Skocz do zawartości

stara obora


Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu stałem się posiadaczem gospodarstwa rolnego na którym znajduje się budynek gospodarczy -kiedyś to była obora budowany dawno temu z pustaków żwirowych. Obecnie jest zrobiona wylewka i chciałbym aby posłużył mi jako budynek gospodarczy. Chciałbym zdjąć eternit i położyć zwykłą trapezówkę
W związku z powyzszym mam takie pytania:

1. Czy ktoś się orientuje czym można zabezpieczyć owe pustaki przed kruszeniem -gdzie niegdzie występują ubytki wylizane np.przez zwierzęta a także jak ręką się potrze to czuć piasek żwir który się sypie?

2. a także jak doprowadzić ten budynek do w miarę normalnego wyglądu?

3. Jak widzicie na zdjęciu jest to stare budownictwo jeszcze bez wieńca czy jest sens lać wieniec?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg




Link do komentarza
Cytat

1. Czy ktoś się orientuje czym można zabezpieczyć owe pustaki przed kruszeniem -gdzie niegdzie występują ubytki wylizane np.przez zwierzęta a także jak ręką się potrze to czuć piasek żwir który się sypie?

2. a także jak doprowadzić ten budynek do w miarę normalnego wyglądu?

3. Jak widzicie na zdjęciu jest to stare budownictwo jeszcze bez wieńca czy jest sens lać wieniec?

 


1,2. Zagruntuj powierzchnię ścian, ubytki wyrównaj jakimś tynkiem, resztę otynkuj na równo.
3. Ja zmieniłem dach (trapezówka) nie przejmując się brakiem wieńca.

Oczywiście, całość podłoża wewnątrz została wybrana do żółtego piasku, nastepnie nawiozłem czysty piasek, zagęściłem, wylałem chudziak a nastepnie posadzkę ze zbrojeniem. Wyrzuciłem też stare drzwi, powiększyłem otwór drzwiowy (miałem szczęście, gdyż nadproże było długie i obejmowało również małe okienko, które zlikwidowałem) i wstawiłem drzwi garażowe.

Zewnetrzne ściany rownież powinny zostać zagruntowane, otynkowane i pomalowane farbą fasadową, czyli do stosowania na zewnątrz.

Acha, wcześniej zrób od nowa instalację elektryczną, dostosowaną do nowego przeznaczenia budynku.

 

Link do komentarza
na razie poprawiłem tynki po instalacji, wyrównałem sciany, bo po zwierzątkach też było z tynkiem różnie, zagruntowałem i wybiałkowałem. Pomieszczenie robi za skład starych mebli, różnych gratów i narzędzi, bo przeprowadzaliśmy się i w zasadzie wszystko do nowego mieszkania kupilismy nowe. Ale kiedyś będzie tam garaż. Acha, okna wstawiłem nowe, 100 plastyk, bez szans na korozję. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...