Skocz do zawartości

Jakim kolorem mogę zrobić ozdobne figury geometryczne?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Pomalowałem ścianę na kolor brąz, wg. wzornika jest to UGIER. Jakim kolorem mogę zrobić ozdobne np. figury geometryczne i/lub inne wzory?



Do brązu to tylko złotym icon_smile.gif Satysfakcja gwarantowana.

A poza tym kompozycja z fioletem, czerwienią, zielenią, różem, szarością to kolejne propozycje. Zależy od wnętrza - jest w czym wybierać. Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To zależy od stylistyki, jeśli wzory mają mieć charakter historyczny (antyczne, greckie, egipskie) to można je namalować złotem lub beżem czy sepią. Ważne jest to, by reszta aranżacji wnętrza nawiązywała do tych motywów, by nie były tylko dekoracją oderwaną od pomysłu na wystrój wnętrza. Jeśli motywy będą rustykalne ( liście, gałęzie, kwiaty, plecionki) to warto sięgnąć po kolory ziemi (beże, zielenie, czerń, błękity, szarości). Jeśli charakter wzorów ma być nowoczesny (geometryczne, typograficzne) mogą one być białe lub w kolorze nawiązującym do wystroju (czerwień, turkus, szarości, srebro).
Przy projektowaniu takich dekoracji ważna jest spójność stylistyczna z aranżacją. Powodzenia! icon_smile.gif
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...