Skocz do zawartości

16 błędów podczas wykonywania ogrzewania podłogowego


Recommended Posts

Dobrze zaprojektowane ogrzewanie podłogowe daje szansę na oszczędne wykorzystanie energii, zapewniając rozkład temperatury wewnątrz domu. Przestawiamy 16 najczęstszych błędów podczas wykonywania ogrzewania podłogowego.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/18156-16-bledow-podczas-wykonywania-ogrzewania-podlogowego

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Oj słabo Panowie Słabo
Artykuł pisany albo w zamierzchłych czasach, albo promujący słabych producentów. Cóż gdzieś dzwonią, ale nie wiadomo w którym kościele.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Gość zdziwiony

szczerze powiem, że czytać coś takiego to po prostu katorga - stek bzdur i powielanych obiegowych pogłosek, wygłaszanych przez analfabetów technicznych ...i nie tylko))

 

...a skąd się bierze na tym portalu - "zadaj pytanie naszemu ekspertowi" ???

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
To są banały!!!!!!! Jak podłczać w rozdzielaczach? Jakie odcinki długości pętli? , kiedy osobna pompa? Jak podłączyć mieszaczc? Kiedy siłownik??? Autor chyba pracował w portalu randkowym????
Link do komentarza
Gość Andy że Świnoujścia
Proszę o fachową pomoc. Planuję ogrzewanie podłogowe w nowym domu w sypialni 4,90x4,90 2 okna od południa i tarasowe 220x220 od zachodu. Chcę wykorzystać miedź, bo lepiej oddaje ciepło zamiast pex. Jak to ułożyć, jakie odległości zachować, ile pętli itd. Proszę o pomoc. Andy.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Gość Instalator
Jak to czytam to zastanawiam się w jakim świecie żyje człowiek który to pisze... Nie ma znaczenia jakim materiałem będzie pokryta posadzka z ogrzewaniem płaszczyznowym "podłogowym" !!! od tego są sterowniki... Osobiście wykonałem takie ogrzewanie u klienta który pierwotnie miał założone panele Kronopolu gr. 10mm (temp w pomieszczeniu 21,5st przy zasilaniu 23,5st) teraz ma parkiet gr.25mm (temp w pomieszczeniu 21,5st przy zasilaniu 25st) i działa. Zdziwieni??? Kto zakłada ową podłogówkę to wie co i jak poustawiać i jakie przepływy dobrać, a inwestorzy często po przeczytaniu takich "poradników" mówią: "ja bym chciał podłogówkę, ale musiałbym mieć wszędzie kafelki położone bo inaczej nie będzie działać"...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość Kamila
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy w miejscu gdzie "rury" wchodzą do posadzki od rozdzielacza powinny być na nich owijki? Czy nie jest to konieczne?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...