Skocz do zawartości

Rolety i żaluzje w oknach dachowych nie spełniają swojego zadania!


Recommended Posts

W lecie poddasze mocno się nagrzewa i nie zapobiegają temu wewnętrzne rolety i żaluzje. Zacieniają pomieszczenia, jednak słabo izolują termicznie. Dlatego myślę o dokupieniu markiz albo rolet zewnętrznych, które zatrzymają gorąc. Ze 2 lata przymierzam się także do moskitier - mówi Magda, Członkini Klubu Budujących Dom, która okna dachowe użytkuje od 2009 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/21885-rolety-i-zaluzje-w-oknach-dachowych-nie-spelniaja-swojego-zadania

Link do komentarza
Gość Michał
Okna dachowe to chyba najgorsza rzecz w domu z poddaszem. Swoje kupowałem ok 2001r w cenie ok 1300zł bez montażu. Są beznadziejnie głośne (przez wentylację w listwie oraz gdy są opady przez szyby), nagrzewają pomieszczenia, żaluzje i moskitiery do nich są horendalnie drogie. A śmiałem się z kolegi który dopłacił do lukarn... Teraz on ma tanie zwykłe okno do którego może podejść, ja mam 3 drogie do wymiany (drewno zaczyna pękać).
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość eqvcds
kupiłam rolety wewnętrzne do okien dachowych wraz z tkaniną odbijającą światło ,po to by osłonić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia, nie pomyślałam ,że producenci są tak perfidni i prowadnice produkują z materiału który pochłania latem promienie i nagrzewają się niczym grzejnik w zimie ,efekty ? pomieszczenie choć jest roleta jest jeszcze bardziej ogrzane !,jestem mega niezadowolona ,a producentów NIE POZRAWIAM !!!
Link do komentarza

Roleta WEWNĘTRZNA odbija światło już po wewnętrznej stronie okna, i ciepło z wnętrza nie ucieknie, bo okno jest szczelne i jest dobrym izolatorem... Jakbyś pomyślała, to kupiłabyś rolety ZEWNĘTRZNE, albo chociaż jakieś markizy...

Roleta wewnętrzna pomoże Ci tylko przy ocienieniu pomieszczenia :bezradny:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...