Skocz do zawartości

Montaż okna PCV


Recommended Posts

Cytat

Witam. Jak oprawić okno PCV do ściany??? Nigdy nie miałem z tym styczności i nie wiem czy po zaczepieniu okna przy pomocy tych blach co są w komplecie należy dać piankę i później tynk, czy dać od razu tynk??? Proszę o odpowiedź.


Witam, te blachy (kotwy) powinny być zamontowane, a ich ilość zależy od wielkości wstawianego okna. Kotwy wczepia się w ościeżnicę okna (można je dodatkowo przykręcić wkrętami do ramy), a następnie ościeżnicę z kotwami osadza sie w otworze okiennym. Ustawia się poziom, pion i klinuje. Kotwy mocuje się do muru za pomocą kołków rozporowych. Kotwy montuje się do wewnątrz mieszkania. Przy obróbce tynkarskiej okna kotwy zostaną zamaskowane. Pianka jest potrzebna, ponieważ ona utrzymuje całe okno na miejscu nieruchomo i chroni przed utratą ciepła. Przy dużych oknach, np. balkonowych, na dłuższych bokach ościeżnicy istnieje możliwość "przepianowania", tzn. piana wepchnie ościeżnicę do środka i skrzydło wraz z okuciami może nie pracować tak jak powinno. Aby temu zapobiec stosuje się klocki dystansowe (najazdowe
), które montowane są wewnątrz ościeżnicy na czas montażu, one utrzymują odpowiednią odległość pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem. Jak okno jest już wstawione i pianka wyschnie to nadmiar jej się ścina i można przystąpić do obróbki okna (tynkowanie ościeży). To chyba tyle jeżeli chodzi o sam montaż okien.
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...