Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie wybrać okna i drzwi, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?


Recommended Posts

W artykule odpowiadamy na pytania, jakie wybrać drzwi wejściowe i okna, by zminimalizować ryzyko włamania. Podpowiadamy także, czy lepiej zamontować antywłamaniowe okno, czy roletę i jak zabezpieczyć naszą bramę garażową.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/dom-bezpieczny-i-inteligentny/a/22115-jakie-wybrac-okna-i-drzwi-by-zabezpieczyc-dom-przed-wlamaniem

Link to postu
Cytat

Można przecież kupić okna odporne na włamania. Wiadomo, że takie 100% antywłamaniowe nie istnieją ale są systemy okien, które stawiają większy opór przy próbie np. wybicia.


okna antywłamy rożnią się szybą której żadny normalny złodziej nawet nia ma w planach zbijać bo to kupa łomotu a klient zapłaci za nią krocie bo na filmach jakiś głupek wali w nią młotem i zbić nie może , ramy też niewiele się różnią , łapka do wyciągania gwoździ wsadzona w odpowiednie miejsce robi o wiele mniej hałasu i jest bardzo efektywna....
Link to postu
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...

W przypadku drzwi zewnętrznych do domu kluczową kwestią jest poziom ich antywłamaniowości, który oznaczony jest jako RC - RC1, RC2, RC3 itp. Im wyższa liczba RC tym poziom antywłamaniowości jest wyższy. 
Elementy na które również warto zwrócić uwagę to zamki (główne i dodatkowe) i wkładki. Ważne, aby były solidnej konstrukcji jednocześnie odporne na korozję oraz cechowały się najwyższą trwałością mechanizmu, która określona jest ilością cykli. W przypadku wkładek istotną cechą jest ilość kombinacji klucza - te najbardziej bezpieczne mogą uzyskać nawet kilka milionów kombinacji kodu klucza, co oznacza, że zdublowanie się klucza jest praktycznie niemożliwe.
Kolejnym ważną cechą jest materiał z którego są zbudowane. Im drzwi bardziej masywniejsze, stworzone z wysokiej jakości materiałów tym bardziej odporne na ewentualne niechciane ingerencje w ich konstrukcję.
Więcej przydatnych i praktycznych informacji na temat drzwi antywłamaniowych dostępnych jest tutaj: https://gerda.pl/blogerda/co-sprawia-ze-drzwi-antywlamaniowe-sa-bezpieczne/

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...