Skocz do zawartości

Czy okap kuchenny można podłączyć do rekuperatora?


Recommended Posts

Czy wyciąg nadkuchenny można podłączyć do rekuperatora? Najczęściej spotykam się z opinią, że nie jest to wskazane, ale nie wiem dlaczego i czym to grozi. Zależy mi na energooszczędności, a w mojej kuchni dużo się piecze i gotuje i myślę, że warto odzyskać ciepło powstałe podczas przygotowania potraw.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/porady/22041-czy-okap-kuchenny-mozna-podlaczyc-do-rekuperatora

Link do komentarza
Gość Rekupegratka
Kubatura przeciętnej kuchni to około 60 metrów sześciennych.
Zakładając, że czyjaś żona będzie gotowała zimą bigos tylko jedną godzinę i włączy okap na najwyższy bieg to kuchnię zamieni w lodziarnię.
Nie wiem czy rekupecośtam będzie w stanie wyrównać te straty ciepła.
Ja proponuję porządny łapacz tłuszczów za okapem bez żadnego wentylatora włączonego do instalacji rekuperatora i przemęczenie się ze smrodami ale w cieple.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
okap kuchenny można podłączać do rekuperatora !!!!!!!! ale musi to być rekuperator z dodatkowym wyciągiem tzw brudnym i jest to specjalny okap który ma tylko elekromechaniczną przesłone, a działa to tak : przyciskasz włącznik okapu i otwiera sie przesłona i podawany jest sygnał do rekuperatora , który otwiera tzw brudny baypas i załącza się wyciąg w tym obwodzie , a np taki rekuperator to Flexit Uni 3 lub Uni 4.......
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...