Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
tomi1613

Mały pokój z pokryciem papą

Recommended Posts

Witam, mam problem, od wielu lat mam dobudowany pokój , było w num bardzo zimno, wiec ociepliłem ściany, zrobiłem ogrzewanie, ale nadal ciepło ucieka, daj jest bardzo cienki i co kilka lat smołowany, chce to zmienić co zrobić, mysle zeby ocieplić jeszcze dach, co podpowiecie?

Gość stach
Cytat

pokryty tylko papą.

I nie wiesz, czego zimno w tym pokoju???
Nie myśl, tylko ocieplaj!!!

Daj jakieś dane techniczne, albo zadzwoń do wróżki. Jaką wysokość ma to pomieszczenie? Z czego sciany, podłoga i tak dalej. W jakiej technologii wykonane? Jakie instalacje tam są poza elektryczną?

3- szerokosć 6- długość 2.5- wysokosc. Cegła i pustak. Ocieplone styropianem ., podologa to wysoka(pomieszenie jest jakeis 40 cm wyzej niz pokoj obok) wylewka, z cienka okladzinka pod panelami. W technologi zadnej. poporstu jakbys garaz budowal ( doslownie)

Gość stach
Kurde, człowieku - weź się ogarnij i nie daj się tak ciągnąć za język...
Dlaczego ta podłoga tak wysoko? daj jakiś szkic, zdjęcie... co pod wylewką...
Ten dach - to wylewany strop, czy konstrukcja drewniana, deskowanie, na to papa...
Jeśli naprawdę potrzebna Ci pomoc, daj nam szansę - opisz trochę tę budowlę, nie skąp danych...

Icek modli się: "Panie, spraw bym wreszcie wygrał na loterii.." Na co Bóg mu odpowiada: "Icek, Ty daj mi szanse, Ty kup los na tę loterie..." icon_biggrin.gif

Bardzo chcialbym Ci powiedziec co z czego jest zbudowane ale kazdy kto o tym wiedzial nie zyje a ja bylem bardzo mlody jak to sie budowalo. Uwazam, ze dach jest zbudowany na jakis kontowniach, cienki styropian od wewnatrz , penwnie jakies drewno i papa. Czemu tak wysoko, sam nei mam pojecia.

Gość stach
Masz jakiś aparat fotograficzny, a może jakiś telefon z aparatem, a może sąsiadkę z aparatem, niekoniecznie ortodontycznym icon_confused.gif , porób fotki, jak najwięcej, wstaw...

Cytat

Bardzo chcialbym Ci powiedziec co z czego jest zbudowane ale kazdy kto o tym wiedzial nie zyje

O kurde!!! To lepiej się nie dowiaduj z czego to jest zbudowane bo jakaś klątwa wisi nad tym pokojem icon_mrgreen.gif

Cytat

Bardzo chcialbym Ci powiedziec co z czego jest zbudowane ale kazdy kto o tym wiedzial nie zyje a ja bylem bardzo mlody jak to sie budowalo. Uwazam, ze dach jest zbudowany na jakis kontowniach, cienki styropian od wewnatrz , penwnie jakies drewno i papa. Czemu tak wysoko, sam nei mam pojecia.

Mnie szczególy nie interesują, zapytałem mając na mysli wytrzymałość, czy np. dałoby się zrobić sufit podwieszany i rzucić na wierzch 30 cm wełny mineralnej. Do tego potrzebne są (oprócz materiałów) odpowiednio nie sypiace się ściany, aby utrzymały kilkanaście kołków rozporowych, oraz coś, co utrzyma podwieszki w suficie. Trzeba przygladnąć się też podłodze, bo jeśli od dołu duje, to i tak wszystko wywieje.

Gość stach
Pokój wg "opisu" ma 2,5 m wysokości icon_confused.gif - nic nie podwiesisz...
Myślałem raczej o ociepleniu stropu od zewnątrz i ponownym pokryciu...
A jak jest zbudowany " na jakis kontowniach" to może trzeba by go rozebrać, położyć parę krokiew, ocieplić po ludzku wełną, 25-30 cm, pokryć papą...

Cytat

Pokój wg "opisu" ma 2,5 m wysokości icon_confused.gif - nic nie podwiesisz...
Myślałem raczej o ociepleniu stropu od zewnątrz i ponownym pokryciu...
A jak jest zbudowany " na jakis kontowniach" to może trzeba by go rozebrać, położyć parę krokiew, ocieplić po ludzku wełną, 25-30 cm, pokryć papą...

Skoro jest zimno to w ciemno można powiedzieć, że jest za mało izolacji termicznej lub/i inne nieszczelności.
Ściany, podłoga, okna, wentylacja - wiadomo, którędy ciepło ucieka. Zła izolacja podłogi na gruncie lub jej brak może być również przyczyna wiecznego dyskomfortu.

Jedno z rozwiązań np. ROCKWOOL
http://www.rockwool.pl/produkty/dachy/dach...ane-lacznikami/

Jeżeli pomieszczenie jest za niskie, żeby ocieplać dach od spodu, można rozważyć ocieplenie nakrokwiowe. W takim wariancie płyty układa się nie między krokwiami, ale - jak wskazuje nazwa - na tych elementach. Ale, jak już pisałem, na odległość, bez znajomości specyfiki budynku, trudno doradzać.

Witam, przepraszam za przerwę. Wytrzymałość dachu mozna okresliść ze mozna na nim spkojnie chodzic. Od podlogi naprawde nie czuć tak zimna ale cieplo ucieka. Sciany sa ocieplone. Tylko ten dach juz tak stary.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...