Skocz do zawartości

Poziom wód gruntowych - jak zmierzyć / wyznaczyć ?


Recommended Posts

Cześć.

Pytanie ogólne, ale związane z tematem zakopania zbiornika na deszczówkę, który w przypadku terenów podmokłych może wyskoczyć spod ziemi. Wydaje mi się, że mój grunt nie jest podmokły. Jest raczej piaszczysty i suchy.

Mimo to, zastanawiam się, jak sprawdzić poziom wód gruntowych. Może istnieją jakieś mapki miejskie / geodezyjne z których to wynika?

Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Wprawdzie są mapy tego rodzaju ale do ich dokładności w przypadku konkretnej działki podchodziłbym z dużym dystansem.
badań w terenie - próbnych odwiertów lub wykopów nie zastąpią.
Jednak i tak w przypadku wód gruntowych trzeba zawsze brać poprawkę na dużą zmienność ich poziomu. Bardzo duże różnice występują nie tylko w skali roku ale również pomiędzy kolejnymi sezonami. A mogą przekraczać nawet 2 metry.

Cytat

Cześć.

Pytanie ogólne, ale związane z tematem zakopania zbiornika na deszczówkę, który w przypadku terenów podmokłych może wyskoczyć spod ziemi. Wydaje mi się, że mój grunt nie jest podmokły. Jest raczej piaszczysty i suchy.

Mimo to, zastanawiam się, jak sprawdzić poziom wód gruntowych. Może istnieją jakieś mapki miejskie / geodezyjne z których to wynika?

Pozdrawiam
Mariusz


Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

często po prostu można dopytać sąsiadów, zobaczyć czy mają piwnice i czy mają kłopoty z wodą gruntową - ale to nie jest 100% pewności niestety,bo warunki się zmieniają i poziom może opaść i podskoczyć, też np. po b. dużych długich opadach, albo po suszy (w dół). Doświadczenie wieloletnie sąsiadów (byle prawdomównych) jest dość warygodne

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...