Skocz do zawartości

Folia jako izolacja pozioma ogrodzenia z klinkieru.


Recommended Posts

Nikt więcej nie zabierze głosu w temacie powyżej

Folia fundamentowa jest bardzo cienka. Jak na to pojadą 3 warstwy cegły oraz rolka czyli w sumie 5 warstw cegły
długości przynajmniej 2m to ciężar jest na tyle duży że stabilność cokołu powinna być zachowana

Mam wysoki słupek klinkierowy ok. 4m podpierający dach budynku gospodarczego, który jest pomurowany na bardzo

grubiej foli budowlanej grubości ok. 2mm i nie obserwuje jakiś problemów.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie czy stosowaliście folię fundamentową jako izolację poziomą przy murowaniu ogrodzenia z klinkieru.

Na pewno jakiś rodzaj izolacji poziomej musi być



ale w jakim celu ta izolacja?
Ady niech se tam ma wilgoć, toż to przecie tylko słupek! Nie zaszkodzi mu. Ja wylewałem betonowe, zazbrojone stopy i od momentu kiedy licowały się z gruntem, murowałem pelną klinkierówką. Stoi sobie fajne, trwałe od 13 lat i nic się nie dzieje złego. Nie spoinowałem fug, tylko murowalem na barwionej pod kolor zaprawie.
Link do komentarza
Cytat

ale w jakim celu ta izolacja?
Ady niech se tam ma wilgoć, toż to przecie tylko słupek! Nie zaszkodzi mu. Ja wylewałem betonowe, zazbrojone stopy i od momentu kiedy licowały się z gruntem, murowałem pelną klinkierówką. Stoi sobie fajne, trwałe od 13 lat i nic się nie dzieje złego. Nie spoinowałem fug, tylko murowalem na barwionej pod kolor zaprawie.



Izolacja ma zapobiegać podciąganiu kapilarnemu a nadmiar wilgoci w konstrukcji klinkierowej to ryzyko powstania

wykwitów.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Izolacja ma zapobiegać podciąganiu kapilarnemu a nadmiar wilgoci w konstrukcji klinkierowej to ryzyko powstania

wykwitów.


Białe wykwity bo chyba te masz na myśli na pewno nie powstają od podciągnięcia kapilarnego.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Białe wykwity bo chyba te masz na myśli na pewno nie powstają od podciągnięcia kapilarnego.




Cytat

Białe wykwity na klinkierze to efekt zastosowania tradycyjnej zaprawy murarskiej zawierającej wapno. Do klinkieru należy używać specjalnej zaprawy przeznaczonej do tego typu materiału.


Dlatego napisałem, że nie powstają od braku izolacji ale autor jakoś nie raczy się wypowiadać.
Link do komentarza
Ojej napisem post w dziale ekspertów i przyznam się że oczekiwałem dyskusji na innym poziomie.

Proszę Państwa nie jest prawdą że murowanie na zaprawach do klinkieru zabezpiecza w 100% przed wykwitami.

Dodatek trasu do tych zaprawa zmniejsza jedynie ryzyko wystąpienia wykwitów.

Zaprawy do klinkieru również zawierają wapno ale w minimalnej, niezbędnie koniecznej ilości.

Podstawą przyczyną powstawania wykwitów solnych JEST NADMIAR WILGOCI W KONSTRUKCJI KLINKIEROWEJ!!!

Sole wapnia głównie węglany wapnia są głównie wiązane przez TRAS.

Przy dużym zawilgoceniu konstrukcji klinkierowej, chodzi o długo utrzymująca się wilgoć nie chwilowe zawilgocenie

sole wapnia zdążą się rozpuścić w wodzie i razem w wodą migrują na powierzchnie klinkieru.

Podczas parowania wody sole wapnia krystalizują się w postaci białego osadu.


To dlatego pisałem jaki rodzaj izolacji poziomej zastosować po to żeby odciąć podciąganie kapilarne w podmurówce

betonowej pod klinkier!!!!!


Folia w płynie jest rodzajem izolacji ale stosowanym głownie pod płytki gresowe np. na tarasie.

Lepsze do tego typu izolacji są CEMENTOWE ZAPRAWY USZCZELNIAJĄCE.

Można też stosować zaprawy bitumiczne ale mi jakoś czarna masa bitumiczna nie pasuje do klinkieru.

Rok temu jak murowałem wielkie klinkierowe donice jako izolację poziomą zastosowałem

Aquafin 1K firmy Schomburg

Aquafin 1K

W tym roku na ogrodzenie zastosowałem

Sopro DS 422

Sopro DS 422

Ostatecznie nie zastosowałem foli budowlanej fundamentowej. Miała ona być jako dodatkowe zabezpieczenie

oprócz Sopro DS 422 ale ostatecznie dałem dodatkową warstwę Sopro DS422.


Rok temu musiałem kawałek konstrukcji ochronić folią budowlaną bo nie zdążyłem przed zimą.

W tym roku po folią znalazłem piękne wykwity na klinkierze niestety miejscami folia ŚCISŁE PRZYLEGAŁA DO KLINKIERU

I UTRZYMYWAŁA NADMIAR WILGOCI.

Wykwity powstały mimo murowania na zaprawie do klinkieru Quik-Mix podobno najlepsza i mimo izolacji poziomej

Aquafin 1K.

Uf ale się rozpisałem ale mam nadziej że komuś w ten sposób pomogę.






Link do komentarza
Cytat

Jeżeli masz tak duże doświadczenie , a z tego co piszesz widzę że masz to nie rozumiem po co zadałeś pytanie jak dawno znałeś na to odpowiedź :bezradny:




Bo bylem ciekawy opinii czy folia fundamentowa rzeczywiście może naruszać stabilność konstrukcji ogrodzenia.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie czy stosowaliście folię fundamentową jako izolację poziomą przy murowaniu ogrodzenia z klinkieru.

Na pewno jakiś rodzaj izolacji poziomej musi być tylko czy folia fundametnowa to dobry pomysł przy klinkierowym

ogrodzeniu?




Cytat

Bo bylem ciekawy opinii czy folia fundamentowa rzeczywiście może naruszać stabilność konstrukcji ogrodzenia.


Nie na temat, ale wiążące stwierdzenie z tematem.
Zacytowałem twoje zapytanie i jakoś nie widzę abyś w pytaniu zadanym pytał o stabilność konstrukcji, tylko o możliwość wykwitów.
Link do komentarza
Cytat

Nie na temat, ale wiążące stwierdzenie z tematem.
Zacytowałem twoje zapytanie i jakoś nie widzę abyś w pytaniu zadanym pytał o stabilność konstrukcji, tylko o możliwość wykwitów.




A gdzie w pierwszym poscie jest słowo wykwity bo nie mogę znaleźć w swoim własnym pytaniu? icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

Izolacja ma zapobiegać podciąganiu kapilarnemu a nadmiar wilgoci w konstrukcji klinkierowej to ryzyko powstania

wykwitów.


Tą wypowiedzią się sugerowałem.

Cytat

A gdzie w pierwszym poscie jest słowo wykwity bo nie mogę znaleźć w swoim własnym pytaniu? icon_biggrin.gif


Ale też nie ma zapytania o stabilność icon_razz.gif
To taka mała uwaga i wcale nie zgryźliwa z mojej strony icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...