Skocz do zawartości

Jakie mogą być wady ukryte działki budowlanej i jak ich uniknąć?


Recommended Posts

Kupując działkę pod budowę domu, powinniśmy kierować się raczej rozumem, niż sercem. Bo uwiedzeni urodą nowego miejsca, możemy przeoczyć wady, które utrudnią wykorzystanie kupionej posesji, narażą nas na dodatkowe koszty lub uczynią mieszkanie tam mniej komfortowym. Wyjaśniamy, czego i z jakiej racji, warto się wystrzegać.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/dzialka/a/21939-jakie-moga-byc-wady-ukryte-dzialki-budowlanej-i-jak-ich-uniknac

Link do komentarza
Gość luk sky
wydanie decyzji o warunkach zabudowy może trwać do roku czasu( z reguły jest szybciej ale teoretycznie może się tak zdarzyć) Kto ma na to czas? obserwowanie działki różnymi porami roku ?
Widać ze osoba która pisała artykuł nigdy nie kupiła działki
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Gość Zygmunt

nam się udało uniknąć przykrych niespodzianek przy kupnie działki pod dom jedynie dzięki szczegółowej analizie terenu. Sprawdziliśmy czy nie ma żadnych zagrożeń, typu osuwiska, podtopienia, nadmierny hałas, no i jak wyglądają mpzp Bardzo przydatna rzecz taka analiza, nam sporo ułatwiła.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Jasiek

Kupowaliśmy działkę pod Krakowem, oferta była faktycznie ciekawa, ale dopytaliśmy i pośrednika i sami posprawdzaliśmy ofertę pod każdym kątem, np. dojazdy o każdej porze roku, ewentualne podtopy itd. podprowadzenie wody, prądu, gazu, kwestia internetu itd. Jak już byliśmy wszystkiego pewni, to zdecydowaliśmy się na zakup :)

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Moniczka
Witam, Jeśli kupiłam działkę i po czasie okazało się , że jest na niej torf, o czym nie wiedzieliśmy bo nie zbadaliśmy ziemi. A właściciej twierdzi, że tez nic nie wiedział. czy mam prawo ubiegać się od nich odszkodowania ? czy jakiejś rękojmi za wady ?
Link do komentarza

Czy sprzedawca ograniczał dostęp na działkę? Nie mieliście możliwości samodzielnie jej obejrzeć?

Czy uniemożliwił przeprowadzenie badań geologicznych przed zakupem?

Czy w umowie sprzedaży było określenie rodzaju sprzedawanego gruntu?

czy dopytywała się Pani sprzedawcy o rodzaj gruntów a on zadeklarował inne niż są w rzeczywistosci?

 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam zakupilem dzialke ROD i wyszlo ze na terenie stala jakas zabudowa i po smierci wlasciciela zarzad przejol i uporzadkowal teren a mianowicie wykopal dziure i wszystko zasypal nie wiem jakie ti byly odpady ale pochodzily z altany plyt meble szklo itp.moje pytanie czy moge wystąpic do zarządu o wywuz i utylizacje gdyz nie mialem wiedzy na ten temat?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Kiedyś chciałem kupić dom na działce. Sprawdzałem mapy budowy obwodnicy i zaciekawiła mnie podwójna linia - okazało się że to ropociąg o którym pośrednik nic nie wspomniał, a szedł już na terenie działki 15m od domu!
Link do komentarza

Jedna rzecz, o której wiele osób zapomina, oglądając z zapamiętaniem mapy, dokumenty urzędowe i inne ;)

Sąsiedzi .... jacy by nie byli, warto zasięgnąć języka. Najczęściej wiedzą wszystko i nagle okazuje się, że "paniiii - ja piwnicy nie mogłem zrobić, bo wszędzie torfy i woda podchodzi", albo "no, tak, to jest linia kolejowa - nie jest rzadko uczęszczana, jeżdżą pociągi jak diabli" :icon_lol:

Pamiętaj - "somsiad" prawdę ci powie ;)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...