Skocz do zawartości

Dom letniskowy WB 6119/Bisprol


Bajla

Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam.
Budujemy ten dom:
http://www.bisprol.pl/katalog/budynki_letn...e/6119/6119.htm
6119wp.jpeg

Jest to dom letniskowy z poddaszem uzytkowym.
Naszymi zmianami jest zabudowa wiaty grażowej na pokój + pomieszczenie gospodarcze.
Chciałam sie dowiedzieć, czy ktoś stawiał taki budynek i usłyszec o jego doświadczeniach.
Pozdrawiam, Bajla


Owszem budujemy według tego samego projektu. Oczywiście i w naszym przypadku dokonano pewnych modyfikacji np. dodatkowe ocieplenie, podwyższenie fundamentów itp. Chętnie podzielimy się doświadczeniami z placu budowy icon_smile.gif

Pozdrawiamy
A&T "pltm"

4tyxf7r.jpg
Link do komentarza
W naszym przypadku również wieniec zrobiony jest z bloczków gazobetonu. Jesteśmy na podobnych etapach. My okna i drzwi mamy już za sobą ale to drobiazg i jeszcze daleka droga do końca. Mam nadzieję, że zamieszczone zdjęcia przybliżą sposób i kolejność w jakiej dotychczas realizowaliśmy nasz domek icon_smile.gif Pozdrawiam

Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza

To my jesteśmy trochę wcześniej z budową.
I wiate garażową bedziemy zabudowywać za jakiś czas.
Jest tam zrobiona podmurówka ale ścian nie stawiamy.
A teraz kilka fotek:

5e988275dde133d9.jpg

U nas tylnia sciana jest z bloczków, nie drewniana.

b0b281a9a46e034d.jpg

a19bb7eb1ade24a4.jpg

93f745fce62c2528.jpg

e4fbae5e358f5249med.jpg

bbe046984e856144med.jpg

W środku nie mamy jeszcze podłogi na pietrze, lezą deski na razie.
Mamy zrobioną instalacje wodno-kanalizacyjną w domu i elektryczna już.
I prawie wszystkie otynkowane ściany w srodku.
Na parterze nie mamy zadneych ścianek działowych, bedzie tylko od łazienki.
W sobote wrzuce fotki ze srodka, bo nie mam aktualnych.
Na srodku parteru mamy zamiast słupka betonowego wielki sosnowy pień.
Cały dom bedzie w wiejskim stylu, duzo drewna i tynku, dewniane parapery, drewniane podłogi na górze, na dole pół dewnianych pół w płytkach.

I mam pytanie.
Jak robiliście dach?
My mamy pełnodeskowy obity papą.
Na to w przyszłym roku pójdzie blachodachówka.
Komin wydaje mi sie, ze mamy wiekszy??? ( szerszy )
I bedzie kominek w środku.

Link do komentarza
Tak jeszcze patrze na wasze zdjęcia i niby ten sam projekt a wyglada zypełnie inaczej.
U nas dół jest zupełnie inny, nie ma ścian działowych i inaczej będą szły schody, w innym miejscu i w zupełnie innym stylu ( chociaz ich fizycznie jeszcze nie mamy ) chcemy zrobic takie jak sa w góralskich karczmach, z bali i desek i będa "łamane" nie wiem jak to nazwać, wchodzić sie na nie bedzie od strony okna w kuchni ( jak dobrze pisze )

Acha i jeszcze jedno, czy zabezpieczaliście deski dachowe i te z przodu?
My dachowe takim specjalnym zielonym preparatem, nie pamietam nazwy, ale ani grzyb ani inne syf sie tego nie trzyma.
Natomiast desku z przodu i "podbitka" pod dachem to specjalna farba z impregnatem do drewna i pokost oczywiście na to.
Bedzie nawet chyba pokostem jeszcze raz malowany ale zobaczymy jeszcze.
I u nas dach jest inaczej niz u was, mu mamy ściane boczne na poddaszu murowane z bloczków ( widac na zdjęciu nad wieńcem ) a nie drewniane jak w projekcie były, bo u Was są z drewna.
Link do komentarza
Faktycznie istnieje nieco różnić pomiędzy realizowanymi przez nas „inwestycjami” icon_biggrin.gif np. u nas ściany kolankowe również są wykonane z drewna. Co się tyczy dachu to nasz opiera się na kratownicy łat i kontrłat. Oczywiście całość pokryta jest folią paropszepuszczalną i blachodachówką profilowaną. Pod folie w przyszłym roku od środka planujemy zastosować ocieplenie z wełny termoizolacyjnej jeszcze jedną folię i drewno. Podłoga na górze będzie jeszcze izolowana i prawdopodobnie położone zostaną deski albo panele. Na górze ściany docieplone zostaną od środka wełną zaś na dole od zewnątrz styropianem. Czekają nas jeszcze instalacje elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Ponadto wylewka posadzki i styropian na podłogę na parterze. Chcemy, żeby był to domek możliwy do wykorzystania o każdej porze roku. J W środku również planujemy kominek z systemem DGP (dystrybucji gorącego powietrza) Na dole faktycznie zostawiliśmy ścianki działowe tak jak było to naniesione w projekcie, jednak zrezygnowaliśmy z podziału poddasza. My zabudowaliśmy część pod wiatą tworząc małe zachowanko, do którego wejście znajduje się z tyłu budynku a które zostanie wykorzystane na narzędzia ogrodowe. Co się tyczy impregnacji to kupiliśmy drewno impregnowane „czymś zielonym” ale po deszczu w większości spłynęło z zakupionego materiału icon_sad.gif później całość pomalowaliści drewnochronem. (zał. foto)

Brak obrazka
Link do komentarza
U nas też bedzie osieplenia dachu i ściany przedniej drewnianej w stylu folia - wełna mineralna -folia i na to deski jeszcze.
Dół budynku od zewnatrz ocieplamy styropianem 5-6 cm.
A powiedzcie jaki zrobiliście w kominie wkład kominkowy?
My mamy ceramiczny, zastanawialiśmy sie nad blaszanym ale jednak wszyscy nam doradzali ceramikę, drozsza ale lepsza.
My góre bedziemy mieli podzielona na dwa pokoje, tak jak jest w projekcie.
Szopy czy schowanka nie robimy w domu, bo mamy do tego inny budynek na działce. Kiedys wiate garażową przerobimy na jeszcze jeden pokój ale to w przyszłości icon_smile.gif
Ostatniej wylewki w domu tez nie mamy.
Zrobimy ja na wiosnę.
Ale myslimy by ja zrobić na styropian 10-kę.
My w domy instalacje mamy połozona jak juz pisałam.

A napiszcie jak u was wyglada sytuacja z wodą?
Tzn, macie studnię czy z miejskich wodociagów?
U nas jest studnia więc musimy kupić bojler i zastanawiamy sie jaki duzy czy 80-ka wystarczy?

PS: My też chcemy by budynek był do zamieszkania o każdej porze roku icon_biggrin.gif

Acha i chciałam o jeszcze jedno spytać.
Macie fajne okiennice, jaki był ich koszt i gdzie kupiliście?
Link do komentarza
Ponieważ nie planujemy zamieszkać w tym domu icon_smile.gif a kominek będzie używany raczej okazjonalnie za radą (mam nadzieję dobrą) darowaliśmy sobie wkład (w przypadku problemów zamontujemu eleastyczny możliwy do wprowadzenia w gotowy komin)
Wodę mamy z wodociągów jednak tylko i włącznie zimną przez co również u nas będzie problem z koniecznością podgrzewania. W kuchni i umywalce planujemy montaż przepływowych podgrzewaczy, zaś do prysznica również zastosujemy bojler. "80" powinna w zupełności być wystarczająca. No chyba, że ktoś jest amatorem długich i gorących kąpieli bądź ma wieloosobową rodzinę icon_smile.gif
W sprawie okiennic to nie są jeszcze do końca gotowe. Po założeniu ocieplenia i pomalowaniu okien (w chwili obecnej są białe - docelowo brązowe są drewniane więc to nie problem). Do okiennic dodane zostaną obramowania i zwięczenia docelowo mają wyglądać ja na załączonym obrazku

Brak obrazka

Długo szukaliśmy stolarza. Przedział cenowy od 3 do 5 tys. (robocizna i materiały) za 6 a w zasadzie 5 i 1/2 okiennicy icon_smile.gif Po długich poszukiwaniach i przypadkowej rozmowie z dotychczasowym wykonawcą zdecydowaliśmy się powierzyć zadanie wykonania okiennic firmie, która od początku i w całości realizuje naszą inwestycje. Wybór okazała się idealny i za minimu podanego wyżej przedziału udało się zrealizować efekt widoczny na zdjęciach
Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza
I jeszcze pytanko czy doprowadzaliście do domku prąd dwufazowy 220 V czy trójfazowy 380 V ? U nas jak dotychczas jest jeszcze RB-tka tymczasowe przyłącze 220V oraz jak radzicie sobie ze ściekami czy musieliście inwestować w szambo (jeśli tak to jaką pojemność wybraliście) albo oczyszczalnie czy też jesteście szczęściarzami i możecie odprowadzać ścieki do kanalizacji miejskiej ???
Link do komentarza
Cytat

I jeszcze pytanko czy doprowadzaliście do domku prąd dwufazowy 220 V czy trójfazowy 380 V ? U nas jak dotychczas jest jeszcze RB-tka tymczasowe przyłącze 220V oraz jak radzicie sobie ze ściekami czy musieliście inwestować w szambo (jeśli tak to jaką pojemność wybraliście) albo oczyszczalnie czy też jesteście szczęściarzami i możecie odprowadzać ścieki do kanalizacji miejskiej ???



Na działce mamy puszke z pradem ale jeszcze nie jest pociagniety kabel do samego domu od puszki, chociaz instalacja elektryczna w samym domu jest.
Nie wiem jeszcze jak to bedzie, musimy pogadac z elektrykiem.
Jeśli chodzi o ścieki to będziemy robic w przyszłym roku szambo.
Natomiast jego wielkość jest jeszcze w fazie debat icon_smile.gif
Musimy porozmawiac z fachowcami by kupić nie za duże i nie za małe.
Nie wiem jeszcze jakie, nie zastanawialismy sie nad tym na tym etapie.
Zreszta szamba nie sa takie drobie, na pewno bedzie to szambo betonowe.

A co do okiennic, dziekujemy za zdjęcia, mąz juz obejrzał i zrobi sam okiennice.
są śliczne a mój mąz to "złota rączka" i wiekszosc prac wykończeniowych wykonuje sam więc zrobimy je sami, tym bardziej, ze mamy dużo drewna bo kupiliśmy za dużo desek i sporo nam ich jeszcze zostało icon_smile.gif
Link do komentarza
Acha a co do okien, my mamy plastiki, białe.

I macie lepiej, ze macie wodę na działce, u nas jest niestety studnia i jest hudrofor, to tez dodatkowe koszta niestety.

Chciałam jeszcze spytać o parapety zewnętrzne, jakie robicie/zrobiliście ?
Metalowe czy z jakiegos tworzywa?

I odnośnie tego komina arzcej wkładu kominkowego.
Nie boicie sie, ze sadza bedzie wam przechodziła przez spoiny cegieł do środka domu i wychodziła na tynk?
Nam wszyscy odradzali komin bez wkładu własnie ze względu na jego nieszczelność.
Link do komentarza
Jeżeli chcielibyście dokładniejsze zdjęcia pierwowzoru tych okiennic to są w jakimś niemieckim katalogu, który można pobrać w postaci PDF strony nie pamiętam postaram się poszukać bo być może jeszcze nie wyrzuciłem tego pliku z dysku. Na wszelki wypadek spróbujcie w google wpisać "Fensterladen" i przejść do grafiki jak tak je znalazłem icon_smile.gif W kwestii parapetów to o ile się uda będą miedziane nam dochodzi jeszcze "gigntyczny parapet" z tyłu domu ponieważ jak się okazało w gotowym projecie jest różnica (uskok) pomiedzy parterem i piętrem dlatego dochodzi dodatkowy "parapet" jest to widoczne na jednym ze zdjęć.
Jeżeli chodzi o zagrożenie ze strony spalin to biorąc pod uwagę niewielkie zapotrzebowanie na moc grzewczą kominka wyposażonego w system DGP wątpie żeby był on zdolny wytworzyć taką temperaturę spalania (drewna) ażeby "przepalić" komin. Dodatkowo z całą pewnością zamontujemy grzejniki elektryczne z systemem zabezpieczeń przed mrozem (np. zimą będą automatycznie dogrzewały przy temperaturze poniżej 5 st.) dlatego kominek będzie miał głównie funkcje dogrzewająco - dekoracyjną icon_smile.gif Jeżeli kiedyś zmienią nam się poglądy i postanowimy zamontować piec np. na miał icon_lol.gif wówczas pozostaje nam - wkład elatyczny.
Link do komentarza
Wiem o jakim parapecie mówisz, u nas jest juz taki zamontowany z przodu budynku nad tarasem, bo jest róznica około 5-4 cm między drewniana ścianą a belką zewnetrzną nad tarasem.
mamy tam zamontowany metalowy parapet by woda spływajaca ze ściany domu w trakcie deszczu nie spływała na drewno, bo wiadomo, czym taka wilgoć grozi.
Z tyłu nie mamy tego problemu bo mamuy cała ściane murowaną.
Ten projekt ma kilka wad, które niestety dopiero wychodzą w trakcie budowy.

PS: a dolne i górne okna macie takie same rozmiarowo jak w projekcie?
My górne tak, ale dolne zmniejszylismy o 12 cm na wysokość.
Link do komentarza
A kiedy zaczeliście budowę?
My w kwietniu ale mieliśmy przerwe około miesiaca między postawieniem ścian przez murarza a budowa dachu przez dekarza.
Był problem z deskami i na deski na dach czekalismy około miesiaca.

I jeszcze pytanko, ile płąciliście za bloczki betonu komórkowego te do ścian zewnetrzych?
My 9.50 za sztukę, zamawialismy w lutym potem ceny poszły znacznie w górę.
Za cegły do komina płacilismu 0,75 groszy w lutym w kwietniu dokupilismy 200 sztuk cegły bo nam zabrakło na komin i już za nie płacilismy 1,40 czyli prawie 100% wiecej ( my komin mamy z czerwonej cegły )
Link do komentarza
W tej kwestii to my się guzdrzemy bo zaczeliśmy w VII 2006. W zeszłym roku gotowe były fundamenty i kupiliśmy większość materiałów NA SZCZĘŚCIE icon_mrgreen.gif . Dlatego np. za bloczki betonu komórkowego w IX 2006 płaciliśmy nieco ponad 5 zł. Cegły na komin mieliśmy z pozostałości po innej budowie (białe) a klinker na wykończenie ponad blachą kupiliśmy za 2,40 szt. Za blachodachówkę płaciliśmy 19,99 + VAT BUDMAT ZEFIR i tu miłe zaskoczenie po przeliczeniu podczas zamawiania z rysunku okazało się że potrzeba jej mniej aniżeli w wykazie materiałów z projektu. Na początku niedowieżaliśmy ale to fakt. Wzrost cen dał nam się odczuć teraz niestety icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

W tej kwestii to my się guzdrzemy bo zaczeliśmy w VII 2006. W zeszłym roku gotowe były fundamenty i kupiliśmy większość materiałów NA SZCZĘŚCIE icon_mrgreen.gif . Dlatego np. za bloczki betonu komórkowego w IX 2006 płaciliśmy nieco ponad 5 zł. Cegły na komin mieliśmy z pozostałości po innej budowie (białe) a klinker na wykończenie ponad blachą kupiliśmy za 2,40 szt. Za blachodachówkę płaciliśmy 19,99 + VAT BUDMAT ZEFIR i tu miłe zaskoczenie po przeliczeniu podczas zamawiania z rysunku okazało się że potrzeba jej mniej aniżeli w wykazie materiałów z projektu. Na początku niedowieżaliśmy ale to fakt. Wzrost cen dał nam się odczuć teraz niestety icon_sad.gif



No to przynajmniej ominął was szał cenowy na materiały budowlane.
My chyba tez kupilismy w oststnim momencie wszystko bo potem wiekszosć rzeczy była 2 razy droższa.
Ale i tak 5 zł a 9,50 to spora róznica.
Aile daliście za schody?
I czy kupowaliście gotowe czy ktos wam je robił?
Nam schody ma robić nasz dekarz/cieśla ale to dopiero w przyszłym roku, jak już oststeczna wylewkę w domu zrobimy.
Link do komentarza
Cytat

Materiał na schody kosztował nas ok. 1200 zł (trepy i belki) zamawiane były za pośrednictwem firmy, która realizuje całość. Firma ta dokonała tez montażu. Ponieważ rozliczane za wykonanie było na podstawie umowy zawięrającej więcej prac dlatego nie sposób podać dokładnego kosztu robót.



My materiał na schody tez mamy.
Bedzie to połączenia sosnowych belek i desek.
A co do ceny, to jeszcze nie wiemy ile za ich zrobienie weźnie cieśla.
jak jakąs dużą sume, to pewnie mój mąż zrobi je sam.
Gotowych nie kupujemy, bo ich ceny sa zawrotne a za 2000 zł nic ładnego nie ma, na drozsze nas nie stać ( gotowe ) więc chcemy by nam je ktos wykonał bądz zrobimy je sami.
PS: z jakiego regiony Państwo jesteście?
Link do komentarza
Nas schody z całą pewnością też będą jeszcze nieco kosztowały. Trzeba doliczyć jakieś tralki, poręcze oraz (ponieważ zrezygnowaliśmy z podziału piętra) - coś w rodzaju barierek ochronnych. My jesteśmy z Mazowsza a dokładniej z Płocka miasto całkiem przyjemne i ładnie położone Zapraszamy do odwiedzenia icon_smile.gif

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Nas schody z całą pewnością też będą jeszcze nieco kosztowały. Trzeba doliczyć jakieś tralki, poręcze oraz (ponieważ zrezygnowaliśmy z podziału piętra) - coś w rodzaju barierek ochronnych. My jesteśmy z Mazowsza a dokładniej z Płocka miasto całkiem przyjemne i ładnie położone Zapraszamy do odwiedzenia icon_smile.gif

Brak obrazka



icon_biggrin.gif
My mieszkamy w Łodzi a domek budujemy na działce połozonej 40 km dalej icon_smile.gif
Chciałam jeszcze spytac czy u was tez bedzie szambo a jak tak to jakie?
Bo nie pamiętam ale chyba nic nie pisałes w temacie.
Link do komentarza
Okazuje się więc że mieszkamy po sąsiedzku icon_smile.gif
Co się tyczy szamba to wciąż odwlekamy decyzje o jego budowie z uwagi na pojawiające się w gminie dość realne zapewnienia o inwestycji w sieć kanalizacyjną. Ponieważ skończymy najwcześniej w przyszłym roku nadal czekamy. Jeżeli prace nad siecią kanalizacyjną będą się opóźniać. Prawdopodobnie kupimy zbiornik ok. 5 m3. Podobno wielkość ta jest dostosowana do pojemności większości wozów asenizacyjnych i dzięki temu nie płaci się za wywożone „powietrze”. A gdy uruchomiona zostanie sieć kanalizacyjna gotowy zbiornik odpowiednio wyczyszczony może służyć jako zbiornik na deszczówkę do podlewania roślin.
Link do komentarza
Cytat

Okazuje się więc że mieszkamy po sąsiedzku icon_smile.gif
Co się tyczy szamba to wciąż odwlekamy decyzje o jego budowie z uwagi na pojawiające się w gminie dość realne zapewnienia o inwestycji w sieć kanalizacyjną. Ponieważ skończymy najwcześniej w przyszłym roku nadal czekamy. Jeżeli prace nad siecią kanalizacyjną będą się opóźniać. Prawdopodobnie kupimy zbiornik ok. 5 m3. Podobno wielkość ta jest dostosowana do pojemności większości wozów asenizacyjnych i dzięki temu nie płaci się za wywożone „powietrze”. A gdy uruchomiona zostanie sieć kanalizacyjna gotowy zbiornik odpowiednio wyczyszczony może służyć jako zbiornik na deszczówkę do podlewania roślin.




5000 litrów icon_eek.gif
Nie za duży jak na dom, w którym sie nie mieszka stale?
My mysleliśmy o zbiorniku około 2000 litrów jak nie mniejszym.
A jakie to szambo chcecie kupić? betonowe czy plastikowe?

A co do sieci kanalizacyjnej to u nas tez było kiedyś, ze bedzie, tak samo jak wodociagowa, jak były wybory w gminie to oczywiście kandydaci duzo gadali a teraz prysło jak bańka mydlana.
My nie czekamy, bo sie moze oczekac, ze sie nie doczekamy przez najbliższe 10 lat icon_wink.gif
Link do komentarza
Acha chciałam zapytać jeszcze o pozwolenia na budowę itd...
Ile załałatwialiście wszystko?
U nas od kupienia projektu po wydanie dziennika budowy mineło 3 miesiące.
I tak to było w ekspresowym tępie icon_biggrin.gif
I powiedz mi jeszcze, czy wszelkie zmiany w projekcie macie zatwierdzone przez architekta przed budową?
My w zasadzie tak, jakieś niewielkie zmiany podpisuje nam kierownik budowy.
A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, ze wszystkie formalności itd...trzeba załatwiac identycznie jak z domem mieszkalnym.
Ja teraz troche żałuje, ze od razu nie stawiałam takiego domu, bo np. odeszła bym nam 10-letnia opłata tzw: OPERAT za wycinke drzew na działce ( mamy działke leśną )
Ale nikt nas przed cała inwestycja o tym nie uświadomił niestety...
Link do komentarza
My również przebyliśmy całą batalię w II 2006 kupiliśmy projekt i zaczęliśmy zabawę w doprowadzenie prądu, wody itd. Geodeta, dostosowanie projektu do wymagań decyzji o warunkach zabudowy czytaj ostemplowanie projektu. Wszelkie zmiany konsultowaliśmy z kierownikiem budowy a w zasadzie wykonawcą, któremu powierzyliśmy realizację. On był w posiadaniu dziennika budowy i dokonywano tam koniecznych wpisów.
My też mamy działkę leśną ale ponieważ mieliśmy ją już od dłuższego czasu nie pozwoliliśmy na rozrost młodnika w miejscu w którym planowaliśmy cokolwiek robić.
Co do zbiornika na szambo to planujemy bezodpływowy z laminatu. Różnica w cenie 2 m3 i 5 m3 jest minimalna. Zbiornik taki czy inny wkopany jest pod ziemią więc nie zajmuje miejsca a z całą pewnością będzie to oszczędność w trakcie eksploatacji i nie powinny dzięki temu zdarzać się przykre niespodzianki np. podczas dłuższego weekend’u w gronie rodzinnym icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

My również przebyliśmy całą batalię w II 2006 kupiliśmy projekt i zaczęliśmy zabawę w doprowadzenie prądu, wody itd. Geodeta, dostosowanie projektu do wymagań decyzji o warunkach zabudowy czytaj ostemplowanie projektu. Wszelkie zmiany konsultowaliśmy z kierownikiem budowy a w zasadzie wykonawcą, któremu powierzyliśmy realizację. On był w posiadaniu dziennika budowy i dokonywano tam koniecznych wpisów.
My też mamy działkę leśną ale ponieważ mieliśmy ją już od dłuższego czasu nie pozwoliliśmy na rozrost młodnika w miejscu w którym planowaliśmy cokolwiek robić.



U nas grunt działki jest zaklasyfikowany jako leśny i nie dało sie tego przeskoczyć.
Musielismy sie udać do Lasów Państwowych w celu wykluczenia gruntów z produkcji leśnej pod zabudowę, inaczej nie dostalibysmy pozwolenia, nie dało sie niestety inaczej.
Więc i OPERAT mamy do płacenia niestety.
U nas na działce drzewa są duże, chciałabym miec takie małe fajne sosenki jak u Was.
Ale niestety mam wielkie drezwa za wyjatkiem kilku, które sama posadziłam, ale te tak nie urosna, juz tego dopilnuję icon_biggrin.gif jak będą miały z 2- 2,5 metra to przytnę czubki i zostana takie fajne małe, bo mi sie takie strasznie podobają icon_smile.gif

Dodam jeszcze, ze my juz ta działke kupiliśmy z prądem i wodą więc te formalności i koszta nam na szczęście odpadły icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Co do zagospodarowania działki to my oprócz drzew zaplanowaliśmy sporo zieleni czyli taki ogórdek leśny ale ponieważ teren jest mocno piaszczysty dość ciężko dobrać rośliny.
Docelowo chcielibyśmy coś takiego icon_smile.gif
Brak obrazka



śliczne icon_smile.gif
U nas też jest fatalna gleba, sam piach i nawet posianie trawy jest związane z cięzkimi zabiegami, bo nic rosnąc nie chce.
Ale my już częściowo mamy działkę zagospodarowaną.
mam zrobione 2 skalniaczki własnej roboty.
Posadziliśmy około 25 tuji, mamy na działce 5 juk, co nam sie o dziwo przyjeły icon_eek.gif icon_eek.gif
Mamy i paprocie i 2 świerki ozdobne icon_smile.gif
Mam wierzbe karłowatą i kilka innych odmian drzewek ale posadzenie kazdego drzewka czy krzewu to musowo zakup dobrej ziemi do tego i odrzywek by cokolwiek rosło.
Jak skończymy budowę, to jeszcze podosadzam kilka fajnych odmian kwitnących ale najpierw prace budowlane musza byc zakończone, bo nie mam zamiaru przesadzać potem w inne miejsce.
Link do komentarza

Znalazłam kilka fotek z parteru icon_smile.gif
Aktualne będe miała w sobotę to wrzucę icon_smile.gif

987c528b13cf6470.jpg

428cfa399dd21656.jpg

4932355f3a12e6c3.jpg

aa12f1f483d3e913.jpg

b4532c5fd709ac77.jpg

W tym dodatkowym małym okienku będą wstawione luxfery, przy schodach.

I mała poprawka co do cen zakupu przez nas bloczków z betonu komórkowego.
Płacilismy za nie 7,50 a nie 9 zł tak jak wczesniej pisałam.
Juz mi sie zaczynają mylić ceny icon_razz.gif

Link do komentarza
Trzeba przyznać, że przestrzeń robi wrażenie. A i pomysł z pniem - kolumną jest oryginalny i nadaje charakter wnętrzu
Swoją drogą rozumiem, że to dopiero początek a po wykończeniu planujecie mniej więcej tak
Brak obrazka
icon_lol.gif
à propos polecam dostępne w Empikach pismo „Log Homes” kosztowne ale super pomysły
U nas też każde nasadzenie związane są z dostawą worka ziemi ale na razie obsadzamy kąty i czekamy aż skończy się budowa. Powoli krajobraz księżycowy zamienia się jednak w działkę rekreacyjną.
Postaram się również o aktualne fotki wnętrza
Link do komentarza
Cytat

Trzeba przyznać, że przestrzeń robi wrażenie. A i pomysł z pniem - kolumną jest oryginalny i nadaje charakter wnętrzu
Swoją drogą rozumiem, że to dopiero początek a po wykończeniu planujecie mniej więcej tak
Brak obrazka
icon_lol.gif
à propos polecam dostępne w Empikach pismo „Log Homes” kosztowne ale super pomysły
U nas też każde nasadzenie związane są z dostawą worka ziemi ale na razie obsadzamy kąty i czekamy aż skończy się budowa. Powoli krajobraz księżycowy zamienia się jednak w działkę rekreacyjną.
Postaram się również o aktualne fotki wnętrza



Nie no to wnetrze z foty jest rewelacyjne w "naszym" stylu ale kosztowało by majatek icon_smile.gif
Aż tak bardzo nie będziemy przesadzać icon_smile.gif ale właśnie w takim drewnianym stylu ma tam być icon_smile.gif
Schody które sa na tej focie co wstawiłeś chcemy zrobić u nas, tylko stopnie zamiast z połowy belki będą z deski ale własnie na drewnianej belce "wyciętej" montowane.
Do tego drewniane parapety w domy, drewniana ściana zewnetrzna łazienki, góra cała w drewnie, tylko ściany "kolankowe" będa otynkowane, deski na podłodze oprócz kuchni i "otoczki" kominka. reszta płytki w kształcie ala kamienia ( już mamy kupione )
Chcemy zastosowac tynk strukturalny, który daje efekt takiej wiejskiej/góralskiej chaty bo o taki nam własnie efekt chodzi w środku.
Chciała bym, by domek już był gotowy, ale ponieważ stawiamy go metoda gospodarczą to i czas będzie dłuższy całej inwestycji.
tak jak pisałam, częśc prac wykonujemy sami, zresztą całe wykończenie wnętrza to będzie nasza własna praca.
Dzieki temu cieszy nasz kazdy kawałek jaki zrobimy, to straszna satysfakcja ale i duzo naszego czasu i pracy, chociaz koszty o wiele niższe, bo za robocizne nie płacimy.
Link do komentarza
U nas sprawa przedstawia się całkiem podobnie. Wnętrze ma być surowe i proste w większości wykonane z drewna ale jednocześnie przytulne. Polujemy zatem na różne przedmioty na pchlich targach itp. Z opisu wynika, że macie znacznie bardziej sprecyzowaną wizję wnętrza aniżeli my. W naszym przypadku na razie skupiliśmy się na dokończeniu i zamknięciu całości (z ociepleniem włącznie) a później powoli będziemy dopieszczać środek - to przecież już tylko przyjemność. Na dole zastanawialiśmy się nad suchym tynkiem. Nie do końca mi się to podoba ale jest mniej uciążliwe. W 100% podpisuję się pod hasłem: „Chciała/chciał bym, by domek już był gotowy, ale ponieważ stawiamy go metoda gospodarczą to i czas będzie dłuższy całej inwestycji” Tak naprawdę to okazuje się, że pomimo że jest to domek letniskowy koszta są „całoroczne” icon_smile.gif a kosztorys z projektu firma Bisprol mogłaby zaktualizować icon_smile.gif
My w najbliższym czasie robimy jeszcze balustradę tarasu, a pod nim dodatkowy zakamarek. To jest wynik dużej różnicy terenu i konieczności podwyższenia domku.
Później chcemy jeszcze zrobić drogę od bramy do wiaty (kamienne „kocie łby”) a pod wiatą bruk z czerwonej cegły rozbiórkowej ułożonej w jodełkę z całą pewnością będzie to ładniejsze niż polbruk. Dlatego nie wiadomo od czego zacząć icon_smile.gif a ponadto ostatnio cierpimy na tzw. chroniczny brak czasu !!!
Link do komentarza
Cytat

U nas sprawa przedstawia się całkiem podobnie. Wnętrze ma być surowe i proste w większości wykonane z drewna ale jednocześnie przytulne. Polujemy zatem na różne przedmioty na pchlich targach itp. Z opisu wynika, że macie znacznie bardziej sprecyzowaną wizję wnętrza aniżeli my. W naszym przypadku na razie skupiliśmy się na dokończeniu i zamknięciu całości (z ociepleniem włącznie) a później powoli będziemy dopieszczać środek - to przecież już tylko przyjemność. Na dole zastanawialiśmy się nad suchym tynkiem. Nie do końca mi się to podoba ale jest mniej uciążliwe. W 100% podpisuję się pod hasłem: „Chciała/chciał bym, by domek już był gotowy, ale ponieważ stawiamy go metoda gospodarczą to i czas będzie dłuższy całej inwestycji” Tak naprawdę to okazuje się, że pomimo że jest to domek letniskowy koszta są „całoroczne” icon_smile.gif a kosztorys z projektu firma Bisprol mogłaby zaktualizować icon_smile.gif
My w najbliższym czasie robimy jeszcze balustradę tarasu, a pod nim dodatkowy zakamarek. To jest wynik dużej różnicy terenu i konieczności podwyższenia domku.
Później chcemy jeszcze zrobić drogę od bramy do wiaty (kamienne „kocie łby”) a pod wiatą bruk z czerwonej cegły rozbiórkowej ułożonej w jodełkę z całą pewnością będzie to ładniejsze niż polbruk. Dlatego nie wiadomo od czego zacząć icon_smile.gif a ponadto ostatnio cierpimy na tzw. chroniczny brak czasu !!!



Oj przedmioty z "pchlich targów" sa urocze i mnie mąż nie zabiera na takowe, bo jak juz wpadne w te stragany to trzeba się za portfel mocno trzymać icon_wink.gif icon_razz.gif icon_smile.gif
My trochę "inaczej" rozplanowalismy całą pozostała pracę w domu.
W tym roku wstawiamy jeszcze onka i drzwi oraz tynkujemy wszystkie ściany.
I na ten rok koniec.
Na wiosnę stanie taras, nasz tez jest dom podwyższony i jeszcze nie mamy wylanych/oblanych słupów od tarasu na odpowiednia wysokośc, taką, jaka jest u was.
Planujemy szambo, postawienie drewnianej ściany od łazienki i zobaczymy jak to z pieniedzmi bedzie.
Podłogę na górze planujemy z drewnianych desek, tylko i schody mam nadzieje nam sie uda zrobić.
Co jeszcze?
Okarze sie w przyszłym roku.
Wiadomo, to dom letniskowy a nie mieszkalny, gdzie mamy sie zamiar przeprowadzić wiec i wydatki sie inaczej planuje, niż przy normalnej budowie.
Jak sie uda ocieplimy styropianem i otynkujemy zewnetrzne sciany domu.
Acha..i oczywiście w pierwszej kolejności styropian i ostatnia wylewka na podłogę.

I mam pytanie techniczne.
Jak umocowaliście taras od strony domu?
W projekcie jest błąd i jak by robic według tego co w nim jest to belki podrezymujace taras od strony ścian musiały by byc do domu przybite a to przeciez bez sensu zupełnie i całkowicie nietrwałe.
My myslelismy o wylaniu i wmontowaniu w ziemię dotatkowych 4 niskich słupków do wysokości podłogi tarasu i na tym dopiero zamontowanie poziomych belek tarasowych na które zostanie przybita podłoga z desek.
jak to rozwiązaliście??
Napisz, bo nas to "meczy" i bedzie dla nas super wskazówką.
Link do komentarza
My też zostawiamy wszystko tak jak jest. W tym roku jeszcze tylko balustrada tarasu, a później "ciułamy w skarpetkę" icon_smile.gif do przyszłego roku.
Co się tyczy trapiącego pytania dotyczącego tarasu to my poradziliśmy sobie z tym problemem rezygnując z belek jako rusztowania konstrukcji tarasu a zastępując to zespawaną ramą (kratownicą) icon_smile.gif z kątowników i ceowników, która z jednej strony opiera się na betonowych słupach z drugiej przytwierdzona jest do ściany dzięki czemu ciężar się rozkłada. Z pewnością jest to trwalsze tylko bardziej pracochłonne i trzeba się nawiercić. Ja naszczęście nie robiłem tego sam i znam tylko z opowiadań icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Co się tyczy trapiącego pytania dotyczącego tarasu to my poradziliśmy sobie z tym problemem rezygnując z belek jako rusztowania konstrukcji tarasu a zastępując to zespawaną ramą (kratownicą) icon_smile.gif z kątowników i ceowników, która z jednej strony opiera się na betonowych słupach z drugiej przytwierdzona jest do ściany dzięki czemu ciężar się rozkłada. Z pewnością jest to trwalsze tylko bardziej pracochłonne i trzeba się nawiercić. Ja naszczęście nie robiłem tego sam i znam tylko z opowiadań icon_smile.gif



A jak jest taka mozliwosc to mogłabym poprosic o fotki tego "cuda" od tarasu?
Na pewno jest to tańsze i prostrze rozwiązanie niż znów wylewane słupki.
Link do komentarza
Cytat

Zatem coraz bliżej końca. Coś mi się wydaje, że mamy identyczne drzwi icon_smile.gif w promocyjnej cenie. Patrzę na Wasze zdjęcia i zastanawiam się nad wyprowadzonymi nad tarasem przewodami elektrycznymi, czyżby planowane były aż 4 punkty świetlne?



Tak będa tam halogeny, 4 z przodu i dwa z boku domu ( z kazdej strony )
A co do końca, to chyba jeszcze najgorsze przed nami, całe wykończenie.
Link do komentarza
U nas najprawdopodobniej taras oświetlony będzie kinkietem. Co się tyczy wykończenia to my również wszystko mamy przed sobą więc możemy solidaryzować się w "bólu" icon_smile.gif Pomysłów jest bez liku tylo potrzebne są jeszcze środki na ich realizację. Po wszystkim planujemy żeby zwięczeniem dzieła była grilo-wędzarnia, która stanie w rogu działki wybudowana zostanie wg następującego projektu http://www.chefpaul.net/PDFgs/Grill&Smoker.pdf W TERMINIE NIEOKREŚLONYM icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

U nas najprawdopodobniej taras oświetlony będzie kinkietem. Co się tyczy wykończenia to my również wszystko mamy przed sobą więc możemy solidaryzować się w "bólu" icon_smile.gif Pomysłów jest bez liku tylo potrzebne są jeszcze środki na ich realizację. Po wszystkim planujemy żeby zwięczeniem dzieła była grilo-wędzarnia, która stanie w rogu działki wybudowana zostanie wg następującego projektu http://www.chefpaul.net/PDFgs/Grill&Smoker.pdf W TERMINIE NIEOKREŚLONYM icon_smile.gif



Oj tak, wygrana w totka by sie przydała icon_smile.gif
Ale jakos kurde trafic nie mozna icon_smile.gif
Co do grila jest bardzo fajny, nam sie takie grill bardzo podoba i tez myslelismy o czyms takim tylko - o samym grilu bez wędzarni i koniecznie albo z czerwonej cegły albo z kamienia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...