Skocz do zawartości

Przy szpachlowaniu sufitu robią się bąble, co dalej?


Recommended Posts

Przy szpachlowaniu sufitu w bloku z płyty żelbetowej robią się bąble. Płyta była wcześniej pomalowana BETON-KONTAKTEM, i to nic nie dało, czy przed szpachlowaniem należy położyć tynk? Czy może to być tynk maszynowy? Czy przyczyną tego mogą być tłuste plamy po oleju od smarowania form (blok ma już 18 lat) jeżeli tak to jak to usunąć?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/porady/6066-przy-szpachlowaniu-sufitu-robia-sie-bable-co-dalej

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Przy szpachlowaniu sufitu w bloku z płyty żelbetowej robią się bąble. Płyta była wcześniej pomalowana BETON-KONTAKTEM, i to nic nie dało, czy przed szpachlowaniem należy położyć tynk? Czy może to być tynk maszynowy? Czy przyczyną tego mogą być tłuste plamy po oleju od smarowania form (blok ma już 18 lat) jeżeli tak to jak to usunąć?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/porady/6066-przy-szpachlowaniu-sufitu-robia-sie-bable-co-dalej

Link do komentarza
Gość Max H.

Co za odpowiedź. To ma być expert!? Facet nie pyta o zwiększenie przyczepności podłoża człowieku tylko DLACZEGO powstają wkurzające wszystkich bąbelki pod gipsem. Nie ma zasady czy to płyta, czy tynki gipsowe czy tradycyjne. Pęcherzyki lubią się robić i też nie wiem co jest powodem.

Link do komentarza

a

12 godzin temu, Gość Max H. napisał:

Co za kretyńska odpowiedź. To ma być expert!? Facet nie pyta o zwiększenie przyczepności podłoża człowieku tylko DLACZEGO powstają wkurzające wszystkich bąbelki pod gipsem. Nie ma zasady czy to płyta, czy tynki gipsowe czy tradycyjne. Pęcherzyki lubią się robić i też nie wiem co jest powodem.

Jak nie wiesz co jest powodem powstawania pęcherzyków to po co pyskujesz? W gadce jesteś maczo ale napisać coś konstruktywnego poza obrażaniem to nie umiesz.

Pęcherzyki powstają prawdopodobnie od  zbyt szybkiego wymieszania masy szpachlowej i tym samym napowietrzenia jej.

Link do komentarza

Masz rację a przede wszystkim to prawie nikt nie czyta na worku jak należy przygotować mieszankę. Tak jak wspomniałeś  w zasadzie w karcie produktu każdy producent pisze że do mieszania używać narzędzia wolnoobrotowego najlepiej 400/obr na minutę i zazwyczaj po wstępnym mieszaniu każą odczekać kilka minut i ponownie krótko wymieszać. A więcej można doczytać chociażby tu http://atlasfachowca.pl/tagi-baza-wiedzy/bąbelkowanie-32

A do Gość Max H. jak nie wiesz dlaczego się biorą pęcherzyki to się zapytaj a nie wtrącaj głupie uwagi

Link do komentarza

szkoda że nie weszliście w artykuł

Tam jest zdjęcie i tam się odspaja

znaczy jest "bombel" a nie pęcherzyki powietrza

olej po 18 latach - wydaje mi się  przereklamowany

ale jakieś białko na betonie ( wapno kreda )i będzie odłazić pasjami

17 minut temu, janusz13 napisał:

 

A do Gość Max H. jak nie wiesz dlaczego się biorą pęcherzyki to się zapytaj a nie wtrącaj głupie uwagi

a jak wiem ????

jak masz na ścianie otworki gęste jak w pumeksie zawsze wyjdą pęcherzyki i nie jest to kwestia napowietrzenia masy szpachlowej

Link do komentarza

Może masz rację jeżeli chodzi o te bąble, ale zwróć uwagę że Gość Max H napisał o pęcherzykach a z jego wypowiedzi wynikało, że przejrzał dogłębnie artykuł a ja na jego posta odpowiadałem sugerując się jego treścią.

2 godziny temu, Gość Max H. napisał:

Pęcherzyki lubią się robić i też nie wiem co jest powodem.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...