Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dom tworzy pewną całość i wszystkie jego elementy wpływające na zużycie energii powinny być rozsądnie dopasowane - co nam przyjdzie z bardzo ciepłych ścian, gdy więcej ciepła ucieknie przez okna z najniższej półki, a do tego jeszcze wadliwie obsadzone?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/22114-ile-ciepla-ucieka-przez-okna

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janisz
Zależy też to od jakości montażu - dobry montaż naprawdę wyciągnie z okien maks możliwości, niestety ciężko to zbadać, więc właściciele źle zamontowanych okien często nawet nie zdają sobie sprawy z tego ile pieniędzy tracą w ciągu roku.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata temu...
Jest i na efekt szklarniowy proste rozwiązanie czyli okap. Zimą słońce podróżuje po nieboskłonie znacznie niżej nad horyzontem. Odpowiednio wydłużony okap osłania nas w porach popołudniowych latem, natomiast zimą absolutnie nie przeszkadza w dogrzaniu i doświetleniu pomieszczeń. No i są jeszcze markizy. Jakoś ci ludzie sobie radzili przed erą klimatyzatorów ;)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnęki okienne warto dodatkowo od zewnątrz ocieplić XPS i uszczelnić pianką PIR. XPS ma znacznie lepsze właściwości izolacyjne i jest też bardziej wytrzymałe co ma znaczenie prze narożnikach wnęki okiennej. Natomiast PIR jest chyba obecnie najlepszym materiałem izolacyjnym.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...