Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

złożenie reklamacji u dewelopera a brak odpowiedzi na nią


Recommended Posts

Witam. Kilka lat temu kupiłem mieszkanie od dewelopera .Około rok później złożyłem w jego biurze reklamacje na piśmie . W ciągu 14 dni nie dostałem żadnej odpowiedzi wiec zgodnie z prawem uznaje się ze deweloper przychylił się do reklamacji . Od tego czasu minęły chyba z 3 lata a deweloper nie podjął żadnych działań czy po takim czasie mogę jeszcze dochodzić od niego jakichkolwiek roszczeń czy juz się przedawnily? Diekuje z góry za odpowiedz.
Link to postu
Od grudnia 2014 roku weszły nowe przepisy kodeksu cywilnego przedłużające m. in. okres rękojmi na prace budowlane do 5 lat. Jednak z ogólną zasadą "prawo nie działa wstecz" do umów zawartych wcześniej mają zastosowanie poprzednie przepisy, w których rękojmia obejmowała okres 3 lat. Oczywiście zawsze można na drodze sądowej dochodzić roszczeń, ale to na powodzie ciąży obowiązek uzasadnienia swoich żądań.
Link to postu
A co ma piernik do wiatraka?

Przeca złożył w terminie roszczenie gwarancyjne, a deweloper je uznał (nie "odpowiedział" w terminie).
Roszczenie jest dalej aktualne, bo "przedawnienie", po 10 latach (KC. art.118.)
Link to postu
 • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Odświeżę temat uziemienia. Mam domek jednorodzinny całkowicie podpiwniczony. W części tej znajduje się garaż. W garażu jest wykopany kanał ale jeszcze nie wymurowany. Pomyślałem sobie, czy dobrym pomysłem przed wylaniem podłogi w kanale zakopać tam bednarkę i dodatkowo wbić pręt. Wtedy od tego miejsca pociągnąć kabel do skrzynki elektrycznej znajdującej się w domu (ganek). Na pewno plusem, jest ,że bednarka będzie głęboko i dużo poniżej poziomu przemarzania. Myślę, że im głębiej tym lepiej. Już sam garaż jest poniżej poziomu "0" i jeszcze sam kanał. Potem bym zasypał bednarkę, zrobił izolację np. papa i wylał podłogę kanału i wymurował ścianki. Czy to będzie dobre rozwiązanie? I jeszcze drugi pytanie. Wyczytałem , że żywotności bednarki to ok. 15lat (Jak wykonać dobre uziemienie domu? Pierwsza część poradnika dobrze wykonanej instalacji | Eleserwis - Bezpieczne i funkcjonalne instalacje elektryczne). Jeżeli to prawda , to po tym czasie instalacja by nie spełniała parametrów ochronnych. Myślałem, że kupię ok. 12m bednarki 30x4 zakpię pod kanałem wbiję dodatkowo pręt uziemiający ok. 3m , połączę z bednarką i dalej już kablem 16mm do tablicy z zabezpieczeniem. Budynek już jest postawiony wiele lat temu ,jest odebrany ale nigdy nie był zamieszkany. Kupiłem i jedną z wielu rzeczy , to wymieniam całą instalację elektryczną. Skrzynka licznikowa i z zabezpieczeniami jest nowa, ciągnę nowe kable w pokojach i zrobię uziemienie, którego dotychczas nie był.  Zależy mi na bezpieczeństwie , a nie na papierze, którego nie potrzebuję. Co radzicie w moim przypadku? 
  • Gość Dominik
   Jak obniżyć temperaturę podłogi nie obniżając temperatury w pokoju? Zmniejszyć temperaturę wody na kotle obecie min 18 max 40 czy może regulować na rozdzielacze?
  • Powierzchnia podłogi, która przewodzi ciepło z ogrzewania podłogowego powinna dawać nam komfort cieplny. Pozostaje tylko pytanie czy posadzka powinna być wyczuwalnie ciepła i jaka jest maksymalna rozsądna temperatura jaką może osiągnąć? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/12912-jaka-temperature-powinna-miec-posadzka
  • Niestety nie ma półsrodków. Albo konstrukcja z łat i kontrałt, albo PROBLEM w przyszłości.
  • Czy teraz ogrzewać dom żeby nie płacić bajońskich kwot? Stoję przez sporym remontem instalacji grzewczej  - wszystko do wymiany - i w zasadzie mogę wszystko, ale w ograniczonym budżecie. Co według waszych przewidywań ma sens w nadchodzących latach jeśli chodzi o ogrzewanie i grzanie wody?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...