Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Przejście przez strop


Recommended Posts

Jak powinno się zrobić przejście przez strop dla pionu kanalizacyjnego? O ile większy od średnicy pionu (110 mm) powinien być otwór?
I czym go potem uszczelnić, żeby nie przenosiły się dźwięki? Wełną mineralną do okoła czy może dać jakaś plastikową tuleje na rurze i zapiankować? rpzy okazjibyłoby to w miarę wodoszczelne.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie przepusty instalacje powinny być prowadzone przez strop z zachowaniem dylatacji, która ma za zadanie oddzielenie elementów o różnej budowie, przeznaczeniu oraz innych naprężeniach. Zaleca się zachowani ok. 2 cm przestrzeni pomiędzy instalacją a konstrukcją. Przepust uszczelnić można za pomocą pianki montażowej lub wełny, która posiada lepsze parametry akustyczne i nie przenosi drgań w takim stopniu jak to czyni sztywna pianka montażowa.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Warto jeszcze pomyśleć o przepuście na przewody antenowe, komputerowe itp. Wystarczy do tego rura fi 50 mm, zabetonowana w stropie.
Co innego jeżeli przepust ma uniemożliwiać rozprzestrzenianie się ognia. Wtedy stosuje się specjalne przepusty z opaska pęczniejąca pod wpływem wysokiej temperatury, która zasklepia w ten sposób przepust.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A jak zabezpieczyć wełnę w przepuście przed wodą? Wiadomo piony to łazienka i kuchnia, a tam zawsze może być woda na podłodze. Może taką osłonę na rury podkleić przy podłodze na silikon?
Witam, tu był podobny temat. Możliwe, że część informacji uda się wykorzystać na Twoje potrzeby
https://forum.budujemydom.pl/hydroizolacja-...384#entry515384
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...