Skocz do zawartości

Ocena kosztorysu


Recommended Posts

Witam,
planujemy budowę domu według projektu

Projekt


Dostaliśmy wycene z kilku firm i wybraliśmy jedna, bardzo dobre opinie, ludzie budujący z nimi chwalili solidność itp

W niedlugim czasie spotykamy się i będziemy negocjować, i moje pytanie i prośba do ekspertów z branży w których etapach mamy tzw. pole do popisu i mogę negocjować i w jakim zakresie (jaki %) aby firma zarobiła a ja za dużo nie przepłacił

Lokalizacja budowy to Legionowo k/Warszawy wiec podejrzewam, że stawki x 2,3 niż w innych częściach

Załaczam worda zawierającego kosztorys

dzięki wielki za pomoc

116NEW_OFERTA_DEWELOPERSKA__Z92GL__P._U_yt_._ok._145m2_.doc

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam,
planujemy budowę domu według projektu

Projekt


Dostaliśmy wycene z kilku firm i wybraliśmy jedna, bardzo dobre opinie, ludzie budujący z nimi chwalili solidność itp

W niedlugim czasie spotykamy się i będziemy negocjować, i moje pytanie i prośba do ekspertów z branży w których etapach mamy tzw. pole do popisu i mogę negocjować i w jakim zakresie (jaki %) aby firma zarobiła a ja za dużo nie przepłacił

Lokalizacja budowy to Legionowo k/Warszawy wiec podejrzewam, że stawki x 2,3 niż w innych częściach

Załaczam worda zawierającego kosztorys

dzięki wielki za pomoc


Bardzo wysoka cena za niski standard budowy czyli w tej cenie,obojętnie w jakiej częsci kraju,powinna być dachówka ceramiczna,izolacja ścian styr.min.20cm i to z niską lambdą i pełne wyposażenie kotłowni,nawet z pompą ciepła p-w a nie z kotłem na węgiel.
Taka cena powinna obowiązywać pod klucz budując z bardzo dobrą firmą.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo wysoka cena za niski standard budowy czyli w tej cenie,obojętnie w jakiej częsci kraju,powinna być dachówka ceramiczna,izolacja ścian styr.min.20cm i to z niską lambdą i pełne wyposażenie kotłowni,nawet z pompą ciepła p-w a nie z kotłem na węgiel.
Taka cena powinna obowiązywać pod klucz budując z bardzo dobrą firmą.




O kurde to niemiłe zaskoczenie, no cóż trzeba bezie poszukać kogoś innego

dzięki
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

O kurde to niemiłe zaskoczenie, no cóż trzeba bezie poszukać kogoś innego

dzięki


Jeśli sam będziesz opiekował się materiałem a ekipa do budowy to ok.50tys.zł za robociznę to zejdziesz ze stanem deweloperskim o 100tys.zł niżej niż w wycenie.
Link do komentarza
Musisz wiedzieć czego chcesz a na tym etapie inwestor najczęściej nie wie. Parametry można podkręcić. Pytanie czy chcesz/możesz siedzieć na budowie i ja praktycznie prowadzić doglądając każdego szczegółu i praktycznie żyć na budowie przez min rok czy jesteś kanapowcem który chciałby się tam pojawiać raz na miesiąc icon_smile.gif
Link do komentarza
Narażę się.

Jak na system zlecony - koszty nie wydają się duże, są wręcz dużo mniejsze niż średnie.



Stan surowy zamknięty: cena obejmuje takie prace jak: roboty ziemne, fundamenty, ściany podziemia oraz stropy nad podziemiem i schody, izolacje przeciwwilgociowe, ściany nadziemia, stropy, schody i podesty, ścianki działowe, konstrukcja dachu przyłącza instalacyjne oraz jego podłoże i pokrycie, izolacje, stolarka okienna i drzwiowa.

Stan deweloperski : cena obejmuje dodatkowo takie prace jak: instalacje wewnętrzne, tynki, podłogi, posadzki, wykładziny, ocieplenia i elewacje itp

Z kalkulacji wychodzi, że u Ciebie to troche ponad 2.100 za 1m2 + garaż.



Oczywiście można budować i wybudować "taniej" samemu, metodą gospodarczą, szukając okazji przy zakupie materiałów, zatrudniając coraz to innych"fachowców", do każdej roboty i użerając się z nimi szukać winnego (ewentualnej) fuszerki.

Czas budowy też jest istotny i beceluje koszty - raczej metodą gospodarczą nie wybudujesz szybko.

Istotne też jest to, że w systemie zleconym, jest tylko jeden gwarant.

dodałem: rysunek. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Od stanu dewelopetskiwgo do zamieszkania to jeszcze jakieś 100tys.zł i robi się już ponad 4 stowki.
Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i domy stoją nie wykończone.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A pytał ktoś o koszt budowy "pod klucz" ?

Myślisz, że wszyscy inni (oprócz Ciebie) są na tyle głupi, aby tych stanów wykonania nie rozróżniać ?

Ps. I dlaczego tylko 100.000zł a nie 385.761zł ?


Nikt tutaj miejscami po przecinku nie rzuca,patrzylem na tą wycenę z punktu widzenia inwestora który równiez sam budował i zna ceny i realia.
Dach 230m2 z dachówką ceramiczną i robicizna wyszedł mnie 30tys.zl,w wycenie jest m2 podlogowki za 110zl/m2 czyli typowe lojenie klienta i wiele różnych kwiatków tam jest gdzie ceny są jak nie kosmiczne to w bardzo niskim standarcie.

Często inwestorzy nie zdają sobie sprawy ile kosztuje wykończenie domu do zamieszkania czyli tarasy,podjazdy,ogrodzenie,głupie włączniki,baterie,farby itp a potem przez lata babraja się w błocie czy wykończony jest jedynie pokój i to nie przez to że tak im się podoba a przez to że nie mają kasy bo się "trochę" przeliczyli.
Link do komentarza
Cytat

Nikt tutaj miejscami po przecinku nie rzuca,patrzylem na tą wycenę z punktu widzenia inwestora który równiez sam budował i zna ceny i realia.



Zna ceny i realia ze Ślaska i z przed kilku lat, to po pierwsze.

Po drugie "przecinek" dotyczył "wykończeniówki" którą przywołałeś ni z gruszki ni z pietruszki.

Po trzecie pytanie dotyczyło tylko systemu zleconego - czyli na wszystko kwity.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Po trzecie pytanie dotyczyło tylko systemu zleconego - czyli na wszystko kwity.


No ja też mówię o systemie zleconym bo również mam na wszystko kwity czyli faktury i gwarancję oprócz kominka,paneli,malowania,izolacji,wentylacji bo tą robocizne sam robiłem.
Link do komentarza
Arturo - bo ja, nie jest zadnym wyznacznikiem, chyba, ze porównuje się 2 identyczne domy na tym samym terenie, budowane i zakończone w takim (tym) samym czasie.

Jestem w stanie udowodnić, że przepłaciłeś za swój (i to sporo), bo do porównania wezmę dom wybudowany wcześniej niż Twój o jakieś 3 lata, z Ustrzyk, albo z Sejny.

Mazowieckie ma dużo wyższe ceny niż na Śląsku.

Ps.
Cytat

No ja też mówię o systemie zleconym .............



To nie jest system zlecony - tylko "podpada" pod gospodarczy, który z założenia jest tańszy.

Różnicę idealnie opisał w post #5

Cytat

Pytanie czy chcesz/możesz siedzieć na budowie i ja praktycznie prowadzić doglądając każdego szczegółu i praktycznie żyć na budowie przez min rok czy jesteś kanapowcem który chciałby się tam pojawiać raz na miesiąc icon_smile.gif


Link do komentarza
Gość arturo72
No ja miałem ekipę do SSO właśnie z mazowieckiego bo była znacznie tańsza niż na Śląsku. Ot tak paradoksalnie icon_wink.gif


Wiadomym jest,że jak się chce leżeć na kanapie a dom się niech buduje to koszt takiego domu będzie zdecydowanie wyższy i niejednokrotnie gorzej wykonany niż gdy budowa się żywo interesuje począwszy od materiałów skończywszy na robocizne i to nawet do 100% w porównaniu do systemu gospodarczego co ładnie widać w wycenie.
Link do komentarza
dzięki za wszystkie opinie,
mam namiary do kilku ekip zobaczymy ile oni wycenią

co do tego kosztorysu to była pierwsza propozycja i do negocjacji więc jeszcze trochę pewnie można urwać

Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego kosztorysu to Waszym zdaniem na którym etapie firma podkręciła cenę

w I surowym otwartym
w II developerskim
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego kosztorysu to Waszym zdaniem na którym etapie firma podkręciła cenę

w I surowym otwartym
w II developerskim


Na każdym etapie firma łoi,fundamenty masz w cenie 42tys.zł czyli wychodzi ok.311zł/m2 pow.zabudowy a to kosmos.
Przy normalnej ekipie zdecydowanie taniej wyjdzie izolowana płyta fundamentowa czyli nie będziesz już potrzebował izolacji pod podłogówkę i odpada Ci ten koszt.W moim przypadku koszt izolowanej płyty fundamentowej wyszedł 305zł/m2 i to z kosztownymi zabezpieczeniami na szkody górnicze,gdybym ich nie miał byłaby cena ok.250zł/m2 pow.zabudowy czyli w Twoim przypadku ok.33tys.zl.
Murowanie podobnie,porotherm chciałeś czy został Ci narzucony ? Sama firma jest droga a ceramika nie jest najlepszym materiałem na ściany konstrukcyjne.Materiał na 150m2 ściany zewnętrznej może kosztować ok.10tys.zł a Ty masz tam 20,5tys.zł,podobnie strop,rozumiem,że to wszystko jest z robocizną ale robocizna w normalnej firmie do SSO za murowanie to ok.10tys.zł
To samo jest z dachem,na 230m2 dachu wyszło mi 8m3 więźby czyli jakieś 5tys.zł,do tego 2tys.zl gwoździe kątowniki i inne pierdoły,dachówka ceramiczna z rynnami 18tys.zł a robocizna to 14tys.zł czyli w sumie 39tys.zł a u ciebie 43tys.zł z blachodachówką a 56tys.zł z dachówką betonową.
Okna masz w wycenie Oknoplastu a nie jest to koniecznie dobry i tani wybór.
Izolacja ścian i podłóg na bardzo słabym poziomie i nie wiadomo jaki styropian i z jaką lambdą.
Podobnie jest z instalacjami,drogo,drogo i jeszcze raz drogo.
W standarcie w wycenie masz grzejniki ścienne co jest błędem z punktu widzenia komfortu i przestarzałej technologii rodem z lat 80-tych,które to dzisiaj przy nowoczesnych źródłąch ciepła nie spełnią oczekiwań i po prostu nie nadają się,zostaje Ci wungiel lub droga instalacja z buforem,natomiast wycenę podłogówki masz kosmiczną bo 110zł/m2 a spokojnie można zrobić to firmą za 60-70zł/m2.
Na tym etapie wybiera się już system grzewczy bo może się okazać,że kotłownia jak i komin w niej będzie zbędne czyli nie potrzebny będzie to koszt na te rzeczy,czyli firma na Twoje życzenie powinna wykonać symulację co,gdzie za ile przy danych parametrach domu i zapotrzebowaniu na energie.

Sądzę,że przy każdej ofercie będziesz miał takie kwiatki bo się po prostu nie znasz na tym i nie interesuje Cię to jaki dom zbudujesz,czy będzie to prawdziwy dom czy jedynie dach nad głową ;)
Jak Ci zależy i na dobrym domu i na koszcie budowy to proponuje siąść i się dokształcić co,gdzie,za ile i jak icon_smile.gif
Jeśli to Cię nie interesuje bierz po prostu sprawdzoną firmę,nie patrz na nic tylko buduj i mieszkaj a nowy dom będzie od razu przestarzałym domem icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Żeby móc coś negocjować to trzeba wiedzieć dokładnie gdzie i w którym miejscu,Ty narazie nic nie wiesz i dlatego jak pisałem wyżej każda oferta będzie wysoka bo firmy wykorzystują takich zielonych inwestorów jak zobaczą,że ktoś nie czai bazy.
I nie jest prawda,że "system gospodarczy" różni się od innego systemu,bo moja firma,którą miałem do SSO mogła mi zrobić dom w stanie deweloperskim czy pod klucz jw ale na moich warunkach i pod moje dyktando i z materiałów jakie ja sobie zażyczę czyli diametralnie inne niż w projekcie gotowym bo projekt gotowy to jedynie skorupa domu i nie ma nic wspólnego z dobrym domem dla inwestora. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Murowanie podobnie,porotherm chciałeś czy został Ci narzucony ? Sama firma jest droga a ceramika nie jest najlepszym materiałem na ściany konstrukcyjne.Materiał na 150m2 ściany zewnętrznej może kosztować ok.10tys.zł a Ty masz tam 20,5tys.zł,podobnie strop,rozumiem,że to wszystko jest z robocizną ale robocizna w normalnej firmie do SSO za murowanie to ok.10tys.zł



bajbaga słusznie zauważył, ty znasz jedynie swój konkretny przypadek....
można zrobić taniej, można zrobić i drożej....
bez sensu jest porównywać ceny dla budowania systemem gospodarczym z systemem płacę i nic mnie nie interesuje...
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

bajbaga słusznie zauważył, ty znasz jedynie swój konkretny przypadek....
można zrobić taniej, można zrobić i drożej....
bez sensu jest porównywać ceny dla budowania systemem gospodarczym z systemem płacę i nic mnie nie interesuje...


Czy tak bez sensu jest porównywać ? Moim zdaniem nie bo to jest to samo wszak:
1."proszę mi postawić chałupę z silikatu 18cm i na to 30cm styro z lambdą 0,031 bo płacę i nic mnie to nie interesuje"
2."proszę mi postawić chałupę z porothermu 40cm i na to 15cm styro z lambdą 0,038 bo płacę i nic mnie to nie interesuje"

Niczym się to nie różni pod względem naszej ingerencji w budowę,czyli paluszkiem nie kiwamy ale oba punkty różnią się kosztowo już na starcie za sam materiał (pkt.1 będzie tańszy i "cieplejszy") a koszt robocizny ten sam i dlatego głownie robocizna jest tutaj wyznacznikiem jak w systemie gospodarczym.


Podobnie jest z każdą rzeczą począwszy od fundamentów,przykład płyty np. czy dachówki ceramicznej bo to nie firma płaci sobie i buduje sobie na sprzedaż tylko my firmie a jak płacimy to żądamy no chyba,że tak jak pisałem nie zalezy nam na dobrym domu i nie zalezy nam na kasie. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tiaaa.

Tu cena za wybudowanie, w stanie deweloperskim, 1m2 (powierzchni użytkowej) jest naciągana i zbyt duża bo wynosi około 2,115zł, ale w innym temacie ( https://forum.budujemydom.pl/Ocena-kosztory...tml#entry508327 )

cena 1m2 (powierzchni użytkowej) w wysokości około . 2.275zł, jest:

Cytat

Cena jak najbardziej realna.



dopisałem:

icon_lol.gif

Już pomijam to, że te 2,275zł za 1m2 powierzchni użytkowej to jest w systemie gospodarczym, a te "zawyżone" 2.115zł za też 1m2 powierzchni użytkowej, za system całkowicie zlecony. icon_lol.gif Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Tiaaa.

Tu cena za wybudowanie, w stanie deweloperskim, 1m2 (powierzchni użytkowej) jest naciągana i zbyt duża bo wynosi około 2,115zł, ale w innym temacie ( https://forum.budujemydom.pl/Ocena-kosztory...tml#entry508327 )

cena 1m2 (powierzchni użytkowej) w wysokości około . 2.275zł, jest:



dopisałem:

icon_lol.gif

Już pomijam to, że te 2,275zł za 1m2 powierzchni użytkowej to jest w systemie gospodarczym, a te "zawyżone" 2.115zł za też 1m2 powierzchni użytkowej, za system całkowicie zlecony. icon_lol.gif


Porównaj sobie koszt poszczególnych etapów budowy i dopiero dopisuj...

Następna sprawa,że w tym drugim projekcie jest też praca zlecona.
Ja też miałem pracę zleconą w systemie gospodarczym zatem czym to się różni ?
Jedynie naciagnieciem inwestora na koszt materiałów budowlanych bo zakres robót i prac a tym samym i koszt jest identyczny w przypadku "pracy zleconej" i systemem gospodarczym.
Przynajmniej powinien być dla kumatego inwestora. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Porównałem łaskawco.

Cytat

Czy szacunkowa kwota 240 tys. zł podana przy projekcie jest realna?

Chciałbym wybudować ten dom metodą gospodarczą. Teść jest kierownikiem budowy więc potrzebna nam będzie tylko ekipa i postaramy się wykończeniówke zrobić sami w miarę możliwości.
Działka już jest, 1600m2.
Interesuje mnie cena samej budowy domu, pomijając przyłącza i zagospodarowanie terenu.



Czyli za dom o pow. użytkowej 105m2 cena 240.000 (około 2.275 za 1m2), jest :

Cytat

Cena jak najbardziej realna.



Natomiast cena 306.500zł, za większy o 40m2 dom (o pow. użytkowej 145m2), co daje 2.115zł za 1m2 jest:

Cytat

Bardzo wysoka cena ........



a dodatkowo:

Cytat

Jeśli sam będziesz opiekował się materiałem a ekipa do budowy to ok.50tys.zł za robociznę to zejdziesz ze stanem deweloperskim o 100tys.zł niżej niż w wycenie.



twierdzisz, że da się wybudować 1m2 powierzchni użytkowej takiego domu za 1.420zł (w stanie takim jak w wycenie). icon_eek.gif

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Już Ci pisałem,żebyś sobie porównał etapy i co jest wliczone lub nie wliczone w wyceny.


Jak taki mądry w gębie jesteś to weź i mu wybuduj za te pieniądze co mu wyliczyłeś.
Mącisz chłopowi w głowie i tyle. Będzie pyskował do firmy, że drogo to firma mu podziękuje i pójdzie na inną budowę a On zostanie z ręką w nocniku. Dobrze mu doradzasz nie ma co.
U ciebie zawsze jak pamiętam było tanio i bardzo dobrze a u innych drogo i nieprzemyślane.
I nie chrzań, że ceramika nie jest dobrym materiałem konstrukcyjnym bo wybudowałeś sobie dom z materiału co obory się stawia i chrzanisz, że to ciepły materiał icon_biggrin.gif zapomniałeś jeszcze autora tematu uświadomić o syfie lecącym z komina i o koszcie kotłowni wraz kominem i piecem.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Jak taki mądry w gębie jesteś to weź i mu wybuduj za te pieniądze co mu wyliczyłeś.
Mącisz chłopowi w głowie i tyle. Będzie pyskował do firmy, że drogo to firma mu podziękuje i pójdzie na inną budowę a On zostanie z ręką w nocniku. Dobrze mu doradzasz nie ma co.
U ciebie zawsze jak pamiętam było tanio i bardzo dobrze a u innych drogo i nieprzemyślane.
I nie chrzań, że ceramika nie jest dobrym materiałem konstrukcyjnym bo wybudowałeś sobie dom z materiału co obory się stawia i chrzanisz, że to ciepły materiał icon_biggrin.gif zapomniałeś jeszcze autora tematu uświadomić o syfie lecącym z komina i o koszcie kotłowni wraz kominem i piecem.


mhtyl,właśnie dla takich ciemnogrodzian jak Ty jest droga budowa i wungiel w nowym domu icon_biggrin.gif
To firma mnie wybiera do budowy czy ja firmę ? P yskowac to mój obowiązek jak mi zależy na domu a nie tylko na dachu nad głową a tobie widać wsio ryba bo masz węgiel w nowym domu ;)
Moja ekipa do SSO była z mazowieckiego czyli ponad 300km ode mnie i zachwalam ją ze wszystkich sił.
Ale budowała dom tak jak ja sobie zyczylem a nie tak jak budowala do tej pory czyli np.takiemu mhtyl-owi bez pomyslunku.
Stety firmy śląskie były przyzwyczajone do budowy barachla na węgiel i to za kosmiczną cenę a że to ja płacę to ja wymagam i żadna nie zarobiła na mnie ale sądzę że zarobiła na jeleniach podobnych do Ciebie i tego typu nie świadomych inwestorach.
Ofert z zapytaniami na budowę wysłałem kilkadziesiąt z tym,że standardowo jak przy każdym elemencie budowy było to znacznie przed budową czyli na rok przed budową miałem już ekipę a nie budzilem się z ręką w nocniku z każdym elementem budowy.

Ceramika poryzowana to najgorszy materiał na ściany konstrukcyjne. U mnie dopiero na 4 miejscu.
Ale skoro firma powiedziała jeleniom że porotherm jest naj to trudno ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Po kilku ładnych latach w tematach budowlanych i ze swojego doswiadczenia to sekret na dobrą firmę do budowy dobrego domu to są dwa pytania w zapytaniu:
1.Czy firma wybuduje dom na płycie fundamentowej
2.W jaki sposób będzie klejona izolacja na ścianę.

Firma która odpowie,że płyta jest droga i nie opłacalna i że klei styro na placki odpada w przedbiegach bo wiadomo że będą to nie mające pojęcia o niczym partacze.

Przy okazji śmieszna acz tragiczna sytuacja z życia. Sąsiadowi,oczywiście z weglem w środku ekipa kleiła styro na placki,na moje pytanie czemu tak źle to robią odpowiedź brzmiała "bo dom musi oddychać" icon_biggrin.gif
I to dzięki tak "mądrej" ekipie sąsiad ma 10cm styro na scianie zamiast projektowanej 12cm bo wmówili mu,że powyżej 10cm nie opłaca się i dlatego sasiad paląc wegelm placi 3000zł rocznie za ogrzewanie a ja tylko 1000zł icon_biggrin.gif
A to była o prawie 100% droższa ekipa od mojej,polecana w okolicy...


Cytat

twierdzisz, że da się wybudować 1m2 powierzchni użytkowej takiego domu za 1.420zł (w stanie takim jak w wycenie). icon_eek.gif


Stan prawie deweloperski:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...l=1#post5587240
162tys.zł/118m2=1370zł/m2
Dolicz do pełnego deweloperskiego max.20tys.zl bo tyle wychodzi z moich następnych postów i wyjdzie 1500zl/m2 pow.użytkowej. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

bo wybudowałeś sobie dom z materiału co obory się stawia i chrzanisz, że to ciepły materiał icon_biggrin.gif


I tu wychodzi pełny Twój ciemnogród bo materiał konstrukcyjny nie musi i nie może spełniać nic co dotyczy "cieplosci",on ma jedynie tworzyć konstrukcję domu i nic poza tym. Od "cieplosci" jest izolacja termiczna a materiał konstrukcyjny może być tak zimny jak stal.
Idealną ścianą byłaby sciana z lanego betonu ale jest droga w wykonaniu.
A ciepła ścianę mam nie dzięki materialowi konstrukcyjnemu tylko wlasnie dzięki izolacji termicznej na nim.
Przypominam,ściana ma U 0,13.

Tyle postów natrzaskales i masz pretensje jeszcze że Ci ucieli ale jak piszesz takie bzdury to z Ciebie majtek pokładowy z dużym ego a nie komandor icon_smile.gif
Bo to są podstawy budowy domu... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a że to ja płacę to ja wymagam i żadna nie zarobiła na mnie ale sądzę że zarobiła na jeleniach podobnych do Ciebie i tego typu nie świadomych inwestorach.



trochę się zagalopowałeś w chwaleniu siebie. Mam wrażenie, że firma nie pracowała u ciebie charytatywnie, tylko pewnie zarobiła mnie mnie niż gdzie indziej, ewentualnie gdzie indziej zarobiła tyle samo, ale mniej się przy tym ekipa napracowała
hamuj trochę....

Cytat

Tyle postów natrzaskales i masz pretensje jeszcze że Ci ucieli ale jak piszesz takie bzdury to z Ciebie majtek pokładowy z dużym ego a nie komandor icon_smile.gif
Bo to są podstawy budowy domu...


no tutaj akurat się zgadzam...
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

trochę się zagalopowałeś w chwaleniu siebie. Mam wrażenie, że firma nie pracowała u ciebie charytatywnie, tylko pewnie zarobiła mnie mnie niż gdzie indziej, ewentualnie gdzie indziej zarobiła tyle samo, ale mniej się przy tym ekipa napracowała
hamuj trochę....


Nie chodzi o chwalenie siebie,to było do kwestii że jakaś firma nas oleje tylko dlatego że zwrócimy jej uwagę że jest droga czy ma budować tak jak inwestor sobie życzy bo to my tu wybieramy firmę a nie firma nas i my dyktujemy własne warunki a jak się nie podoba to szukamy innej,lepszej,tańszej co jest chyba oczywiste.
Miejscowe firmy nie dość,że były drogie to miały małe pojęcie o budowie bo gubily się na szczegółowe pytania i dlatego wybrałem firmę z tak daleka.

A pracować to chyba żadna nie pracuje charytatywnie bo miałem kilkanaście wycen od firm do SSO.I za taki sam zakres prac czyli od płyty do rynien dostałem przedział od 26tys.zl do 70tys.zl a wybrałem po środku i to nie ze względu na cenę.
Link do komentarza
Arturo - nie wij się jak piskorz, tylko odpowiedz na proste pytanie.

Dlaczego cena 240.000zł za wybudowanie 105m2 domu (pow. całkowita 125m2) jest dobrą ceną, a 306.000zł za wybudowanie domu 145m2 (pow. całkowita 185m2) jest "naciąganiem inwestora".


Ale załóżmy, że ten kosztorys (na większy dom) jest naciągany, a tamten jest dobry.

To licząc z tego "dobrego" (wskaźnikowego) koszt wybudowania tego domu (większego) wynosi 325.000zł netto, czyli z 8% podatkiem. około 350.000zł.

Już pomijam to, że być może, te 306.000zł jest ceną brutto - a dobry obyczaj na to wskazuje.
Link do komentarza
Cytat

Ceramika poryzowana to najgorszy materiał na ściany konstrukcyjne. U mnie dopiero na 4 miejscu.
Ale skoro firma powiedziała jeleniom że porotherm jest naj to trudno ;)


Znam "ciemnogrodzian" z porządnym wykształceniem i doświadczeniem budowlanym, którzy również pobudowali z materiałem spoza podium.
Wierzysz że wszyscy oni są głupsi, niedouczeni "ciemnogrodzianie"?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Znam "ciemnogrodzian" z porządnym wykształceniem i doświadczeniem budowlanym, którzy również pobudowali z materiałem spoza podium.
Wierzysz że wszyscy oni są głupsi, niedouczeni "ciemnogrodzianie"?


Takie mieli kaprycho widocznie żeby budować z materiału,który nie ma zalet za to ma dużo wad :-)

1.silikaty
2.BK
3.keramzyt
4.ceramika

Wymień sobie wady i zalety danych mat.konstrukcyjnych,które muszą spełnić JEDYNIE rolę konstrukcyjna to samo wyjdzie ;)
Zaletą nie jest oczywiście to,że sąsiad ma dany materiał na ścianie czy dany materiał jest blisko domu w sklepie bo to nie ma żadnego wpływu na właściwości konstrukcyjne danego materiału :icon_smile:

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Prezes - zwróć uwagę, na to, ze napisał to autorytet budowlany pt. u mnie.
Ma do tego prawo - co nie znaczy, że to prawo jest prawem, bądź regułą. icon_cool.gif


No przecież wiadomo ;)
Ale pytanie jest ogólne bo nie dotyczy tylko "u mnie" icon_smile.gif

Cytat

1.silikaty
2.BK
3.keramzyt
4.ceramika

Wymień sobie wady i zalety danych mat.konstrukcyjnych,które muszą spełnić JEDYNIE rolę konstrukcyjna to samo wyjdzie ;)
Zaletą nie jest oczywiście to,że sąsiad ma dany materiał na ścianie czy dany materiał jest blisko domu w sklepie bo to nie ma żadnego wpływu na właściwości konstrukcyjne danego materiału icon_smile.gif



Sądzę,że mało inwestorów odpowiadało sobie na takie pytanie porównując mat.konstrukcyjne co do ich właściwości przed budową sugerując się jedynie tym z czego buduje się w okolicy lub z czego buduje ich firma czyli narzucone zostało to z góry.I cała tajemnica icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

mhtyl,właśnie dla takich ciemnogrodzian jak Ty jest droga budowa i wungiel w nowym domu icon_biggrin.gif
To firma mnie wybiera do budowy czy ja firmę ? P yskowac to mój obowiązek jak mi zależy na domu a nie tylko na dachu nad głową a tobie widać wsio ryba bo masz węgiel w nowym domu ;)
Moja ekipa do SSO była z mazowieckiego czyli ponad 300km ode mnie i zachwalam ją ze wszystkich sił.
Ale budowała dom tak jak ja sobie zyczylem a nie tak jak budowala do tej pory czyli np.takiemu mhtyl-owi bez pomyslunku.
Stety firmy śląskie były przyzwyczajone do budowy barachla na węgiel i to za kosmiczną cenę a że to ja płacę to ja wymagam i żadna nie zarobiła na mnie ale sądzę że zarobiła na jeleniach podobnych do Ciebie i tego typu nie świadomych inwestorach.
Ofert z zapytaniami na budowę wysłałem kilkadziesiąt z tym,że standardowo jak przy każdym elemencie budowy było to znacznie przed budową czyli na rok przed budową miałem już ekipę a nie budzilem się z ręką w nocniku z każdym elementem budowy.

Ceramika poryzowana to najgorszy materiał na ściany konstrukcyjne. U mnie dopiero na 4 miejscu.
Ale skoro firma powiedziała jeleniom że porotherm jest naj to trudno ;)


Wybudowałeś z bidą jeden domek i wszystkim wciskasz, że tak jak ty wybudowałeś inni tez powinni bo jedyne słuszne rozwiązanie.
Mierna twoja wiedza budowlana, nieraz udowadniali co to w kwestii pomp ciepła w którym to temacie podobno jesteś bardzo mocny a i w innych tez nie świecisz choćby w tym .
I choć młodego wieku to widzę, że skleroza cie dopadła, bo nieraz tu pisałem czym palę w piecu a na pewno nie jest to węgiel.
Uważaj co gadasz na fachowców ze Śląska. A z drugiej strony to ja im się nie dziwię, że nie chcieli u tak upierdliwego inwestora budować.
Nic nie wiesz jaki dom budowałem wiec co do głupich przycinków to ci odpowiem, że ty budowałeś z pomyślunkiem szczególnie z kominkiem 16 kW, wiec nie wypowiadaj się co do mnie jak nie wiesz.
A to że uważasz ceramikę za najgorszy materiał, no cóż jaka wiedza takie wypowiedzi.
Co do kosztorysu, to pomijając kosztorys na cały dom a skupiając się na temat ogrzewania to bardzo dziwnym trafem PCi wyszła tanio gdzie inni inwestorzy wypowiadali się że ich wyniosło o wiele drożej natomiast wyliczając ogrzewania na paliwo stałe ceny bierzesz z kosmosu.
ja swój domek wybudowałem za niecałe 200 tys - 135 p.u., ale nie oznacza że wszyscy musza za tyle wybudować i nikomu nie wciskam na siłę moich rozwiązań,a to ubliżanie wszystkim od ciemnogrodu to powiem tyle, sam z niego się ledwo wyrwałeś dlatego tak na swoich psioczysz.



Cytat

I tu wychodzi pełny Twój ciemnogród bo materiał konstrukcyjny nie musi i nie może spełniać nic co dotyczy "cieplosci",on ma jedynie tworzyć konstrukcję domu i nic poza tym. Od "cieplosci" jest izolacja termiczna a materiał konstrukcyjny może być tak zimny jak stal.
Idealną ścianą byłaby sciana z lanego betonu ale jest droga w wykonaniu.
A ciepła ścianę mam nie dzięki materialowi konstrukcyjnemu tylko wlasnie dzięki izolacji termicznej na nim.
Przypominam,ściana ma U 0,13.

Tyle postów natrzaskales i masz pretensje jeszcze że Ci ucieli ale jak piszesz takie bzdury to z Ciebie majtek pokładowy z dużym ego a nie komandor icon_smile.gif
Bo to są podstawy budowy domu...


Wspaniałe podstawy domu masz, tylko współczuć tym którzy się ciebie posłuchają.
Co do moich postów to jesteś ostatni aby je oceniać, tak samo jak klakier aaaa.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
ale spam poszedł w temacie

1. tak, jestem zielony w budownictwie stąd pomysł aby zasięgnąć porad na forum budowlanym
2. ostatnio dostaliśmy kosztorys:

KONSTRUKCJA - STAN SUROWY BUDYNKU - 142.520 zł
STAN DEWELOPERSKI BUDYNKU - 137.030 zł

3. budowa ma ruszyć za rok więc nie budzę się z ręką w nocniku

I najlepsze na koniec:
mamy działkę rolna i banki nie chcą dawać kredytów na budowę na takich działkach powołując się na nową ustawę o obrocie ziemią rolną


ot taka dobra zmiana ale walczymy o zmianę

https://www.facebook.com/niedostanekredytuprzezpis/?fref=ts



Link do komentarza
Cytat

Witam,
planujemy budowę domu według projektu

Projekt


Dostaliśmy wycene z kilku firm i wybraliśmy jedna, bardzo dobre opinie, ludzie budujący z nimi chwalili solidność itp

W niedlugim czasie spotykamy się i będziemy negocjować, i moje pytanie i prośba do ekspertów z branży w których etapach mamy tzw. pole do popisu i mogę negocjować i w jakim zakresie (jaki %) aby firma zarobiła a ja za dużo nie przepłacił

Lokalizacja budowy to Legionowo k/Warszawy wiec podejrzewam, że stawki x 2,3 niż w innych częściach

Załaczam worda zawierającego kosztorys

dzięki wielki za pomoc




Witam,
powiem szczerze cena jest duża .W podobnym stylu firma budowała moim znajomym i koszt stanu deweloperskiego budowa z ytonga 24 cm ,koszt był 260 tyś , nie dawno zakończyli.Również firma z polecenia no i sprawdzona .Jak będziesz chciała podam Ci namiary.pozdrawiam Krystian





Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...