Skocz do zawartości

O ile cm mogę zejść z grubości styropianu?


Recommended Posts

Gość arturo72
A ja bym odpowiedział przewrotnie,że mniejsza lambda styropianu skutkuje tym,że zamiast na ściany dac 25cm styro o lambdzie 0,038 można dac z tym samym efektem 22cm styro o lambdzie 0,031 bo 13cm na ścianę to bardzo,bardzo mało co znaczy spore straty energii grzewczej za ktora placimy i to nie przez rok a przez całe życie domu. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A ja bym odpowiedział przewrotnie,że mniejsza lambda styropianu skutkuje tym,że zamiast na ściany dac 25cm styro o lambdzie 0,038 można dac z tym samym efektem 22cm styro o lambdzie 0,031 bo 13cm na ścianę to bardzo,bardzo mało co znaczy spore straty energii grzewczej za ktora placimy i to nie przez rok a przez całe życie domu.




Możliwe, że 25 cm styropianu idealnie wkomponuje się w nowe przepisy, które mają obowiązywać w 2021.

A na chwilę obecną 12-13 cm styropianu +25 muru to dość popularna propozycja wśród architektów. Także bym tu nie przesadzał albo wziął stołek na spacer do Hyde Parku i zaczął ludzi uświadamiać. icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia do ładowania na ściany więcej niż 15 cm styropianu.



Zaczyna się paranoja, że elewacja jest grubsza od warstwy nośnej. Oczywiście ściany to duża powierzchnia przegród ale trzeba również pomyśleć o izolacji poddasza i podłogi na gruncie.

Poza tym w roku 2021 staniemy przed faktem, że nasze domy nie są przygotowane na nowe normy. Ciekaw jestem jak uczestnicy procesu budowlanego podejdą do tematu i jak przygotują jednego z uczestników tego procesu - czyli inwestora - na "nowe jutro"?

A jest trochę do zrobienia

Załącznik
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście ściany to duża powierzchnia przegród ....................



Raczej, powierzchnia ścian zewnętrznych jest po oknach najmniejszą powierzchnią ocieplaną - zwłaszcza w budynkach z poddaszem użytkowym.

Moim zdaniem, to tylko marketing (styropianu) wykreował ściany jako główną przyczynę strat ciepła w budynku.
Link do komentarza
Cytat

Raczej, powierzchnia ścian zewnętrznych jest po oknach najmniejszą powierzchnią ocieplaną - zwłaszcza w budynkach z poddaszem użytkowym.

Moim zdaniem, to tylko marketing (styropianu) wykreował ściany jako główną przyczynę strat ciepła w budynku.




W sumie to zależy czy dom jest piętrowy czy parter bungalow ale tak jak już nadmieniłem, mamy jescze więźbę dachową, którą ocieplamy od środka a przy dachach stromych jest "kawał" powierzchni do ocieplenia.

A co do marketingu - owszem
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...