Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Nie kupujcie klimatyzatora przenośnego pod wpływem impulsu!

Recommended Posts

Klimatyzator kupiłam pod wpływem impulsu, w trakcie jednej z letnich fal gorąca. Robiąc zakupy w hipermarkecie budowlanym, przy okazji zobaczyliśmy z mężem przenośny klimatyzator. Kupiliśmy taki, jaki stał na półce, bez wybierania parametrów technicznych. Mając czteroletnie doświadczenia z użytkowania takiego przenośnego modelu, obecnie nie powtórzyłabym zakupu - mówi Marta, Czytelniczka Budujemy Dom, która przenośny klimatyzator użytkuje od 2012 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/wentylacja-i-klimatyzacja/21717-nie-kupujcie-klimatyzatora-przenosnego-pod-wplywem-impulsu

Gość Tomasz
Niestety minusem takiego klimatyzatora jest duży hałas. Co do skuteczności, to w moim modelu nie narzekam. Spełnia swoje zadanie, porafi dobrze schłodzić salon. Gorące powietrze odprowadzam za okno (zastosowałem listwę zaślepiającą otwór między oknem a futryną) W połączeniu ze sterownikiem wifi mam możliwość włączania i wyłączania urządzenia zdalnie poprzez aplikację na smartfonie. Teraz wracając do domu, chwilę przed powrotem włączam polecenie uruchomienia i wita mnie miły chłodek.

Gość Janina
Witam,
Czy poziom hałasu 51 dB to dużo czy mało

Gość Andy99
Klimatyzator przenośny nie może być porównywany z instalacjami stałymi. To jest "koło ratunkowe" w sytuacjach incydentalnych i z jego wadami należy się pogodzić. Natomiast można skalkulować, czy dla 2, może 3 tygodni upałów warto wydać 4 razy więcej pieniędzy na instalację stacjonarną, obsługującą tylko jedno pomieszczenie. Ja od paru lat używam klimatyzator przenośny i jestem zadowolony.

Gość Mirek
Artykuł jest bardzo nieaktualny. Obecnie za kwotę około 1100-1200zł można kupić dużo cichsze i wydajniejsze klimatyzatory przenośne. Nie wolno opierać swojej opinii się na tanich marketowych sprzętach. Lepiej wybrać coś lepszego z takich marek jak electrolux, LG, eberg czy blaupunkt. Dodatkowo można dokupić uszczelkę okienną tzw. climalock za grosze i problem z wentylacją z głowy.

Gość DAREK

widze ze pani ma problem z iloscia pomieszczen, taka klima jest na jedno pomeszczenie a kolka sa po to by a na jesien schowac jub jest sie singlem i ciagamy ja z salinu do sypialni, UWAGA KLIMA KAZDA DZIALA, NIESTETY DZIALA GDY JEST WLACZONA I BASTA, ZADNE TAM 20 MINUT, W PANI PRZYPADKU JEST POTRZEBA JEDNA CENTRALNA LUB NA KAZDE POMIESZCENIE I AGREGAT NA SCIANE polnocnej lub wschodniej O ILE JEST TAKA MOZLIWOSC LUB W GORSZEJ SYTUACJI DACH, sprawa dialania i wydajnosci to trzeba indywidalnie podejsc do tematu bo mam takich co mowie oooo umnie to az 30 stopni pewnego roku bylo to moze dodam swe dwa grosze uuu umnie to prawie 38 raz bylo pewnego roku, dobry przenosnu klmatzator w pomieszczeniu do okolo 40 metrow wyrobi gdy wlasnie mamy te max 30 stopni i chcemy znbic na 27 no moze na 26 urzdzene takie to 1400 watt poboru wydajnosc niby 3800 ale to literatura, TO moze policzmy klmka bedzie chodzic na okretkie przez powiedzmy 30 dni czyli 720 godzin przyjmujac ze placimy za kilowat 55 groszy bo o przesyle tu nie bedziemy wspominac gdyz i ta go placimy i bez klimy to wyjdzie nam 1008 kW czyli 554,40 zl DUZO fakt duzo to prawie polowa oplat rocznych, lecz gdy smierdzacy palacz pali jedna paczke smierdzieli to i tak on wydaje na trucizne ponad 400zl wiec nie bądzmy tacy cacy i nie żałujmy sobie bo to dla zdrowia bo konfort to wlasnie zdrowie, osobisci mam 2 taie sprzety jeden 800 wat i 1200 wat i tak mysle ze chyba nie warto szykac tego tanszego bo takie 800 wat to do pomeszczenia malego mniej jak 10 metrow a 1400 spoko obrobi 25 oczywiscie w moim przypadku, wielkim minusem jest wyprowadzenie rur z cieplym powietrzem bo wywalajac za okno umnie to zadne tam uszczelnienie tymi dodatkami co tam daja i wpada przez szpary żar z nieba:) prawie perpetum mobile sposo planujac wymiane okien zamic trzeba z lufcikiem :) lufcik zdemontowac wmontowac tam 2 x regips wypelniony steropianem i wuciac otwor montazowy na wydmuch, nadto waz takze mysi byc krotki gdyz rozciagniety na metr zrobi nam rure centralnego ogrzewania i to tyle, obym nie musial tego lata wlaczac:)

Dnia 4.07.2016 o 13:53, Gość Janina napisał:

Witam,
Czy poziom hałasu 51 dB to dużo czy mało

Mało, kiedyś na odkurzaczach było napisane 64 dB i producent twierdził, że to komfort. Tyle, że odkurzacz popracuje max 3 kwadranse i znowu cisza przez tydzień :)

Wracając do klimatyzatora przenośnego - chyba lepiej zainwestować w konkretną jednostkę split stacjonarną (o ile ma się balkon  w bloku lub domek jednorodzinny) i mieć na lata.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować