Skocz do zawartości

Ile kosztuje instalacja grzewcza w mieszkaniu ok 50 m2??


Recommended Posts

Witam

1. Chce wiedzieć ile kosztuje instalacja grzewcza w starym mieszkaniu na parterze o pow. ok. 50 m2 (2 pokoje, korytarz, kuchnia łazienka. Mieszkanie od 7 lat było nie ruszane nie było tam żadnej instalacji grzewczej, tylko 3 piecyki. W ścianach mieszkania są 3 kominy, a mieszkanie zobowiązuje mnie do skucia tynków i położenia wszędzie nowej podłogi. Prace rozpoczęły by się od gołych murów przy czym kuchnie z łazienką dzieli jedna ściana. W jednym z pokoi planuje kominek z płaszczem wodnym i grzejnik, do tego grzejniki w kuchni, łazience i drugim pokoju.
2. Może ktoś miał podobną sytuację i rozważał ogrzewanie podłogowe. Co jest lepsze i jak to wszystko wychodzi cenowo?

Link do komentarza
Kominek? Daj sobie spokój z kominkiem.
Co to za mieszkanie, w jakim budownictwie i czy pod twoim mieszkaniem jest piwnica?
Masz dostęp do gazu?
Przy podłogówce mogą wystąpić problemy z obciążeniem stropu (w przypadku gdy pod spodem jest piwnica) i problemy z wysokością pomieszczeń przy zastosowaniu podłogówki.
Link do komentarza
Cytat

brak przyłączy gazowych, pod mieszkaniem sa piwnice, a na kominek zdecydowałem sie, bo nie mam miejsca na kotłownie


Piwnica jest idealnym miejscem na kotłownię.
Nie napisałeś jaką masz teraz wysokość w pomieszczeniach, bo podłogówka znacznie Ci obniży wysokość pomieszczenia.

Ale gdy nie będziesz chciał w piwnicy to uważam, że lepszym rozwiązaniem jest zastosować piec kuchenny z podkową, na jednym ogniu ogrzejesz mieszkanie i ugotujesz obiad icon_biggrin.gif i zaoszczędzisz miejsca.
Link do komentarza
Cytat

kominek lub piec dwufunkcyjny i do tego grzejniki


Piszesz o piecu dwu funkcyjnym ale ty przecież nie masz gazu! icon_eek.gif
Co do kosztów podłogówka a grzejniki (przy nowo stawianym domu) koszt jest podobny, natomiast przy remoncie jak u ciebie podłogówka wyjdzie drożej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...