Skocz do zawartości

Jak połączyć taras z domem?


Qubacen

Recommended Posts

Dorośliśmy już do tematu "taras". W związku z tym pytanie moje jest takie: jak połączyć taras z kostki z domem? Chodzi mi o to, że dom jest ocieplony: fundamenty stryro5cm, bloczki styropianem 15cm. Chciałbym aby przejście z domu na taras było równe albo prawie równe. Czyli co sypię gruzu do poziomu powiedzmy 30cm poniżej planowanej wysokości tarasu, potem 10cm piachu z cementem i uklepuję i układam na tym kostkę. Ale co z miejscem "wyjścia/wejścia" na taras? Odcinam ten styropian i zastępuję go np 2cm płytą ze styroduru? Czy jak to się robi?
Zdjęcie poglądowe:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Użyj blachy ozdobnej lub płytki gresu po obniżeniu styropianu. Pamiętaj o lekkim skosie.


Ale dalej nie wiem jak to ma być. Znaczy co podcinam styropian w dół o grubość płytki/kostki i na tym podciętym styropianie bezpośrednio kładę taką płytkę? Nie potrzeba tego jakoś wzmacniać?
Link do komentarza
Właśnie tak mi się wydaje, że muszę wyciąć około 9cm styropianu, w to miejsce wkleić płytę xps albo insze coś "cienkiego". Potem wylać 4cm płytę betonową która z jednej strony oprze się na nadsypanym gruzie a z drugiej strony na podciętym styropianie na to nasypać około 1 cm piachu i na tym już docelowo układać kostkę.

Kurcze wszyscy tu mają domy z tarasami i nikt nie pamięta jak takowy dorabiał?
Link do komentarza
Styropian w takiej ilości nie jest potrzebny, bo taras też jest swego rodzaju ociepleniem.

Z tą wylewaną płytą się zastanów - czy jest konieczna?
Wydaje mi się, że w tym miejscu powinien wystarczyć dobrze ubity zagęszczarką tłuczeń (gruz może się z czasem utlenić i obsunąć).
Przy kostce nie masz zresztą z tym większego problemu, bo jak co, to ściągniesz sobie część kostek, uzupełnisz ubytek w podłożu piaskiem i możesz wstawiać kostki z powrotem.

Ja robiłem u siebie podobnie i taras stoi 4-ty rok icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...