Skocz do zawartości

Ogrzewanie wody gazem z butli 11 kg


Recommended Posts

Witam jestem zainteresowany takim wlasnie rozwiązaniem dot. ogrzewania wody przepływowym podgrzewaczem przy uzyciu butli gazowej. czy moge prosic o jakies porady. koszta i wycene takiego zestawienia?

Podgrzewacz chcce zamontować w piwnicy mam dom jednorodzinny, komin dodatkowy mam wolny wykonany z "kamionki". Probowałem podgrzewać wode na grzałce ale sama grzałka zużywała 7 kW na dobe w uzyciu wody tylko wieczorem i mozna powiedziec ze dla 1 os...
Link do komentarza
Broń Boże taka instalacja w piwnicy!!!
Wiesz chyba, że gaz butlowy jest cięższy od powietrza i w razie jakiejkolwiek nieszczelności, zbierał się będzie nad podłogą w pomieszczeniu i o "rozrywkę" nietrudno... Zwykła, grawitacyjna wentylacja, nawet najsprawniejsza nie zagwarantuje możliwości usunięcia gazu!


Słyszałeś zapewne o zakazie wjazdy samochodów zasilanych LPG do podziemnych parkingów?
To właśnie z powodu ciężaru gazu... A w tych wszystkich parkingach zamontowano wielkie i wydajne systemy wentylacyjne i nawet one nie zabezpieczą pomieszczeń dostatecznie!
Link do komentarza
Cytat

Broń Boże taka instalacja w piwnicy!!!
Wiesz chyba, że gaz butlowy jest cięższy od powietrza i w razie jakiejkolwiek nieszczelności, zbierał się będzie nad podłogą w pomieszczeniu i o "rozrywkę" nietrudno... Zwykła, grawitacyjna wentylacja, nawet najsprawniejsza nie zagwarantuje możliwości usunięcia gazu!


Słyszałeś zapewne o zakazie wjazdy samochodów zasilanych LPG do podziemnych parkingów?
To właśnie z powodu ciężaru gazu... A w tych wszystkich parkingach zamontowano wielkie i wydajne systemy wentylacyjne i nawet one nie zabezpieczą pomieszczeń dostatecznie!



Rozumiem, ale idac tym tropem to kuchenka gazowa z butla LPG to też kamikadze w domu... ;)
Ew. moge jeszcze butle wystawić poza dom :-) bo mam taka możliwość Edytowano przez Forest1989 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, ale idac tym tropem to kuchenka gazowa z butla LPG to też kamikadze w domu... ;)



Masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem? Gaz LPG jest cięższy od powietrza (dokładniej: ma większy ciężar właściwy). Czyli zbiera się na dole, piwnica to miejsce idealne. Kuchnia rzadko bywa w piwnicy, ale wtedy też to jest niebezpieczne.

Cytat

Ew. moge jeszcze butle wystawić poza dom :-) bo mam taka możliwość



Butla butlą, a gdzie będzie piecyk?
Link do komentarza
Cytat

Masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem? Gaz LPG jest cięższy od powietrza (dokładniej: ma większy ciężar właściwy). Czyli zbiera się na dole, piwnica to miejsce idealne. Kuchnia rzadko bywa w piwnicy, ale wtedy też to jest niebezpieczne.



Butla butlą, a gdzie będzie piecyk?


Dobrze zrozumiałem ale ludzie maja kuchnie gospodarcze itp... w piwnicach, rzadko się słyszy o takich sytuacjach.
Dobra to doradźcie inny sposób a nie Tylko "piwnica piwnica piwnica..."
Link do komentarza
Kuchenka to nieco inna kwestia. Przewód doprowadzający gaz jest stosunkowo krótki, kuchenkę kontroluje się wzrokiem i węchem, nie jest prosto przeoczyć nieszczelność. Inaczej piecyk, chcesz gdzieś postawić zbiornik nad którym nie będziesz miał codziennej kontroli...
Musisz zrozumieć, że my Ci tu nie piętrzymy bezsensownych trudności, przecież chodzi o Twoje bezpieczeństwo, a nie nasze. piecyki gazowe już niejednego zaprowadziły prosto na cmentarz.

Jak należy zrobić? Nie wiem, sposoby znajdziesz tu http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150001422
Link do komentarza
Cytat

Kuchenka to nieco inna kwestia. Przewód doprowadzający gaz jest stosunkowo krótki, kuchenkę kontroluje się wzrokiem i węchem, nie jest prosto przeoczyć nieszczelność. Inaczej piecyk, chcesz gdzieś postawić zbiornik nad którym nie będziesz miał codziennej kontroli...
Musisz zrozumieć, że my Ci tu nie piętrzymy bezsensownych trudności, przecież chodzi o Twoje bezpieczeństwo, a nie nasze. piecyki gazowe już niejednego zaprowadziły prosto na cmentarz.

Jak należy zrobić? Nie wiem, sposoby znajdziesz tu http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150001422



OK, to tak gdzie taka instalacja jest bezpieczna? w blokowisku? w łazience bez okien itd?
Kolejny temat mamy rok 2016 czujniki gazowe, zabezpieczenia chyba jakies też sa... ale no mniejsza o to dyskusja jest zbędna...

PS. Wiele razy slyszalo sie o sytuacjach takich ze ludzie wracali do domu wchodzili włączali światło i BOOM w wyniku ulatniania sie gazu z kuchenki gazowej... także to nazywasz tym kontrolowaniem wzrokiem? czyli z domu nie wychodzisz... ew. zakręcasz butle po każdym jej użyciu. Idealny temat do Fakt "Nie spie bo patrze na kuchenke..." Powodzenia.

Osobiscie to żałuje, że zakładałem taki temat obecnie w internecie wszyscy są specjalistami od wszystkiego... nikt nie poradzi Tylko Z*ebie... Porażka. Edytowano przez Forest1989 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

PS. Wiele razy slyszalo sie o sytuacjach takich ze ludzie wracali do domu wchodzili włączali światło i BOOM w wyniku ulatniania sie gazu z kuchenki gazowej



Cierpliwości, tu Większosć ma dobre chęci i pomaga. A co do tych wybuchów to częściej słyszałem o wybuchu butli z gazem bo dużo osób wymienia samodzielnie.

Co do butli i piecyka przepływowego - palniki na 90% trzeba wymienić.
Sam kiedyś brałem udział w takim zdarzeniu, że po odpaleniu piecyka nastapiła delikatna detonacja - na szczęści zdążyłem głowę opuścić na dół bo by mi prawdopodobnie urwało.

Trzeba się zastanowić czy reduktor przy butli zapewni odpowiednie ciśnienie gazu w piecyku.

Dedykowane urządzenie - moc przypadkowa

tutaj taniej ten sam produkt
Link do komentarza
Montowanie urządzeń zasilanych gazem płynnym w pomieszczeniach, w których podłoga znajduje się poniżej poziomu terenu jest zabronione na mocy rozporządzenia w sprawie Warunków Technicznych:
§ 157. 8. Instalacje gazowe zasilane gazem o gęstości większej od gęstości powietrza nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, których poziom podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu oraz w których znajdują się studzienki lub kanały instalacyjne i rewizyjne poniżej podłogi.
Inni już wytłumaczyli dlaczego jest to niebezpieczne. Także samo przeniesienie butli poza budynek nie rozwiązuje sprawy. Dalej pozostaje niebezpieczeństwo nagromadzenia się gazu przy podłodze w razie wycieku.
Gaz płynny tylko powyżej poziomu terenu! A dobrą praktyka jest zrobienie w takim pomieszczeniu kratki wentylacyjnej przy podłodze.
Link do komentarza
Cytat

Montowanie urządzeń zasilanych gazem płynnym w pomieszczeniach, w których podłoga znajduje się poniżej poziomu terenu jest zabronione na mocy rozporządzenia w sprawie Warunków Technicznych:
§ 157. 8. Instalacje gazowe zasilane gazem o gęstości większej od gęstości powietrza nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, których poziom podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu oraz w których znajdują się studzienki lub kanały instalacyjne i rewizyjne poniżej podłogi.
Inni już wytłumaczyli dlaczego jest to niebezpieczne. Także samo przeniesienie butli poza budynek nie rozwiązuje sprawy. Dalej pozostaje niebezpieczeństwo nagromadzenia się gazu przy podłodze w razie wycieku.
Gaz płynny tylko powyżej poziomu terenu! A dobrą praktyka jest zrobienie w takim pomieszczeniu kratki wentylacyjnej przy podłodze.



Tzn. że już po dylemacie. Problem sam się rozwiązał. Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Problem już dawno był rozwiązany, tylko założyciel tego tematu tak obraził się na nas, nie przyznających mu racji, że więcej się tu nie pokazał i może o tym nie wiedzieć...

Cytat

Osobiscie to żałuje, że zakładałem taki temat obecnie w internecie wszyscy są specjalistami od wszystkiego... nikt nie poradzi Tylko Z*ebie... Porażka.



Bo zwrócenie uwagi, że tak nie można, to przecież nie jest porada no nie?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Problem już dawno był rozwiązany, tylko założyciel tego tematu tak obraził się na nas, nie przyznających mu racji, że więcej się tu nie pokazał i może o tym nie wiedzieć...



Bo zwrócenie uwagi, że tak nie można, to przecież nie jest porada no nie?



Możliwe, że siedzi na innym forum i tam zadaje to samo pytanie. Co nie zmienia faktu, ż tu dostał wyczerpującą odpowiedź i z pewnością nie odszedł "z kwitkiem".
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...