować na projekt ale myślę że w ten weekend podejmiemy ostateczną decyzję.

Pozdrowionka
śle żonka
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesiące temu...
Cytat

Witam, wiem może bede was nudzić ale chciałam opisać jak realizuje swoje marzenie - czyli budowe domu.
Nie mam jeszcze projektu ( zastanawiam się miedzy belindą a merkurym 2), ale mam już podpisaną umowę przedwstępną na kupno działki ( to już coś) - pierwszy krok zrobiony. Działka jest super ma 16 arów nie wiem czy to duża czy mała ale chyba jest ok.
jestem szczesliwa ale się boję - ktoś sie spyta czego??
Boje sie "papierologii" - ale jestem optymistką.
chciałabym być już na etapie wykańczania wnętrz, wiem że długa droga przedemną przynajmniej 1,5 roku.
W tym roku chce się zamknąć w stanie surowym zamkniętym - mam nadzieję że mi się uda.
Trzymajcie kciuki icon_biggrin.gif
i życzcie powodzenia

Pozdrawiam
Żona



acha zapomniałam
podobno pierwszy dom buduje sie dla wroga
drugi dla przyjaciela
a dopiero trzeci dla siebie - mam nadzieje że mój pierwszy dom bedzie dla mnie:)




POWODZENIA I SPEŁNIENIA MARZEŃ
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam ponownie. Pare miesięcy temu miałam watpliwości i myślalam, że nic z tego nie będzie. Ale trzeba wierzyć i mieć nadzieje, że się uda. Teraz to wiem - u nas powoli idzie do przodu.
ps. A gdzie podziała się żona???? Ciekawe co u niej słychać? Może juz mieszka w swoim wymarzonym domku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie. Pare miesięcy temu miałam watpliwości i myślalam, że nic z tego nie będzie. Ale trzeba wierzyć i mieć nadzieje, że się uda. Teraz to wiem - u nas powoli idzie do przodu.


to super, a zdradzisz coś więcej? co mamy rozumieć przez te słowa, chyba jakaś poważna zmiana się szykuje icon_biggrin.gif oczywiście się cieszmy.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dokładnie. Bez porównania. Nie ma to jak własne mieszkanie, życie itd. Problemy też są, ale trzeba sobie radzić!

Cytat

A może lepiej nie? Bo dopiero się zacznie młyn. icon_rolleyes.gif



Już to chyba pisałam, że początki są trudne. U mnie też tak było, nie raz wątpiłam, że nie skończą z budową na czas, że zbraknie czasu, siły. Ale po ciężkich trudach udało się. Jest skromnie, ale przytulnie! Na urządzanie mamy całe życie, najważniejsze, że jest dach nad głową icon_smile.gif
Link do komentarza
Taki mamy zamiar stan surowy zamknięty do listopada. Ale na razie to będą tylko fundamenty bo z resztą musimy poczekać aż nam prąd doprowadzą, a energetyka ma jakieś problemy muszą czekać na pozwolenie budowy linii i tam takie więc na razie fundamenty, a w kwietniu najpóźniej maju powoli piwnica i reszta, ale ławy też muszą swoje odczekać zanim można na nich murować więc chyba dużego poślizgu mieć nie będziemy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, dziś moje urodzinki, ale tak jakoś mi smutno, na razie utkneliśmy w dokumentach i czekamy.


Mój etnuzjazm trochę ostygł ale mam nadzieję że jak wszystko załatwimy, to już szybko pójdzie z budową.


Pozdrowionka
śla żonka




Witaj,
właśnie czytam sobie o Twoich marzeniach i mam pytanko: czy już mieszkasz w swoim domku???
Ja już troszkę mniej entuzjastycznie podchodzę do realizacji swojego marzenia i potrzebuję motywatora... icon_sad.gif
Pochodziłam po targach, pogadałam z fachowcami, dzisiaj jestem umówiona z projektantem na zmiany w projekcie...
Wszyscy mówią, ze najgorsze przede mną...
Ale warto, prawda?
Link do komentarza
Zawsze warto!! Pomyśl wieczory przy kominku, ogródek przed oknem, żadnych sąsiadów za ścianom, pod i nad Tobą. Warto Warto Warto ( mam nadzieję) Nam się udało przebrnąć przez papierologię suchą stopą, traz zaczynamy pracę w terenie (geodeta umówiony na wtorek 10). Będzie super, a jeżeli nie to zawsze przyponę sobie po co to robię. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam i wytrwałości życzę najlepsze przed Tobą.
Link do komentarza
Cytat

Zawsze warto!! Pomyśl wieczory przy kominku, ogródek przed oknem, żadnych sąsiadów za ścianom, pod i nad Tobą. Warto Warto Warto ( mam nadzieję) Nam się udało przebrnąć przez papierologię suchą stopą, traz zaczynamy pracę w terenie (geodeta umówiony na wtorek 10). Będzie super, a jeżeli nie to zawsze przyponę sobie po co to robię.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę najlepsze przed Tobą.

i takie podejście mi się podoba! Z takim zapałem i optymizmem na bank musi się wam udać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zawsze warto!! Pomyśl wieczory przy kominku, ogródek przed oknem, żadnych sąsiadów za ścianom, pod i nad Tobą. Warto Warto Warto ( mam nadzieję) Nam się udało przebrnąć przez papierologię suchą stopą, traz zaczynamy pracę w terenie (geodeta umówiony na wtorek 10). Będzie super, a jeżeli nie to zawsze przyponę sobie po co to robię. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam i wytrwałości życzę najlepsze przed Tobą.




Dzięki śliczne! Tego mi było trzeba icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Strasznie długo mnie tu nie bylo, ale troche sie zadzialo i nie mialam czasu. Nareszcie sprzedalismy mieszkanie, więc czas zrobic nastepny krok. Projekt jest juz u architekta ( robimy indywidualny ), przyłącza , jak tylko zrobi sie cieplej, będa sie robić, a my wchodzimy grodzic, umawiać fachowców i ......... budować!!! Mamy plan do jesieni zrobic SSO i zostawic na zimę, aby przewiało, przemrozilo ..itp, a na wiosnę 2010 dalej, az do zamieszkania. mam nadzieją, że nam się uda!!! icon_lol.gif

POZDRAWIAM!!
Link do komentarza
Cześć fajnie, że ktoś jest na tym samym etapie bo większość już wykańcza, albo jeszcze musi czekać. Budujesz domek z piwnicą czy bez?
Dzisiaj byłam na budowie panowie pięknie wiązali zbrojenie jutro też będą, ale jak chudziak do poniedziałku nie wyschnie to nie będą mogli położyć izolacji i z zalewania nici. Trzymam kciuki za nas obie .icon_smile.gif
Pozdrawiam
Aneta.
Link do komentarza
Cytat

Cześć fajnie, że ktoś jest na tym samym etapie bo większość już wykańcza, albo jeszcze musi czekać. Budujesz domek z piwnicą czy bez?
Dzisiaj byłam na budowie panowie pięknie wiązali zbrojenie jutro też będą, ale jak chudziak do poniedziałku nie wyschnie to nie będą mogli położyć izolacji i z zalewania nici. Trzymam kciuki za nas obie .icon_smile.gif
Pozdrawiam
Aneta.


Witaj,
ja już mam zbrojenie i zalane ławy. Chudziak mi się związał w większości, to co się nie związało kierownik budowy kazał wybrać: konsultowałam tą decyzję z konstruktorem i powiedział że tak się robi w takich przypadkach a chudziak i tak ma rolę tylko izolacji wykopu, nie przenosi żadnych obciążeń.
Dzisiaj, czyli w poniedziałek mają zaczynać murować bloczki fundamentowe.
Oby nie lało! czego tobie i sobie życzę
kinga
Link do komentarza
Cytat

No u nas od rana lało teraz trochę przestało chudziak wysechł izolacja położona dziś zalali ławy, a z bloczkami to dopiero w przyszłym tygodniu mogą zaczynać jak ławy zwiążą i będziemy mieli prąd bo betoniara na dynamo raczej nie pójdzie icon_lol.gif


U mnie też leje,
w jakiej części Polski budujesz?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...