Skocz do zawartości

Przyłącz prądu a umowa o dystrybucję


Recommended Posts

W umowie o przyłącz mam taki oto harmonogram:

1.Prace projektowe - do 6 miesięcy przed terminem przyłączenia
2.Dostarczenie do PGE pozwolenia na budowę - do 6 mcy przed terminem przyłączenia
3.Realizacja robót i odbiór robót - do 14 dni przed terminem przyłączenia
4.Zgłoszenie gotowości instalacji podmiotu przyłączanego do przyłączenia - do terminu przyłączenia
5.Zawarcie kompleksowej umowy lub dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej - do 30 dni od terminu przyłączenia
6. Termin przyłączenia - 2016-09-30

Prąd doprowadzony w marcu, skrzyneczki stoją w działce. Dziś dzwonił pan z PGE, żeby przyjechać podpisać umowę o dystrybucję i oni założą licznik. W natłoku myśli i braku czasu nie wgryzając się w temat umówiłem się na jutro. Teraz mam więcej czasu i dylemat - z prądu zamierzam korzystać "na jesień" więc czy tak naprawdę muszę tę umowę podpisywać teraz i bulić haracz budowlany nie korzystając z prądu? Z umowy o przyłącz wynika, że mam czas do 30 dni od 30.09.2016, czyli mogę umowę podpisać w październiku bez żadnego problemu. Dobrze to rozumiem? Nie mam obowiązku podpisywać jej teraz -" bo pan dzwonił i mówił, że jest gotowa"?
Link do komentarza
Oczekujesz uzyskania interpretacji fragmentu umowy, a nie prościej porozumieć się z ZE? Podany w harmonogramie termin 30.09.2016 trzeba traktować raczej jako zobowiązanie ZE, że do tego czasu wykonają przyłączenie, a jeśli będzie to wcześniej to obowiązują pozostałe punkty harmonogramu. Przeczytaj całą umowę bo tam mogą być szczegółowe ustalenia.
Link do komentarza
Chcę zasiągnąć niezależnej opinii. W interesie PGE jest bym tą umowę podpisał jak najszybciej.

W umowie w punkcie Obowiązki podmiotu przyłączanego jest zapis:

Zawarcie umowy obejmującej swoim zakresem świadczenie usługi dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej albo umowy o świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej oraz umowy sprzedaży energii elektrycznej, najpóźniej w terminie 30 dni od daty określonej w par.1 ust.5

Paragraf 5, ust.5 natomiast brzmi:

Strony ustalają termin przyłączenia do dnia 2016-09-30

Więcej nic w umowie o terminach zawarcia umowy nie ma
Link do komentarza
Cytat

W umowie o przyłącz mam taki oto harmonogram:



To jest przyłącze, a nie jakiś przyłącz!

Cytat

Teraz mam więcej czasu i dylemat - z prądu zamierzam korzystać "na jesień" więc czy tak naprawdę muszę tę umowę podpisywać teraz i bulić haracz budowlany nie korzystając z prądu?



Nie musisz. Zadzwoń rano i odwołaj.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...