Skocz do zawartości

Pismo o wykonanie zjazdu z drogi


Recommended Posts

Witam.
Posiadam niedawno kupioną działkę z dostępem do drogi powiatowej ale nie posiada ona zjazdu. Co i jak należy zrobić aby ten zjazd był to wiem.
Ale zastanowiła mnie jedna rzecz. Z tego co mi wiadomo na tym terenie w latach 90-tych było scalenie gruntów i z przekazu ustnego wiem, że do każdej działki dostepnej z drogi publicznej miał być urzędowo wykonany zjazd.Na mojej działce go nie ma ani fizycznie ani na mapach.
Zastanawia mnie czy mogę teraz wystąpić do urzędu aby w związku z scaleniem gruntów wykonali teraz zjazd skoro wcześniej nie był wykonany?
Wogóle do kogo można się z takim pismem kierować? Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dobrych kilka lat temu, gdy z podobnym pismem wystąpiłem do starostwa, to otrzymałem mniej więcej taką odpowiedź - Zjazdy do działek prywatnych wykonywane są zgodnie z przyjętym harmonogramem. W obecnej chwili nie planuje się wykonania zjazdu do xx działki.

Z tego co pamiętam i tak musiałem powiadomić starostwo, zrobić projekt zjazdu, a na czas wykonywanych robót oznakować i zabezpieczyć pas drogi przy działce.

Zjazd zrobiłem wtedy sam, nieco wcześniej niż w zgłoszeniu. Pamiętam jednak, że na czas niby planowanych robót przyjechał rano jakiś młody inspektor ze starostwa i miał ochotę namieszać, ale podzwonił i dał spokój.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...